Stephen King zapowiada horror o… koronawirusie

Data: 2021-08-09 09:10:36 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W czasie jednego z wywiadów promujących najnowszą książkę Billy Summers, król horrorów Stephen King zapowiedział, że pracuje nad kolejną powieścią – horrorem, którego akcja dzieje się w czasie pandemii.

Obrazek w treści Stephen King zapowiada horror o… koronawirusie [jpg]Fot. Stephanie Lawton / Wikimedia Commons

Niedawno premierę miała najnowsza książka Stephena Kinga Billy Summers. Chociaż tytuł dopiero trafił do sprzedaży, popularny pisarz horrorów nie zwalnia tempa i planuje kolejną książkę – której akcja dzieje się w czasie globalnej epidemii koronawirusa.

Bastion nie o COVID-19

Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia koronawirusa, wiele osób poszukiwało ucieczki od rzeczywistości w literaturze. Część czytelników Stephena Kinga zaczęło wówczas porównywać sytuację na świecie do tej, która opisana została w jego książce Bastion z 1978 roku. W powieści autor przedstawił wówczas postapokaliptyczną wizję świata ogarniętego pandemią.

W odpowiedzi na tweety czytelników, sytuację skomentował wówczas sam autor, stanowczo podkreślając, że jego książka to fikcja i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a czytelnicy powinni zachować „wszelkie rozsądne środki ostrożności”.

Stephen King napisze książkę o koronawirusie

Od tego czasu jednak nieco się zmieniło, a przynajmniej tak wynika z rozmowy, którą z autorem przeprowadziła Barbara Walters, współtwórczyni programu The View emitowanego na antenie amerykańskiej stacji ABC.  

Czytaj także:  Ponad 160 książek o pandemii powstało w ubiegłym roku

W czasie rozmowy przy okazji premiery książki Billy Summers, autor zdradził, że początkowo akcja powieści dziać miała się w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię, zdecydował się na przeniesienie bohaterów do 2019 roku. Przy okazji dodał, że planuje napisać książkę, której akcja działaby się w czasach pandemii Covid-19.

Chcę napisać książkę, która dotyczy bezpośrednio koronawirusa. Chcę osadzić fabułę w 2020 roku i zobaczyć, jak zadziała to w formie książki. To będzie trudne

– mówił autor w czasie wywiadu. 

Pisarz nie zdradził szczegółów dotyczących najnowszej powieści. Zamiast tego podkreślił jeszcze raz, by zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim – nosić maseczki ochronne. 

Twórczość Kinga wciąż popularna 

Stephen King jest jednym z najbardziej aktywnych literacko pisarzy w Stanach Zjednoczonych, a jego powieści znane są na całym świecie. Jako pisarz zadebiutował wydanymi w latach 60 opowiadaniami, jednak prawdziwą popularność przyniosły mu powieści – pierwsza z nich wydana została w 1974. Chodzi o Carrie, opowieść o nastolatce posiadającej ponadnaturalne zdolności. Publikacja doczekała się kilku ekranizacji – ostatnia z nich pochodzi z 2013 roku. 

Czytaj także: Będzie kolejna ekranizacja opowiadania Stephena Kinga

Na sierpień 2021 roku amerykańska stacja EPIX zaplanowała z kolei premierę nowego serialu, który oparty jest na opowiadaniu Dola Jeruzalem. Produkcja nosi tytuł Chapelwaite, a w rolach głównych wystąpią Adrian Brody oraz Emily Hampshire. 

Czytaj także: Jeszcze w tym roku nowa powieść Stephena Kinga

3 sierpnia premierę miała 62 książka w dorobku autora – powieść Billy Summers. Nowa publikacja to opowieść o snajperze-zabójcy, który przyjmuje ostatnie zlecenie w swojej karierze. Za przekład powieści odpowiada Tomasz Wilusz. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Najnowszą powieść Stephena Kinga kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Billy Summers
Stephen King6
Okładka książki - Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku,...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje