Będzie kolejna ekranizacja opowiadania Stephena Kinga

Data: 2021-07-29 13:11:31 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Stacja telewizyjna EPIX zapowiedziała serialową adaptację krótkie opowiadania Stephena Kinga Dola Jeruzalem. Premiera serialu zaplanowana jest na sierpień 2021 roku.

Obrazek w treści Będzie kolejna ekranizacja opowiadania Stephena Kinga [jpg]Fot. Chris Reardon/EPIX

EPIX, dostępna w Stanach Zjednoczonych stacja telewizyjna specjalizująca się w emisji seriali i filmów fabularnych, zaplanowała na sierpień 2021 roku premierę serialu opartego na jednym z opowiadań Stephena Kinga. Produkcja będzie nosiła tytuł Chapelwaite.

Chapelwaite – będzie serial na podstawie prozy Kinga

Pod koniec lipca stacja EPIX udostępniła w sieci zwiastun najnowszego serialu opartego na opowiadaniu Stephena Kinga Dola Jeruzalem. Produkcja realizowana była na zlecenie EPIX od grudnia 2019 roku.

Czytaj także:  Lagun – o groźnym stworze pisze nawet Stephen King

Akcja serialu Chapelwaite rozgrywa się w połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych i opowiada o losach kapitana Charlesa Boone’a, który po stracie żony, decyduje się na przeprowadzkę wraz z trójką dzieci do małego, sennego miasteczka Preacher’s Corners w stanie Maine. Wkrótce okazuje się, że mimo przeprowadzki, nie da się uciec od przeszłości.

Chapelwaite – premiera jeszcze tego lata

Zlecenie realizacji serialu EPIX wydało w grudniu 2019 roku, jeszcze w tym samym miesiącu zaczęto kompletować obsadę. W rolach głównych w produkcji wystąpi Adrian Brody oraz Emily Hampshire. W obsadzie serialu znaleźli się również Jennifer Ens, Sirena Gulamgaus i Ian Ho, którzy wcielą się w dzieci kapitana Boone’a.

Showrunnerem produkcji zostali Jason Filardi i Peter Filardi, a reżyserię dwóch pilotażowych odcinków zajął się Burr Steers.

Prace nad produkcją planowano zakończyć w kwietniu 2020 roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, prace przeciągnęły się do lipca ubiegłego roku. Premierę serialu zaplanowano na 22 sierpnia 2021 roku.

Kolejna ekranizacja Stephena Kinga

Chapelwaite to kolejna produkcja, która oparta jest na twórczości Stephena Kinga. Ekranizowane przez EPIX opowiadanie jest jednym z kilku, które znalazło się w zbiorze Nocna zmiana. Był to pierwszy zbiór opowiadań w dorobku autora, a wiele z opowiadań w tomie doczekało się ekranizacji filmowych lub kontynuacji w innych książkach autora. Kontynuacją w przypadku Doli Jeruzalem była powieść Miasteczko Salem.

Na podstawie opowiadań z tomu w 1992 roku powstał film Kosiarz umysłów w reżyserii Bretta Leonarda. Oprócz tego pojawiły się także mniej znane produkcje – jak Ciężarówki, Maksymalne Przyspieszenie oraz film Oko kota.

Czytaj także:  "Later" – oto nowa książka Stephena Kinga

Opowiadanie Dzieci kukurydzy ekranizowane zostało w 1984 przez Fritza Kierscha. I doczekało się ośmiu sequeli – ostatni z nich miał swoją premierę w 2018 roku.

Książkę Nocna zmiana kupić można w popularnych księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nocna zmiana
Stephen King2
Okładka książki - Nocna zmiana

Pierwszy i uznany za najlepszy zbiór opowiadań Stephena Kinga, opublikowanych po raz pierwszy w 1978. Zawiera 20 mrożących krew w żyłach opowiadań...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje