Nocna zmiana

Ocena: 4.65 (17 głosów)
Inne wydania:

Pierwszy i uznany za najlepszy zbiór opowiadań Stephena Kinga, opublikowanych po raz pierwszy w 1978. Zawiera 20 mrożących krew w żyłach opowiadań, nawiązujących do klasyki horroru. Ich bohaterami są ludzie zwyczajni, przeciętni Amerykanie, którzy nagle doświadczają niezwykłych zjawisk. Siedem opowiadań z ,,Nocnej zmiany" zekranizowano.

Informacje dodatkowe o Nocna zmiana:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-08-12
Kategoria: Opowiadania
ISBN: 9788378858546
Liczba stron: 480
Tytuł oryginału: Night Shift
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Wroczyński

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Nocna zmiana

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Nocna zmiana - opinie o książce

Ciekawe opowiadania. Ulubione - truskawkowa wiosna - wywarło na mnie największe wrażenie.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-10-28, Mam,
Jest to pierwszy zbiór opowiadań Stephena Kinga po raz pierwszy wydany w 1978 roku. Znajdziemy tu 20 opowiadań, które nawiązują zarówno do klasyki horroru, a także innych jego wariacji, które wyraźnie pokazują, że ramy gatunku jakim jest horror nie są ograniczone. Siedem z tych opowiadań zostało zekranizowanych. Zbiór tych opowiadań powstał na początku kariery Kinga i to w jej szczytowym momencie. Zdaniem wielu fanów i znawców gatunku zbiór ten uważany jest za najlepszy w dotychczasowym dorobku króla literatury grozy. W "Nocnej zmianie" każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czego szuka w twórczości Kinga. Znajdziemy tu m.in. utwory fantastyczne, które wywołują grozę: "Cmentarna szychta", "Ktoś na drodze", "Dola Jeruzalem". Duże wrażenie robią także opowiadania, które dotyczą zwyczajnych ludzi, maszyn i pojazdów. Stephen King potrafi uczynić strasznymi nawet rzeczy codziennego użytku. To znajdziemy w opowiadaniach takich jak "Magiel", "Ciężarówki", "Pole walki". Jak widzicie opowiadania dotyczą przeróżnej tematyki, jedne są dłuższe, drugie zaś tylko na kilka stron. Są wśród nich te, które można nazwać prawdziwymi brylantami. Warty uwagi jest także wstęp autora, w którym rozważa istotę grozy oraz jej odbiorców. King posiada dar, który sprawia, że jego posłowia są tak interesujące jak treść jego książek. Jest to bardzo udany zbiór opowiadań, które powstały kilkadziesiąt lat temu. Mimo to do dziś stoją na bardzo wysokim poziomie. Są one solidną porcją grozy o różnorodnej tematyce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam miłośnikom grozy i twórczości Stephena Kinga.
Link do opinii
Avatar użytkownika - cod
cod
Przeczytane:2010-03-21,
Najlepszy zbiór. Świetne opowiadania, które zostają w pamięci. Naprawdę warto.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Malinka20
Malinka20
Przeczytane:2020-01-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

Zbiór opowiadań, wybranych przez samego autora, składa się z najróżniejszych mrocznych historii - od paranormalnych, przez kryminalne, po dramaty codziennego ludzkiego życia - każdy znajdzie coś dla siebie. W pełnoprawnych powieściach King, jak wiadomo, uwielbia "budować tło" jak powiedzą jego najwięksi fani, a ja powiem "lać wodę". W opowiadaniach ma on jednak czasem problem odwrotny - kończą się one dość często po prostu za wcześnie. Ale to jeszcze da się przeżyć, najgorsze, że te nagłe zakończenia są niemal zawsze zwyczajnie nie wiadomo skąd wzięte (historia nagle ma nowy wątek), a przez to rozczarowujące.

Link do opinii

Zbiór opowiadań mistrza grozy. Opowiadań jest w sumie 20 i nie potrafię ocenić całości jedną miarą. Są lepsze i gorsze, niektóre zabawne, inne przerażające, niektóre zupełnie bezsensowne. Jeśli ktoś planuje czytać opowiadania Kinga to polecam inne, zawarte w "Czarna bezgwiezdna noc".

Link do opinii
Avatar użytkownika - anula44
anula44
Przeczytane:2018-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zbiór opowiadań Kinga, który wyjątkowo mi się spodobał. Ciekawe historie z dreszczykiem. Uważam, że raz dwa uwiniecie się z przeczytaniem tej książki. Język jest prosty i łatwo się ją czyta.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2023-01-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 2023,
Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2021-01-16, Ocena: 2, Przeczytałem,
Inne książki autora
To!
Stephen King0
Okładka ksiązki - To!

 Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych...

Szkieletowa załoga
Stephen King0
Okładka ksiązki - Szkieletowa załoga

O tym, że Stephen King jest mistrzem długich, wielowątkowych powieści, wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze dowodzą ponad...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy