„Chapelwaite” – adaptacja prozy Kinga anulowana. Nie będzie 2 sezonu

Data: 2023-11-10 11:10:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sierpniu 2021 roku na stacji EPIX zadebiutował pierwszy sezon serialu na podstawie opowiadania Stephena Kinga. Chociaż początkowo planowano kontynuację produkcji, to teraz jeden z twórców zaprzeczył tym informacjom. 

Kadr z serialu „Chapelwaite”fot. Chris Reardon/EPIX

Chapelwaite to produkcja, która została stworzona na bazie jednego z opowiadań mistrza powieści grozy Stephena Kinga. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w grudniu 2019 roku. Dwa lata później miał on swoją premierę. Showrunnerami produkcji byli Jason Filardi i Peter Filardi.

Chapelwaite – 2 sezon anulowany

Chapelwaite to serial, który opowiadał o kapitanie Charlesie Boone'u. Mężczyzna po śmierci żony wraz z dziećmi osiadł w miasteczku Preacher's Corners w stanie Maine. Zamieszkali oni w ponurej rezydencji przodków, czyli tytułowym Chapelwaite. Nowi mieszkańcy nie byli jednak mile widziani. Dodatkowo ich nowy dom z dnia na dzień stawał się piekłem na ziemi. 

Czytaj także: Lipowo. Zmowa milczenia - wyczekiwany serial na bazie powieści Katarzyny Puzyńskiej od jutra w serwisie Player.pl

Po wyemitowaniu pierwszego sezonu serialu, na który składało się dziesięć odcinków, produkcja została przedłużona na kolejną serię. Jednak właśnie teraz jeden z showrunnerów, a przy okazji scenarzysta i producent wykonawczy, Jason Filardi zdradził we wpisie na X (dawniej Twitter), że prawdopodobnie kontynuacji nie będzie. Mężczyzna napisał: 

Obawiam się, że historia kapitana Boone’a kończy się na tej plaży wyblakłego piasku w stanie Maine. Nie będzie drugiego sezonu. Dziękuję wszystkim fanom Chapelwaite!

Chapelwaite – serial niedostępny w Polsce?

Przez długi czas polscy fani prozy Kinga nie mogli nigdzie legalnie obejrzeć produkcji. Od jakiegoś czasu serial jest jednak dostępny na platformie streamingowej Viaplay. W głównej roli w Chapelwaite wystąpił Adrian Brody. Na ekranie towarzyszyła mu Emily Hampshire. W obsadzie pojawili się również: Jennifer Ens, Sirena Gulamgaus i Ian Ho.

Chapelwaite to serial, który został zainspirowany twórczością Stephena Kinga. To konkretne opowiadanie znalazło się w zbiorze zatytułowanym Nocna zmiana

Książkę Nocna zmiana kupić można w popularnych księgarniach:

Tagi: literatura, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nocna zmiana
Stephen King2
Okładka książki - Nocna zmiana

Pierwszy i uznany za najlepszy zbiór opowiadań Stephena Kinga, opublikowanych po raz pierwszy w 1978. Zawiera 20 mrożących krew w żyłach opowiadań...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje