Jeszcze w tym roku nowa powieść Stephena Kinga

Data: 2021-01-31 17:45:19 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na sierpień zapowiedziana została najnowsza powieść Stephena Kinga. Autor popularnych powieści grozy zaanonsował nową książkę na swoim Twitterze. 

Obrazek w treści Jeszcze w tym roku nowa powieść Stephena Kinga [jpg]

Już latem 2021 r. na rynku ukazać ma się najnowsza książka autora takich bestsellerów jak Zielona mila czy Joyland. Powieść nosić ma tytuł Billy Summers

„Billy Summers” – nowa powieść Stephena Kinga 

Najnowsza książka króla horrorów opowiadać ma o losach tytułowego Billy’ego, jednego z najlepszych snajperów w USA, który swoje doświadczenie zdobywał w amerykańskiej armii. Wkrótce płatny zabójca otrzymuje kolejne zlecenie, jednak skrupulatnie ułożone plany szybko się komplikują. 

Czytaj także: Stephen King znów w kinach? 

Bohater w nowej książce Kinga ma być postacią niejednoznaczną. Z jednej strony Billy ma być pozbawionym skrupułów mordercą, z drugiej – mężczyzną, który angażuje się emocjonalnie w swoją ostatnią sprawę. Według zapowiedzi Kinga nowa książka oprócz typowo akcyjnej fabuły, ma także łączyć wątki powieści wojennej. 

„Billy Summers” – premiera już tego lata 

Premierę nowej książki Stephena Kinga zaplanowano na 3 sierpnia 2021 roku. Jest to data premiery amerykańskiego wydania Billy’ego Summersa. Na ten moment niewiadomo jednak, kiedy publikacja ukaże się w Polsce.

Czytaj także: Stephen King kibicem klubu Buckie Thistle. Sportowcy zrobili mu niespodziankę 

Warto zauważyć, że większa część utworów Kinga została opublikowana w Polsce, bowiem w naszym kraju pisarz cieszy się ogromną popularnością. Dotychczasowym wydawcą utworów Stephena Kinga było w Polsce m.in. Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Wydawnictwo Albatros

Na 2 marca 2021 r. zaplanowana jest premiera powieści Later Stephena Kinga, którą w sierpniu ubiegłego roku zapowiedział autor. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym poprzednim materiale: "Later" – oto nowa książka Stephena Kinga. Książka w Polsce ukaże się pod tytułem Później nakładem Wydawnictwa Albatros. Premiera w naszym kraju zaplanowana jest na 10 marca br. 

Książkę Później w przedsprzedaży kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje