„Telefon pana Harrigana”. Ekranizacja opowiadania Kinga już na Netflixie

Data: 2022-10-05 09:52:32 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Od początku października na popularnej platformie Netflixie można obejrzeć adaptację jednego z opowiadań Stephena Kinga. Najnowsza produkcja nosić będzie tytuł Telefon pana Harrigana.

Obrazek w treści  „Telefon pana Harrigana”. Ekranizacja opowiadania Kinga już na Netflixie [jpg]fot. Nicole Rivelli / Netflix

Telefon pana Harrigana to amerykański horror wyprodukowany przez Netflixa. Powstał na bazie opowiadania Stephena Kinga, które zostało umieszczone w zbiorze zatytułowanym Jest krew.... Film został wyreżyserowany przez Johna Lee Hancocka, który zajął się również realizacją scenariusza nowej produkcji.

Telefon pana Harrigana – o czym będzie opowiadał nowy horror Netflixa?

Telefon pana Harrigana to film, którego głównym bohaterem jest Craig, który poznaje tytułowego pana Harrigana – starszego, samotnego miliardera. Między mężczyznami nawiązuje się nić porozumienia, którą podsyca miłość do literatury i tych samych książek.

czytaj także: Stephen King krytykuje „Stranger Things”? Oto zarzuty autora horrorów wobec twóców serialu

Pewnego dnia wiekowy pan Harrigan umiera niespodziewanie. Wraz z mężczyzną, do trumny trafia także telefon, który wcześniej podarował mu przyjaciel. Osamotniony Craig nie może jednak pogodzić się ze stratą, dlatego też od czasu do czasu wysyła wiadomość na numer zmarłego przyjaciela. Nie spodziewa się, że telefon zaczynie odpowiadać...

Telefon pana Harrigana – kogo zobaczymy w filmie?

W rolę Craiga wcieli się Jaeden Martell, który mimo młodego wieku wystąpił już w kilku znaczących produkcjach. Aktor zagrał w innych ekranizacjach powieści Kinga, a mianowicie To oraz To – Rozdział 2. Wziął też udział w horrorze Domek w górach, a ostatnio mogliśmy go oglądać w komedii Metal lords.

czytaj także:  „Miasteczko Salem” – kolejna adaptacja książki Kinga. Do obsady dołączają nowi aktorzy

W rolę tytułowego pana Harrigana wcielił się z kolei Donald Sutherland. Mężczyzna w ostatnich latach kojarzony był przede wszystkim z postacią prezydenta Snowa, czyli bohatera serii Igrzyska śmierci, na którą składały się filmy Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia, Kosogłos. Część 1, Kosogłos. Część 2. Już niedługo na kinowych ekranach pojawi się prequel o młodości władcy Panem, który nosi tytuł Ballada ptaków i węży.

W pozostałych rolach w produkcji wystąpili m.in. Joe Tippett, Kirby Howell-Baptiste, Cyrus Arnold, Colin O’Brien, Thomas Francis Murphy i Peggy J. Scott

Telefon pana Harrigana – kiedy premiera horroru Netflixa?

Nowy film Telefon pana Harrigana na platformie streamingowej pojawił się już w środowy poranek. 5 października 2022 roku od godziny 9:00 widzowie mogą zobaczyć ekranizację opowiadania Stephena Kinga.

W sieci udostępniono także zwiastun produkcji:

Telefon pana Harrigana – film oparty na opowiadaniu Kinga

Film Johna Lee Hancocka to produkcja, która bazuje na opowiadaniu autorstwa Stephena Kinga. Ten utwór został umieszczony w obszernym zbiorze opowiadań Jest krew..., który w Polsce ukazał się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.  

W wyżej wspomnianym zbiorze autor mocno skupił się na motywie zła, które nas otacza. Sporo tutaj mroku i ciężkich tematów, które King stara się zbalansować, zestawiając je na przykład z przyjaźnią.

Jest krew... książka

Publikację można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Jest krew...
Stephen King2
Okładka książki - Jest krew...

King po raz kolejny pokazuje pełnię swojego kunsztu. W tytułowej noweli Holly Gibney, ulubiona bohaterka czytelników (znana z trylogii o Billu Hodgesie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Pokaż wszystkie recenzje