Stephen King krytykuje „Stranger Things”? Oto zarzuty autora horrorów wobec twóców serialu

Data: 2022-06-04 11:43:49 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Stephen King to jeden z tych pisarzy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Autor To aktywny jest w internecie, gdzie często komentuje bieżące wydarzenia, a także produkcje, które właśnie ogląda. Niedawno umieścił także komentarz, w którym odniósł się do najnowszego sezonu Stranger Things.

Obrazek w treści Stephen King krytykuje „Stranger Things”? Oto zarzuty autora horrorów wobec twóców serialu [jpg]

Stephen King przez wielu fanów powieści grozy bywa nazywany królem horrorów. Autor takich bestsellerów jak To czy Zielona mila, od lat pozostaje w czołówkach najchętniej czytanych pisarzy, jednak nie zamyka się jedynie na literaturę – często komentując także filmy i seriale za pośrednictwem mediów społecznościowych. W przeszłości pisarz odniósł się m.in. do historii z lagunem, czyli rogalikiem na jednym z krakowskich drzew, który stał się hitem internetu, a teraz komentuje popularny serial od Netflixa.

Stephen King komentuje nowy sezon „Stranger Things”

Niedawno na swoim profilu na Twitterze King umieścił wpis, w którym opisał swój odbiór najnowszego, czwartego sezonu serialu Netflixa Stranger Things. Popularny pisarz wskazał zarówno na plusy, jak i ogromny minus nowych odcinków popularnej produkcji.

King zauważył przede wszystkim, że w nowym sezonie Stranger Things mocno uderza w nuty horroru, czyli gatunku bliskiego pisarzowi. Co więcej, autor odkrył w nowym sezonie subtelne aluzje do swojego własnego dzieła – debiutanckiej powieści Carrie, która wydana została w połowie lat 70.

Nowy sezon STRANGER THINGS jest naprawdę fajny – równie dobry lub lepszy niż poprzednie trzy. Jest nawet riff CARRIE

– napisał na Twitterze.

Jednocześnie pisarz krytycznie odniósł się do faktu, że na zakończenie sezonu widzowie będą musieli jeszcze sporo poczekać.

Czy to cały sezon, czy jest to jeden z tych, które są podzielone na 2 części? W mojej opinii to trochę słabe

– uznał autor.

Twórcy Stranger Things odpowiadają autorowi „To”

W pierwszej części sezonu zaprezentowanych zostało siedem nowych odcinków, a dopiero 1 lipca br. dwa ostatnie finałowe odcinki udostępnione zostaną na Netflixie. Jednocześnie w planach jest realizacja kolejnego sezonu serialu.

Scenarzyści serialu nie pozostawili wpis Kinga bez odpowiedzi. Na swoim profilu odpowiedzieli, uzasadniając podział sezonu na dwie części koniecznymi pracami nad serialem:

Przepraszamy wujku Stevie, 8+9 [odcinek – przyp. red.] jeszcze nie został ukończony, ale pracujemy tak szybko, jak to możliwe!

– napisano na profilu „Stranger writers”.

Dodatkowo twórcy produkcji pogratulowali spostrzegawczości i potwierdzili, że faktycznie nowy sezon serialu Stranger Things ma w sobie pierwiastki znane z Carrie.

Stranger Things to serial, który stał się prawdziwym fenomenem i jedną z flagowych produkcji Netflixa. Serialowe uniwersum rozszerzone zostało o powieści oraz komiksy inspirowane serialem. Jedną z pierwszych książek wydanych w Polsce, a oficjalnie powiązanych z produkcją, jest powieść Stranger Things. Mroczne umysły autorstwa Gwendy Bond (Wydawnictwo Poradnia K). Publikacja stanowi prequel do serialu i opowiada o losach mamy Jedenastki, w którą w serialu wcielała się Millie Bobby Brown. Powieść kupić można poniżej:

Tagi: stranger things, Stephen King,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stranger Things. Mroczne umysły
Gwenda Bond18
Okładka książki - Stranger Things. Mroczne umysły

Zanim pojawił się DemogorgonJeszcze nim przybył Łupieżca UmysłówStrach miał ludzką twarz Tajemnicze laboratorium. Szalony naukowiec. Tajna rządowa...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje