Szklany pantofelek

Tom 2 cyklu Magiczne lustro

Tej nocy lustro przeniosło nas wprost do bajki o Kopciuszku. Tym razem na pewno niczego już niczego nie popsujemy. Nie ma mowy! Ręce trzymamy przy sobie.
O rety! Tylko nie to! Po balu Kopciuszek się potknął i skręcił nogę… i było w tym tylko troszkę naszej winy. Teraz szklany pantofelek nie będzie pasował na opuchniętą stopę, a Książę nie dowie się, że właśnie Kopciuszek jest jego ukochaną, z którą ma spędzić resztę życia.
Żeby uratować sytuację, musimy jednak wziąć się do roboty. I to szybko! Przecież czas mija nieubłaganie. Jeśli nie zdążymy, historia nie zakończy się słynnym: „i żyli długo i szczęśliwie”.

Informacje dodatkowe o Szklany pantofelek:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7229-591-0
Tytuł oryginału: Whatever After. If The Shoe Fits
Tłumaczenie: Maria Kabat
Ilustracje:Helen Huang/Elizabeth B.Parisi

Kup książkę Szklany pantofelek

Wygląda zupełnie inaczej, niż ją sobie wyobrażałam. Myślałam, że będzie pulchna. Nie jest. Jest bardzo chuda. Ma wielkie, zielone, uśmiechnięte oczy. Burzę kręconych włośów zebrała w niedbały kok na czubku głowy. Zamiast sukienki z koła ma na sobie czarne legginsy i żółty sweter. Wygląda trochę jak człowiek przebrany za pszczołę. To znaczy, właściwie to nie człowiek, Hm, czy wróżki to też ludzie? W każdym razie wydaje mi się, że mam przed sobą wróżkę. Skrzydełek żadnych nie widzę.

Szklany pantofelek - opinie o książce

Cudna tak samo jak pierwsza część.Bardzo żałuję, że nie posiadam wszystkich części, bo czyta  się je jednym tchem.

Każda z części to obecność w innej bajce, znanych dla nas z dzieciństwa a tym razem, w drugiej części, odwiedzamy Kopciuszka.Świetne podejście do tematu na czasie, zestawienie dwóch zupełnie róznych światów sprawia, że książeczka jest ogromnie interesująca nie tylko z pewnością dla dzieci.

Koktajl mleczny
Sarah Mlynowski0
Okładka ksiązki - Koktajl mleczny

Jak to się mogło stać? Znowu jestem sama! Gorzej być nie może. Oto e-mail zaczynający się od słów Droga Jackie. Przysłał go mój chłopak, który twierdził...

Koktajl mleczny
Sarah Mlynowski0
Okładka ksiązki - Koktajl mleczny

Jak to się mogło stać? Znowu jestem sama! Gorzej być nie może. Oto e-mail zaczynający się od słów "Droga Jackie". Przysłał go mój chłopak, który...