reklama

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788326836152
Liczba stron: 300

Ocena: 0 (0 głosów)

Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia.

Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nominowany do "nauczycielskiego Nobla", czyli Global Teacher Prize, fan Harry'ego Pottera i klocków Lego postanowił coś z zrobić. Zebrał od swoich uczniów, sopockich licealistów, pytania i lęki, z jakimi się borykają. Na przykład o to, czy warto się zakochiwać, co jest w życiu ważne, dlaczego wygląd ma takie duże znaczenie, skąd brać siłę do pokonywania trudności, jak znieść porażkę. Następnie sięgając po historie z literatury, filmu, a nawet gier pokazał, jak można sobie z tymi małymi i dużymi wyzwaniami poradzić. Podparł się przy tym wiedzą psychologiczną, której podstawy wykłada w wyjątkowo prosty i zrozumiały sposób. Wplata je w opowieści o znakomicie znanych czytelnikom bohaterach m.in. serii o Harrym Potterze, Gwiezdnych Wojen, ,,Stranger Things", ,,Małego Księcia", Muminków, Avengersów, ,,Władcy Pierścienia". Są tu też poruszające historie z jego własnego życia.

,,Szkoła bohaterek i bohaterów" to skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelników konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami.

Książkę ilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże.

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - emocje

Kup książkę Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem