Quantcast

Sztuka obsługi waginy

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788326840180
Liczba stron: 400

Ocena: 6 (1 głosów)

Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka... jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna?

Wagina często traktowana jest przez kobiety użytkowo, myta, depilowana, a nawet operowana, by sprostać męskim wyobrażeniom. Bywa nazywana sromem - jak sromotna klęska. Albo - pochwą. Jak futerał na miecz, czyli dodatek do męskiej seksualności. Ciekawe, że istnieją członkowie zarządu, a nie ma pochew zarządu. Jeśli kobieta nie podchodzi z akceptacją, a nawet dumą do swojej waginy, nie osiągnie pełnej satysfakcji z seksu (a wraz z nią osoba, z którą go uprawia). Ani w życiu osobistym. Ani w pracy. Bo wulwa, piękna, niesamowita, niemająca sobie równych pod względem anatomicznym (penis nie jest bynajmniej tak skomplikowany!), to źródło kobiecej siły.

Ta książka to rozmowa seksuologa i psychoterapeuty z dziennikarką i psycholożką o tym, jak osiągnąć orgazm; jak podtrzymać pożądanie w związku; czy kochanka trzeba zdobyć, czy lepiej go zwyczajnie wynająć. To także próba odpowiedzi na pytania: jak radzić sobie z molestowaniem; jak zadbać o swoje interesy w związku i poza nim; jak i czym się masturbować; dlaczego czasem warto wdać się w romans z drugą kobietą, nawet, gdy uważamy się za stuprocentowe heteryczki; jak cieszyć się seksualnością w trakcie menopauzy, choroby, depresji i problemów partnerskich.

,,Sztuka obsługi waginy" to poradnik i dla kobiet, i dla mężczyzn. Nikt nie przychodzi na świat z instrukcją obsługi waginy. A warto ją poznać, bo wulwa to morze możliwości, wulkan energii i ocean doznań.

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę Sztuka obsługi waginy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sztuka obsługi waginy

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wagina to niestety wciąż wstydliwy temat nawet wśród kobiet. A to zwykła część ciała jak uszy czy oczy. Odbiera bodźce i reaguje na nie. A wszystko zaczyna się w …. głowie! Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta i seksuolog i Jagna Kaczanowska, dziennikarka i psycholożka w swojej książce „Sztuka obsługi waginy” odczarowują waginę i wstyd z nią związany, który towarzyszy wielokrotnie nawet samym kobietom.
Autorzy w swojej rozmowie oprowadzają nas po wciąż niestety tajemniczym świecie waginy, która niestety w świecie penisocentrycznym i maczystowskim nie jest traktowana z należytym szacunkiem. Autorzy rozkładają wiele zagadnień na czynniki pierwsze a opisane przypadki same w sobie są czasem mocno drastyczne. Przykłady pacjentek z gabinetu Andrzeja Gryżewskiego były kanwą do poruszania kolejnych zagadnień a przeprowadzone analizy Andrzeja i Jagny, pozwalały na lepsze zrozumienie niektórych zagadnień. Analizy psychoterapeutyczne prowadzą do kilku wniosków:
* akceptacja siebie i swojego ciała jest najważniejszą wartością,
* wszystko jest dozwolone/akceptowalne jeśli partnerzy seksualni wyrażają na to zgodę,
* pożądanie, seks, orgazm tworzy się w głowie,
* rozmowa jest najważniejszym aspektem udanego seksu a w konsekwencji orgazmu,
* szczerość pomiędzy partnerami jest wartością nadrzędną każdej relacji.
Bardzo podobała mi się forma przedstawienia zagadnień związanych z waginą i seksualnością kobiet w bardzo przystępny sposób w formie wywiadu. Dzięki takim książkom i różnym przykładom z gabinetu psychoterapeuty i seksuologa, kobiety mogą zajrzeć wgłąb siebie, przeanalizować swoje przekonania na temat własnej waginy i seksu wyniesionych z domu, zasłyszanych w szkole czy wśród koleżanek. Poznać lepiej swoje ciało, psychikę jak również i swoje emocje. W „Sztuce obsługi waginy” pojawiają się również odpowiedzi na pytania, które nas kobiety zawstydzają (jeszcze) a na które chciałybyśmy znać odpowiedzi.
Bardzo się cieszę, że powstają takie podręczniki i wydawnictwa je wydają. Polecam serdecznie kobietom jak również mężczyznom. To była dla mnie fascynująca podróż w głąb mnie samej.
Dziękuję Andrzejowi Gryżewskiemu i Jagnie Kaczanowskiej za wspaniały w formie i wartościowy w treści podręcznik a Wydawnictwu Agora za możliwość przeczytania i zrecenzowania.

Link do opinii
Inne książki autora
I przemówiły ludzkim głosem (audiobook)
Jagna Kaczanowska0
Okładka ksiązki - I przemówiły ludzkim głosem (audiobook)

Zbliża się Boże Narodzenie, czas radości, miłości i rodziny. Niestety, nie dla wszystkich. W rodzinie po przejściach pojawia się karp na wigilię. Czy trafi...

Odważ się kochać- audiobook
Jagna Kaczanowska0
Okładka ksiązki - Odważ się kochać- audiobook

Poruszająca powieść o miłości, przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i zmienianiu życia na lepsze. Zuzanna i Adam powracają z podróży do Anglii...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy