Okładka książki - Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych

Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych

Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2013-04-10
Dodał/a książkę: elibri

Sztuka portretu to autorski podręcznik Izabeli Marcinek przeznaczony dla osób malujących portrety oraz dopiero chcących się tego nauczyć. Przemyślana konstrukcja książki prowadzi czytelnika od zagadnień najogólniejszych i najprostszych technicznie do tematyki bardziej szczegółowej i zaawansowanego warsztatu. Bogactwo ilustracji zwłaszcza w zasadniczej, praktycznej części książki pozwala na porównywanie efektów własnych prac z wzorcem i pomaga osiągnąć doskonałość w sztuce portretowania.

Kup książkę Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych

Obcowanie ze sztuką   Johann Wolfgang Goethe mówił, że nie tyl­ko sztu­ka i wie­dza, ale także cier­pli­wość mu­si być częścią dzieła. Bez cierpliwości i niestrudzonego powtarzania niemożliwe są efektywne ćwiczenia, zaś bez nich nawet największy talent może popaść w zapomnienie. Czas zatem odrzucić odwieczne dywagacje, czy lepiej być obdarzonym owym talentem, czy też pozostawać konsekwentnym w dążeniu do celu. Oczywiście, ideałem byłoby połączenie tych dwóch cech, ale często bywa to niemożliwe...   Czy każdy może zostać artystą? Jestem przekonana, że może nim zostać każdy, kto czuje pociąg do kreski, do tworzenia - i to niezależnie od opinii otoczenia. Historia zna wielu twórców, wielu geniuszy, którzy zyskali akceptację dopiero po śmierci, za życia zaś spotykali się z niezrozumieniem i wykluczeniem. Nie słuchaj zatem rad „życzliwych”, odrzuć swego wewnętrznego krytyka i zacznij tworzyć. Najlepiej portrety - i to z książką Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych. Opublikowana nakładem wydawnictwa Bosz pozycja Izabeli Marcinek jest jedną z niewielu publikacji na rynku, pozwalających skrępowania odkrywać i rozwijać swój talent plastyczny. Albo po prostu dobrze się bawić.   Intencją autorki było przekazanie solidnej wiedzy na temat polskiej szkoły rysunku i malarstwa. Składająca się z czterech części ...

Opinie o książce - Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych

Avatar użytkownika - grzeniuJee
grzeniuJee