Sztuka prowadzenia samochodu

W naszych czasach samochód nie jest czymś nadzwyczajnym. Dziś narzekamy na zbyt duże natężenie ruchu, korki i zły stan dróg. Samochody są coraz szybsze, mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Jednak, jeśli zdarzy nam się zobaczyć poczciwego „dziadziusia”, pieczołowicie odrestaurowane, stuletnie auto na korbkę, to nie ma kierowcy (i nie tylko), który nie obejrzy się i nie będzie podziwiać jego dostojnej linii. Zaraz potem pojawia się refleksja – ale to kiedyś była moc i pokaz bogactwa. No właśnie – jak to było kiedyś? Zasady obsługi i poruszania się po drogach zostały opisane w tym niepozornym dziele. Sztuka prowadzenia samochodu to podręcznik kierowcy sprzed stu jeden lat. Dowiemy się z niego, jakimi zasadami kierowali się szoferzy w czasach, gdy kierowca musiał pamiętać, że zwierzęta domowe nie przywykły do powozu poruszającego się bez koni i nie uciekały przed rozpędzonym 6-konnym automobilem.

Reprint oprawiliśmy w twardą okładkę z papierową oklejką i płóciennym grzbietem. Blok zdobią dodatkowo kapitałki i wstążeczka czytelnicza. Całość została zmontowana ręcznie z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły.

Rok wydania oryginału: 1911

Informacje dodatkowe o Sztuka prowadzenia samochodu:

Wydawnictwo: Volumina.pl
Data wydania: 2012-11-08
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 978-83-78679-85-1

Kup książkę Sztuka prowadzenia samochodu

Sztuka prowadzenia samochodu - opinie o książce

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz