Sztuka s造szenia bicia serca

Data wydania: 2013-02-05
ISBN: 978-83-2414-586-7
Doda/a ksi捫k: Natalia_Katarzyn

Ocena: 4.6 (5 g這s闚)

Czy mo積a kocha bezwarunkowo? Czy mo積a by tak bezgranicznie szcz窷liwym dzi瘯i mi這軼i, cho jest si ci篹ko do鈍iadczonym przez los? To zdarza si tylko w marzeniach i w bajkach. A jednak… Czytaj帷 Sztuk s造szenia bicia serca, wierzy si g喚boko, 瞠 taka mi這嗆 wydarzy豉 si naprawd. Opowie嗆 obejmuje siedem dziesi璚ioleci, od lat 20. do 90. XX wieku, dwa kontynenty, dwie kultury, dwie filozofie 篡cia, dwa systemy warto軼i. S豉wny nowojorski prawnik znika bez 郵adu w dzie po obronie dyplomu córki. Ani Julia ani jej matka nie rozumiej tajemniczego zagini璚ia. Wszelkie próby poszukiwania prowadz w 郵ep uliczk. A pewnego dnia po czterech latach Julia znajduje niewys豉ny list mi這sny, jaki ojciec napisa przed czterdziestu laty do kobiety, o której nigdy nie s造sza造. Pragn帷 rozwi您a zagadk przesz這軼i ojca, Julia wyrusza do birma雟kiej wioski, gdzie mieszka豉 adresatka listu. Tam us造szy niewiarygodn opowie嗆 o bezgranicznym zaufaniu i bezmiernym uczuciu – uczuciu bezwarunkowym. Opowie嗆, która dowodzi, 瞠 mi這嗆 naprawd mo瞠 przenosi góry. W ci庵u pierwszego roku trzykrotnie j wznawiano. Zacz窸y j zauwa瘸 wielkie sieci ksi璕arskie – bo czytelnicy wci捫 o ni pytali. Wkrótce twarda oprawa osi庵n窸a 150 000 egzemplarzy, a mi瘯ka ponad 400 000. Dzi ju w samych Niemczech przekracza milion egzemplarzy. Dziesi耩 lat pó幡iej Sztuka s造szenia bicia serca to mi璠zynarodowy bestseller. Zosta豉 kupiona – co bardzo rzadkie dla niemieckiej powie軼i – przez presti 穎we wydawnictwa w 14 krajach. W lutym 2012 roku zosta豉 uznana przez Amazon za jedn z najlepszych powie軼i – jako jedyna w鈔ód prozy obcej! Oprah Winfrey poleca豉 j jako jedn z najlepszych powie軼i lata 2012. My郵, 瞠 to niecyniczna ksi捫ka w bardzo cynicznych czasach. Daje wam troch pewno軼i na temat mi這軼i i zaufania w bardzo niepewnych czasach. Wszystko, co wiem o mi這軼i i 篡ciu, zawar貫m w tej ksi捫ce – napisa autor. Dzi Jan-Philipp Sendker, wielbiciel Murakamiego, Yu Hua, Isabel Allende i Márqueza, jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy niemieckich. Wyda ju trylogi (Chinese Trilogy). Ci庵 dalszy Sztuki s造szenia bicia serca odniós w Niemczech w sierpniu 2012 ogromny sukces.

Kup ksi捫k Sztuka s造szenia bicia serca

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Sztuka s造szenia bicia serca

Avatar u篡tkownika - ewazub
ewazub
Przeczytane:2014-02-24, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Czytam regularnie w 2014 roku :), Mam,
Przepi瘯na historia Tin Wina - porzuconego przez matk ch這pca, kt鏎y podobno przyni鏀 rodzinie nieszcz窷cie. Urodzi si w i wychowa w Kalaw - ma貫j miejscowo軼i w Birmie. Tam pozna mnich U May, kt鏎y by dla niego m璠rcem i przyjacielem. Zaopiekowa豉 si nim s御iadka. Ch這piec z dnia na dzie o郵ep... ale wyostrzy si mu zmys s逝chu. Pewnego dnia pozna Mi Mi - niepe軟osprawn dziewczynk... To dzi瘯i niej dowiaduje si wszystkiego o 鈍iecie - ona jest jego oczami. Przenosi j na swych plecach - ona jest oczami, on uszami. Ich przyja潯 wkr鏒ce przemienia si w mi這嗆... W Rangunie wujek Tin Wina dowiaduje si, 瞠 aby jego interesy sz造 dobrze musi pom鏂 komu ze swojej rodziny. Sprowadza ch這pca do Rangunu, gdzie odzyskuje dzi瘯i operacji wzrok a nast瘼nie ucz瘰zcza do szko造. Potem wuj wysy豉 go do Nowego Yorku i zapowiada jak b璠zie wygl康a豉 jego przysz這嗆... W Nowym Yorku Tin Win zak豉da rodzin, ale nigdy nie przestaje kocha Mi Mi i t瘰kni za ni tak jak ona za nim... Pewnego dnia - tu po obronie dyplomu przez Juli jej ojciec znika bez 郵adu... Jedyny trop prowadzi do Birmy ...
Avatar u篡tkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 2014 (52 ksi捫ki), Z biblioteki,
"Sztuka s造szenia bicia serca" autorstwa Jana - Philippa Sendekera to do嗆 specyficzna powie嗆, kt鏎a moim zdaniem jest utrzymana w stylu Erica Emmanuela Schmitta, co poniek康 jest jej zalet. S豉wny nowojorski prawnik znika bez 郵adu dzie po obronie dyplomu c鏎ki. Ani Julia, ani jej matka nie potrafi zrozumie tego zagini璚ia, a wszelkie pr鏏y poszukiwa spe透aj na niczym. Jednak瞠 po czterech latach od zagini璚ia ojca Julia wyrusza w podr騜, kt鏎a ma rozwik豉 nie tylko zagadkowe znikni璚ie cz這nka rodziny, ale tak瞠 poznanie jego przesz這軼i, kt鏎 skrz皻nie ukrywa przed rodzin. Kobieta trafia do birma雟kiej wioski, w kt鏎ej us造szy histori o niezwyk造m uczuciu, kt鏎ego kiedy do鈍iadcza jej ojciec. Ta opowie嗆 obejmuje siedem dziesi璚ioleci - od lat 20. do 90. ubieg貫go wieku. Jest to opowie嗆 o dw鏂h r騜nych kulturach, filozofiach i systemach warto軼i... Ot騜 kiedy czyta si o tej ksi捫ce spotyka si opinie pe軟e s zachwyt闚 nad ni i wierz, 瞠 ta powie嗆 mo瞠 si podoba. Jednak瞠 jest to dla mnie egzotyczna historia o mi這軼i, kt鏎a jednak jest bardziej ba郾i ni realistyczn histori. Dla mnie relacje dw鎩ki g堯wnych bohater闚 s mocno naci庵ane i zupe軟ie oderwane od rzeczywisto軼i, kt鏎e zakrawaj bardziej o m這dzie鎍ze zauroczenie, kt鏎e przetrwa這 pr鏏 czasu, ni rzeczywistym uczuciem, ni o prawdziw mi這嗆. Jako tak dziwnie si czu豉m, kiedy czyta豉m o tym jak 豉two tych dwoje pogodzi這 si z roz陰k, kt鏎ej nawet nie pr鏏owali przeciwdzia豉 i podporz康kowuje si innym ludziom. Rozumiem, 瞠 czasem nie ma wyj軼ia i nasze drogi si rozchodz, jednak w tym przypadku to rozstanie nie musia這 by, a takie d逝gie. C騜...widocznie nie potrafi zrozumie okre郵onych postaw i zachowa czy te system闚 warto軼i. Zatem je瞠li szukacie ba郾i o mi這軼i w stylu podobnym do powie軼i Schmitta, to spokojnie mo瞠cie po ni si璕n望, jednak瞠 w przypadku, gdy oczekujecie realistycznej historii mi這snej mo瞠cie (tak jak ja) g喚boko si rozczarowa. Dlatego te Wy sami musicie zastanowi si czy ten typ powie軼i przypadnie Wam do gustu - je瞠li chodzi o mnie to nie do ko鎍a spe軟i moje oczekiwania.
Avatar u篡tkownika - anoola
anoola