Szubienicznik. Falsum et verum

Ocena: 4.4 (10 głosów)

Czy tropiciel złoczyńców okaże się gwałcicielem i mordercą?

Jacek Zaręba, który przybył do stolnika Ligęzy, by rozwikłać sprawę sfałszowanych listów, został oskarżony o okrutne zbrodnie. Czy dowiedzie swej niewinności? A może Zaręba to wilk w owczej skórze?

Jacek Piekara to jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich. Autor takich hitów jak saga o Mordimerze Maderdinie czy Charakternik. Kontynuacja bestsellerowego Szubienicznika do ostatniej chwili trzyma czytelnika w napięciu. Stare tropy jeszcze bardziej się plączą, nowe fakty wychodzą na jaw.

Informacje dodatkowe o Szubienicznik. Falsum et verum:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7515-298-2
Liczba stron: 400

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Szubienicznik. Falsum et verum

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szubienicznik. Falsum et verum - opinie o książce

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-12-21, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 w 2016, lubię obdarowywać,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204803/szubienicznik-falsum-et-verum/opinia/28349503#opinia28349503 " zajęło mi prawie półtora roku żeby kontynuować. Nie chce pisać o tym, bo i pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale ten świat z przeszłości miał swój urok, a teraz działo się mniej niż w pierwszej części, obojętnie czy otworze na 1, 100 czy 300 stronie i przeczytam kilka, mam to samo wrażenie Na jakiś czas kończę z Piekarą, ale i tak ma coś w sobie, że do niego wracam ;)"
Link do opinii
Avatar użytkownika - brzoza_dg
brzoza_dg
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 2015,
Dalszy ciąg intrygi sarmackiej utrzymuje poziom poprzedniej części. Tajemnice gości powoli zaczynają się ze sobą zazębiać, lecz dochodzą do nich kolejne. Nie pozostaje nic innego tylko czekać na kolejny tom, w którym to możliwe że nastąpi zakończenie całego cyklu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Dalsze dzieje podstarościego Jacka Zaremby i innych bohaterów zgromadzonych u stolnika Hieronima Ligęzy poprzez sfałszowane listy zapraszające ich w gościnę. W tomie tym okazuje się, że Gideon Rokicki nie jest tym za kogo się podawał. Nie jest poślednim szlachetką a wysłannikiem cesarza Leopolda Habsburga baronem Feliksem von Finckensteinem. Okazało się, że on również otrzymał list napisany niby przez stolnika Ligęzę. Jak w każdej ze swoich powieści Jacek Piekara włada świetnie językiem XVII wiecznej Rzeczypospolitej, opisuje barwnie obyczaje, zwyczaje i mentalność polskiej szlachty. Do tego wiedzie w sposób znakomity wątek kryminalny pozostawiając czytelnika w niepewności co do dalszych losów bohaterów i osoby prowodyra wszystkich zdarzeń opiewanych na łamach powieści.
Link do opinii
Avatar użytkownika - adgam91
adgam91
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2014,
O ile pierwsza część wywarła na mnie względnie pozytywne wrażenie, o tyle "Falsum et verum", co stwierdzam ze smutkiem, rozczarowało mnie. W pierwszej części mieliśmy przedstawione 3 historie trójki bohaterów które miały nas zaprowadzić do rozwiązania zagadki. Historie te były dość ciekawe, coś się generalnie działo - czytało się przyjemnie. Tutaj natomiast, mam wrażenie że cała książka opiera się na dywagacjach i dysputach Pana Zaręby i stolnika Ligęzy dotyczących szlacheckich obyczajów i życia, jest nutka ówczesnej filozofii i podejścia do świata. Jest to ciekawe, oczywiście - można dowiedzieć się wiele na temat szlachty polskiej ich "lifestyle'u" i obyczajów. Ale na litość, ileż można o tym czytać na 339 stronach?! Gdybym chciała podręcznik historii udałabym się do biblioteki akademickiej i poprosiła o odpowiednią pozycję. Spodziewałam się zagadek kryminalnych, wartkiej akcji, szlacheckiej fantazji i przygód, a dostałam wywody i dywagacje. Nie za dobrze to rokuje gdy w perspektywie jeszcze trzecią (a może więcej, patrząc na tempo akcji) część. Trochę nie chce mi się już po nią sięgać. Zraziłam się.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, sensacja, thriller,
Drugi tom powieści. To tutaj wyjaśnia się sprawa pana Zaręby z pierwszej części, a także występują kolejne opowieści. Wyjaśnia się także kim jest Gideon Rokicki oraz kilka innych spraw, jak np: powiązanie między przybyłymi osobami. Oczywiście książka ta kończy się niespodziewanie jak poprzednia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Jagheera
Jagheera
Przeczytane:2014-03-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014, Mam,
Kolejna i jeszcze lepsza cześć świetnej lektury. Nie mogę doczekać się następnej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2021-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Tę część, w przeciwieństwie do pierwszej, wysłuchałam jako audiobooka. Muszę przyznać, że pan Tomasz Sobczak tchnął w tę książkę niesamowite życie! O ile czytając, często będąc już zmęczonym po całym dniu pracy, długie, wielokrotnie złożone zdania męczyły, tak słuchane nabrały dla mnie charakteru i pozwoliły wsiąknąć w czasy Rzeczypospolitej. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2017-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - JaMajka1529
JaMajka1529
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2016-01-01, Przeczytałem, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Świat jest pełen chętnych suk
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Świat jest pełen chętnych suk

Trzynaście opowiadań, różnorodność tematyki, zaskakujące, autorskie wizje świata — to wszystko otrzymacie w najnowszej książce Jacka...

Mój przyjaciel Kaligula
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Mój przyjaciel Kaligula

Oto piętnaście niezwykłych historii i piętnaście fascynujących światów. Zapraszamy w literacką podróż, która zacznie się w antycznym Rzymie, sięgnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy