Szubienicznik. Falsum et verum

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7515-298-2
Liczba stron: 400

Ocena: 4.4 (10 głosów)

Czy tropiciel złoczyńców okaże się gwałcicielem i mordercą?

Jacek Zaręba, który przybył do stolnika Ligęzy, by rozwikłać sprawę sfałszowanych listów, został oskarżony o okrutne zbrodnie. Czy dowiedzie swej niewinności? A może Zaręba to wilk w owczej skórze?

Jacek Piekara to jeden z najpopularniejszych pisarzy polskich. Autor takich hitów jak saga o Mordimerze Maderdinie czy Charakternik. Kontynuacja bestsellerowego Szubienicznika do ostatniej chwili trzyma czytelnika w napięciu. Stare tropy jeszcze bardziej się plączą, nowe fakty wychodzą na jaw.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Szubienicznik. Falsum et verum

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szubienicznik. Falsum et verum

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-12-21, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 w 2016, lubię obdarowywać,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/204803/szubienicznik-falsum-et-verum/opinia/28349503#opinia28349503 " zajęło mi prawie półtora roku żeby kontynuować. Nie chce pisać o tym, bo i pierwsza część mnie nie zachwyciła, ale ten świat z przeszłości miał swój urok, a teraz działo się mniej niż w pierwszej części, obojętnie czy otworze na 1, 100 czy 300 stronie i przeczytam kilka, mam to samo wrażenie Na jakiś czas kończę z Piekarą, ale i tak ma coś w sobie, że do niego wracam ;)"
Link do opinii
Avatar użytkownika - brzoza_dg
brzoza_dg
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 2015,
Dalszy ciąg intrygi sarmackiej utrzymuje poziom poprzedniej części. Tajemnice gości powoli zaczynają się ze sobą zazębiać, lecz dochodzą do nich kolejne. Nie pozostaje nic innego tylko czekać na kolejny tom, w którym to możliwe że nastąpi zakończenie całego cyklu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Dalsze dzieje podstarościego Jacka Zaremby i innych bohaterów zgromadzonych u stolnika Hieronima Ligęzy poprzez sfałszowane listy zapraszające ich w gościnę. W tomie tym okazuje się, że Gideon Rokicki nie jest tym za kogo się podawał. Nie jest poślednim szlachetką a wysłannikiem cesarza Leopolda Habsburga baronem Feliksem von Finckensteinem. Okazało się, że on również otrzymał list napisany niby przez stolnika Ligęzę. Jak w każdej ze swoich powieści Jacek Piekara włada świetnie językiem XVII wiecznej Rzeczypospolitej, opisuje barwnie obyczaje, zwyczaje i mentalność polskiej szlachty. Do tego wiedzie w sposób znakomity wątek kryminalny pozostawiając czytelnika w niepewności co do dalszych losów bohaterów i osoby prowodyra wszystkich zdarzeń opiewanych na łamach powieści.
Link do opinii
Avatar użytkownika - adgam91
adgam91
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2014,
O ile pierwsza część wywarła na mnie względnie pozytywne wrażenie, o tyle "Falsum et verum", co stwierdzam ze smutkiem, rozczarowało mnie. W pierwszej części mieliśmy przedstawione 3 historie trójki bohaterów które miały nas zaprowadzić do rozwiązania zagadki. Historie te były dość ciekawe, coś się generalnie działo - czytało się przyjemnie. Tutaj natomiast, mam wrażenie że cała książka opiera się na dywagacjach i dysputach Pana Zaręby i stolnika Ligęzy dotyczących szlacheckich obyczajów i życia, jest nutka ówczesnej filozofii i podejścia do świata. Jest to ciekawe, oczywiście - można dowiedzieć się wiele na temat szlachty polskiej ich "lifestyle'u" i obyczajów. Ale na litość, ileż można o tym czytać na 339 stronach?! Gdybym chciała podręcznik historii udałabym się do biblioteki akademickiej i poprosiła o odpowiednią pozycję. Spodziewałam się zagadek kryminalnych, wartkiej akcji, szlacheckiej fantazji i przygód, a dostałam wywody i dywagacje. Nie za dobrze to rokuje gdy w perspektywie jeszcze trzecią (a może więcej, patrząc na tempo akcji) część. Trochę nie chce mi się już po nią sięgać. Zraziłam się.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, sensacja, thriller,
Drugi tom powieści. To tutaj wyjaśnia się sprawa pana Zaręby z pierwszej części, a także występują kolejne opowieści. Wyjaśnia się także kim jest Gideon Rokicki oraz kilka innych spraw, jak np: powiązanie między przybyłymi osobami. Oczywiście książka ta kończy się niespodziewanie jak poprzednia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Jagheera
Jagheera
Przeczytane:2014-03-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014, Mam,
Kolejna i jeszcze lepsza cześć świetnej lektury. Nie mogę doczekać się następnej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2021-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Tę część, w przeciwieństwie do pierwszej, wysłuchałam jako audiobooka. Muszę przyznać, że pan Tomasz Sobczak tchnął w tę książkę niesamowite życie! O ile czytając, często będąc już zmęczonym po całym dniu pracy, długie, wielokrotnie złożone zdania męczyły, tak słuchane nabrały dla mnie charakteru i pozwoliły wsiąknąć w czasy Rzeczypospolitej. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2017-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - JaMajka1529
JaMajka1529
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2016-01-01, Przeczytałem, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Sługa Boży
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Sługa Boży

SPRZEDAŻ OD 10.11.2006. Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął...

Imperium
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Imperium

Imperium - Jacek Piekara...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy