Quantcast

Szybkie cztanie. Poradnik z ćwiczeniami. Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-02-09
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788377884683
Liczba stron: 200

Ocena: 0 (0 głosów)

Wydaje ci się, że wolne i staranne czytanie gwarantuje lepsze rozumienie tekstu? Nic bardziej mylnego! Szybkie czytanie pozwala na osiągnięcie wyższego stopnia rozumienia tekstu, ponieważ mózg potrafi łatwo przystosować się do zwiększonego tempa czytania.

Poradnik łączy teorię z zestawem ponad 90 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym sprawnie opanujesz umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dowiesz się, na czym polega proces czytania, uświadomisz sobie, jakie błędy najczęściej popełniasz, oraz przekonasz się, że szybkie czytanie ułatwia selekcję informacji, pozytywnie wpływa na proces uczenia się, a także poprawia pamięć i koncentrację. Ćwicz codziennie i zwiększ szybkość czytania ze 150 do nawet 2000 słów na minutę!

Dzięki poradnikowi:

o za pomocą testów zweryfikujesz swoją szybkość czytania i stopień rozumienia tekstu

o opanujesz techniki czytania, które pozwolą skuteczniej wyszukiwać najważniejsze informacje w tekście

o dowiesz się, jak kontrolować pracę oczu i poszerzać pole widzenia

o pozbędziesz się nawyków spowalniających tempo czytania, takich jak: subwokalizacja, regresja czy progresja

o nauczysz się czytać ze wskaźnikiem (m.in. techniką slalomową, przebiegiem odwróconym i wyspami) oraz z wykorzystaniem metronomu

o odkryjesz sposoby na właściwe czytanie tekstów z ekranu komputera

Jolanta Jaworska-Jamruszkiewicz - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, założycielka Centrum Treningowego Rozwoju Pamięci, Koncentracji Uwagi i Mnemotechniki w Tychach,  kinezjolog z certyfikatem Międzynarodowego Instytutu Kinezjologii Edukacyjnej. Prowadzi treningi pamięci, kursy szybkiego czytania oraz mnemotechniki dla edukacji i biznesu.

Kup książkę Szybkie cztanie. Poradnik z ćwiczeniami. Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szybkie cztanie. Poradnik z ćwiczeniami. Przekonaj się, że szybkie czytanie sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętaniu czytanego tekstu!

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Poradnik ten niczego nam nie narzuca, pozwala zgłębić tajniki naszego czytania za pomocą ćwiczeń. Jest praktyczną dawką umiejętności, ale nie należy oczekiwać, że po przeczytaniu go będziemy czytać w ekspresowym tempie. Do tego potrzeba nam czasu i cierpliwości. Autorka mówi nam, że nie da się tej umiejętności wypracować z dnia na dzień. Szybkie czytanie ma dwie zalety: pozwala lepiej zrozumieć treść oraz jej zapamiętywanie. 


Autorka podpowiada nam na czym się skupić, aby osiągać lepsze efekty. Wyjaśnia jakie znaczenie dla "szybszego pochłaniania treści" mają warunki w jakich czytamy. 


Poradnik ten można polecić przede wszystkim uczniom, rodzice powinni zainteresować się rozwojem tej umiejętności u swoich dzieci. Jest także idealny dla tych, którzy obcują ze słowami i chcieliby poprawić tempo ich przyswajania. Mocnym punktem książki są zawarte w niej ćwiczenia. Uważam, że warto poświęcić im czas i wyeliminować złe nawyki czytania. Każdy z nas może zmierzyć się z szybkością swojego czytania i stopniem rozumienia tekstu. Po wyciągnięciu wniosków łatwiej ulepszymy swoje umiejętności. 

Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-08-17,
Wszystkich zaciekawionych na samym stracie ostrzegam - nie wystarczy przeczytać tej książki, żebyśmy nagle zaczęli czytać w ekspresowym tempie. Przede wszystkim musimy przygotować się na to, że będzie nas to kosztowało wiele czasu poświęconego na ćwiczenia i wysiłku włożonego w poszerzanie możliwość szybszego czytania. Autorka nie motywuje czytelnika na każdej stronie, że z pewnością mu się uda itd. Tu wszystko zależy od osoby, która wchodzi w posiadanie wiedzy na temat szybkiego czytania. Chociaż poradnik objętościowo wydaje się dość niepozorny, zawiera w sobie wiele ćwiczeń i istotnych informacji. Nie da się wszystkiego wykonać od razu, nim dojdziemy do ostatniej strony poradnik minie mnóstwo czasu. Ręczę jednak za to, że z pewnością uda Wam się podnieść tempo czytania, tym samym zwiększając swoje czytelnicze możliwości. Autorka zaskakuje różnorodnością ćwiczeń, jednocześnie wybierając takie, które możemy stworzyć sami, rzecz jasna z innymi słowami, ale na tych samych zasadach. W ten sposób dostajemy nieskończone możliwości ułatwiające nam naukę szybkiego czytania. Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/08/szybkie-czytanie-to-o-czym-marzy.html#more
Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy