Ta druga, słodka i ostra

Krystyna, Jacek, Karol i opowieść o niezadanym pytaniu i nieudzielonej odpowiedzi, która być może nie istnieje lub jest tak oczywista, że nie musi paść.

Kobiety go pragną, mężczyźni z nim piją, ojciec go kocha, matka nie ogarnia; a on?

Idealny kochanek. Beznadziejny mąż. Niespełniony ojciec. Porzucony syn. Niezawodny przyjaciel. Prawdziwy profesjonalista. Po prostu ktoś.

Wysoki po ojcu i wyprostowany jak struna. Potrafił patrzeć bez skrępowania w oczy i w odpowiedniej chwili poprawiać włosy filmowym gestem. Przypalając papierosa, trzymał w dłoniach całe pudełko zapałek (nigdy nie korzystał z zapalniczki) i pochylał głowę w kierunku ognia z niewiarygodną uwagą. Wydmuchiwał dym w górę, wystawiając do niego twarz jak do słońca. Robił dobre zdjęcia, miał hipnotyzujący głos, znał się trochę na muzyce poważnej i jedną rzecz miał wytrenowaną do bólu: wiedział, kiedy przestać.

Sabina Czupryńska (ur. 1977) debiutowała na łamach FA-artu, opublikowała zbiór opowiadań pt. Dziesięciu którzy... oraz powieść Kobiety z domu Soni. Projektuje kostiumy, stylizuje i pracuje w teatrze (o którym oczywiście też kiedyś napisze). Stała w uczuciach do: kina, nowych butów i starych gazet, które podpowiadają historie. Mogłaby żyć bez: zimy. Jej pierwsza powieść koncentrowała się na kobiecych emocjach, druga jest o mężczyznach, chociaż kobiet w niej nie brakuje. Pierwsza była spacerem brzegiem morza, druga jest jazdą autostradą.

Informacje dodatkowe o Ta druga, słodka i ostra:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-04-16

Kup książkę Ta druga, słodka i ostra

Ta druga, słodka i ostra - opinie o książce

Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2013-09-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek - wyzwanie,
Bardzo ładnie, ciekawie i zabawnie opisana historia zwykłej (ciut niezwykłej) rodziny.
Specyficzna "rodzina" więc i specyficzna książka... Ciężko sobie wyobrazić aby taka sytuacja życia w trójkącie miała rzeczywiście gdzieś miejsce... Ciekawe natomiast były retrospekcje tłumaczące pewne zachowania bohaterów.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-12-15, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, powieści,
Jest to pierwsza pozycja tej autorki która przeczytałam i chyba nie skłoniła mnie ona do sięgnięcia po następną. Historia dziwnego trójkąta, niby pretenduje do miana sagi rodzinnej, ale już po kilkudziesięciu stronach nudzi i odlicza się ilość stron do końca. Postacie zbudowane przez autorkę wydają się płytkie. Kobieta wychodzi za mąż, ale nie bardzo chce wejść z rolę żony, po czasie pojawia się inny mężczyzna i zamieszkuje z małżeństwem, dla sytuacji nie ma uzasadnienia? jest dziwaczna, niezrozumiała. Pojawienie się dziecka nic nie zmienia, za to jako dorosły mam on skłonność również do relacji w trójkę. Fabuła banalna. Nie polecam!
Avatar użytkownika - aleksandramiczek
Przeczytane:2014-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Zawirowanie
Sabina Czupryńska0
Okładka ksiązki - Zawirowanie

W pędzie do doskonałości i zaspokajania potrzeb każdy znajduje swoją indywidualną drogę.Mila jest emocjonalną ekstremistką. Energia, ekscytacja, erotyzm...

Jeszcze będzie przepięknie
Sabina Czupryńska0
Okładka ksiązki - Jeszcze będzie przepięknie

Opowieść o miłości, której końca z pozoru nic nie zapowiadało, o związku, któremu z pozoru nic nie zagrażało, o życiu, które z pozoru było lekkie, łatwe...