Tajemnica szopy nad Wigrami

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-01-14
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788382196047
Liczba stron: 226

Ocena: 6 (1 głosów)

Mali detektywi, uważajcie!

Józefinka każde wakacje spędza pod namiotem nad jeziorem Wigry. Co roku razem z przyjaciółmi przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód. Tegoroczny wyjazd od początku zapowiada się wyjątkowo – pewnego dnia dzieci odkrywają, że niedaleko w lesie pojawił się tajemniczy budynek bez okien i drzwi. W jego okolicy rozlegają się budzące grozę odgłosy. Miejscowi twierdzą, że w tym miejscu znajdował się cmentarz poległych w dawnych czasach jaćwieskich wojowników. Dzieciaki nie mają ochoty na spotkanie z duchami, ale kiedy nocą tajemniczy osobnik wykrada im wszystkie słodycze, żarty się kończą. Przyjaciele rozpoczynają śledztwo i zastawiają na wroga sprytną pułapkę…

Tagi: bóg

Kup książkę Tajemnica szopy nad Wigrami

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnica szopy nad Wigrami

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:,

Mali detektywi uważajcie.

Poznajemy Józefinę, która każde wakacje spędza pod namiotem nad jeziorem Wigry.
Każdego roku wraz z przyjaciółmi spotyka ich mnóstwo przygód.
Tegoroczne wakacje zapowiadają się cudownie. Nasi bohaterowie zauważają jednak pewną zmianę.
Niedaleko w lesie pojawił się tajemniczy budynek bez okien i drzwi. Za to z wewnątrz dobiegają dziwne odgłosy.
Jakby tego było mało ktoś bezczelnie wykrada im słodycze.
Miarka się przelała czas rozpocząć śledztwo.
Książka zaliczana jest do kategorii młodzieżowej. Ja uważam, że taki 9-latek będzie się przy niej dobrze bawił. W fabułę wplecione są elementy historii o jaćwieskich wojownikach.
Pełna humoru, napisana prostym językiem, o nieskomplikowanej fabule, wzbudzająca zainteresowanie, pobudzająca wyobraźnię książka przygodowa.
Świetna propozycja dla młodego czytelnika.

 

Link do opinii

Nastały długo wyczekiwane wakacje, czas, na który czeka każde dziecko. W tym roku tak i w poprzednich mają ten czas spędzić pod namiotem nad jeziorem Wigry. Wszyscy się cieszą nie tylko dlatego, że to piękne miejsce, ale również dlatego, że ponownie się spotkają, przeżyją wspólnie przygody. Pewnego dnia dzieci odkrywają tajemniczy budynek, który nie posiada ani drzwi, ani okien, za to słychać z niego bardzo dziwne odgłosy. Na dodatek ktoś wykrada im wszystkie słodycze. Przyjaciele postanawiają odkryć tajemnicę i to nie tylko znikających słodyczy. Czy im się uda?

Książka zaliczona jest do literatury młodzieżowej, moim zdaniem dla dzieci dopiero zaczynających zaliczać się do młodzieży. Historia ciekawa, wciągająca, w wakacyjnym klimacie, z tajemnicą do rozwiązania i dawką grozy.

Bohaterowie dość ciekawi, realistyczni, co sprawia, że można się z nimi utożsamiać.

„Tajemnica szopy nad Wigrami” to ciekawa propozycja dla starszych dzieci (lub młodszej młodzieży) lubiących czytać książki przygodowe z nutką grozy. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy