To wspaniała książka dla odważnych nurków, odkrywców oceanicznej głębi, którzy nie boją się zanurzyć w podwodnym świecie z latarką w ręku i chcą eksplorować głębiny, do których nie dociera nawet światło!

Wypchnij dołączoną do książki kartonową ,,latarkę", weź ją do ręki i wsuń między arkusz folii a stronę znajdującą się obok. Zobaczysz, jak niesamowicie wyglądają głębiny oceanu. Zaciemnione strony w tej książce ukrywają fascynujące zwierzęta. Oceany, morza strefy podbiegunowej, australijska rafa koralowa, kalifornijski las wodorostów, tajemnicze wraki statków... - każda scena pokazuje inny obszar podwodnego świata. Wystarczy przesunąć latarką, aby rzucić światło na żyjące tam wspaniałe stworzenia.

Czy udało ci się wypatrzyć wszystkie? Sprawdź z listą i ilustracją na końcu książki! Następnie przewróć kartkę, aby dowiedzieć się więcej o niesamowitych zwierzętach, które żyją w bezkresnym oceanie.

Zabawa z tą książką to niesamowita przygoda dla małych badaczy morskiej fauny.

Informacje dodatkowe o Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku dla odważnych nurków:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-01-24
Tytuł oryginału: Flashlight Explorers: Deep, Dark Ocean

Kup książkę Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku dla odważnych nurków

Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku dla odważnych nurków - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylwiaa915
Sylwiaa915
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Ta książka to istna magia ❤️✨
Pomysł jest niby prosty, ale efekt nie robi przez to mniejszego wrażenia i to jest piękne 😍

Tajemnice głębin oceanu przenoszą nas do podwodnego świata 🌊 i zachęca nas do odkrywania mórz i oceanów 🐳

Książka oprócz standardowych ciekawostek zawiera ciemne strony z ukrytymi podwodnymi krainami. Aby się przekonać co się kryje pod wodą wystarczy użyć specjalnej latarki dołączonej do książki 😍

To jak? Mamy tu jakichś małych odkrywców? Jeśli tak, to wyruszamy razem na podmorskie przygody 💦

Przy każdej "magicznej" stronie mamy również rozpiskę zwierząt, które możemy odnaleźć dzięki latarce 🔦. Czyż nie wspaniała zabawa? To jak nurkowie, 🤿 wskazujecie do wody?

Ocean to nie miejsce, które może odwiedzić każdy, kiedy tylko chce, potrzeba do tego przygotowania podczas nauki nurkowania, niestety to wszystko zajmuje dużo czasu i trzeba się napracować, a dzięki najnowszej książce każdy będzie mógł zwiedzić ocean, kiedy tylko chce.
Tajemnice głębin oceanu to ciekawa pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, wystarczy mieć tylko chwilę wolnego czasu oraz specjalną latarkę, która znajduje się w środku i już można po podglądać zwierzęta, które tam żyją. Na początku mamy krótki wstęp z kilkoma najciekawszymi faktami o oceanie, a dalej na każdej stronie opisy każdej części, która się w nim znajduje oraz wymienione ryby, które mieszkają w tym miejscu. Następnie mamy folie oraz czarną stronę, między nie wsadzamy specjalną latarkę dzięki, której oświetlamy sobie pewną część strony, podczas zabawy naszym zadaniem jest znalezienie wszystkich zwierząt, które znajdują się na liście obok.
Już dawno nie widziałam Zuzi aż tak zafascynowanej książką, na każdej stronie była zszokowana, jak to możliwe, ciągle mnie wołała, żebym też patrzyła, a następnie pokazała ją wszystkim członkom rodziny, zabrała nawet książkę do babci. Dzięki temu, że książka ma w środku spirale, można otwierać sobie ją na stoliku i nie trzeba przytrzymywać rączkami, tylko skupić się na ruszaniu latarką. Spędziłyśmy przy książce już dużo czasu, a i tak mamy jeszcze sporo do odkrycia, chociaż dla Zuzi największą tajemnicą było to, jak działa latarka.
Jeżeli szukacie nieszablonowej książki dla dzieci, dzięki której świetnie spędzicie wspólnie czas, to musicie mieć tą, sprawdzi się ona idealnie u młodszych, jak i starszych czytelników. Ja jestem zachwycona zarówno pomysłem wydania, jak i piękną, kolorową grafiką, która sprawia, że można poczuć, jakby się naprawdę w tym ocenie było.

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Jakie sekrety skrywa oceaniczna głębia? Jakie stworzenia możemy tu spotkać i w jaki sposób przystosowały się one do niełatwych warunków? Jeśli Wasze dzieci ciekawi podwodne życie, a także kochają nietuzinkowe publikacje, które łączą ze sobą zabawę, umiejętność czytania oraz edukację, książka ,,Tajemnice głębin oceanu" z pewnością skradnie ich serca! Z tą nieszablonową pozycją nie ma mowy o nudzie!

Bezsprzecznie, fundamentem tej wspaniałej publikacji jest dołączona kartonowa latarka, którą należy wsunąć między arkusz foli, a zaciemnioną stronę znajdującą się obok. Rzucając smugę światła, odnajdujemy fascynujące zwierzęta, jak i rośliny, ukryte na dnie oceanu. Począwszy od wód strefy podbiegunowej, poprzez australijską rafę koralową czy kalifornijski las wodorostów, aż po tajemnicze wraki statków. Wyruszcie w niezapomnianą podróż w głąb oceanu, która nie tylko zapoznaje z wieloma gatunkami, ukazując ich niezwykłość, ale także skutecznie rozbudza głód wiedzy, zachęcając tym samym do dalszych poszukiwań.

Forma, w jakiej zostały przekazane wszystkie cenne informacje absolutnie zachwyca. Dziecko pochłania nowe wiadomości z ogromnym zapałem, a nietuzinkowe, jakże realistyczne ilustracje wspaniale obrazują przyswajaną, jakże przystępną treść. I choć książka niczym nie przypomina encyklopedii, stanowi niesamowity ładunek wartościowych, edukacyjnych treści, jakie zostają przyswojone w błyskawiczny, niebywale przyjemny sposób.

,,Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku - dla odważnych nurków!" jest wyjątkową, mądrą, pięknie wydaną publikacją, dzięki której głębiny oceanu i ich tajemnice stają przed nami otworem. Przepiękna, precyzyjna szata graficzna, nietuzinkowa latarka, fundująca fascynujące poszukiwania, lawina cennych informacji i ciekawostek, a przede wszystkim nieszablonowa forma wyszukiwanek, która oczaruje zarówno młodsze szkraby, jak i starsze dzieci. My jesteśmy absolutnie zachwyceni, a zabawy z latarką bardzo szybko stały się naszą jakże przyjemną, codzienną rutyną! Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Gdy zobaczyłam, że mamy w zasobach biblioteki "Tajemnice głębin oceanu" wiedziałam, że muszę koniecznie zrobić rezerwację. Widziałam ją u kilku osób na IG i to zdecydowanie ten rodzaj książek, który starszy syn uwielbia. A dziś nawet i młodszy (2-latek) nie chciał jej wypuścić z rąk.   To książka aktywizująca, bo zawiera dołączoną papierową "latarkę", którą należy podświetlać specjalne foliowe arkusze by odkryć jakie stworzenia kryją się w podwodnym świecie. Ta forma zdecydowanie zainteresuje małych odkrywców.   Ma twardą oprawę i sztywne strony, połączone wewnątrz na podwójnej spirali. Jest naprawdę solidnie i pięknie wydana, ilustracje są jak najbardziej realne. Zastosowano tu także ramki i różne kolory tła dla ciekawostek, co sprawia, że jeszcze przyjemniej się z niej korzysta.   Każda rozkładówka to inne środowisko życia i tak znajdziemy tu ogólne informacje o oceanach oraz o: - wodach strefy podbiegunowej - australijskiej rafie koralowej - kalifornijskim lesie wodorostów  - karaibskich wrakach statków  - czarnych głębinach oceanu.   A na końcu także odpowiedzi, a raczej podpowiedzi do zadań z wyszukiwaniem zwierząt, które znajdują się przy każdej rozkładówce.   Największą atrakcję stanowi właśnie to wyszukiwanie latarką wszystkich stworzeń z listy obok.    Książka zawiera naprawdę sporo ciekawostek. Dowiemy się z niej m.in., że futro fok ma dwie warstwy włosia, dzięki czemu ich skóra jest ciepła i sucha, że ośmiornica czerwona potrafi zmieniać fakturę i odcień skóry by wtopić się w otoczenie, a flądra pawia ma oboje oczu na tej samej stronie ciała i każde z nich porusza się niezależnie od drugiego.   To skarbnica wiedzy o podwodnym świecie przedstawiona w przyjazny i ciekawy sposób. Przyznaję, że lektura wciągnęła także mnie!    W tej serii ukazały się także "Zwierzęta nocą" i już wiem, że muszę na nie polować!

Czy macie ochotę na wyprawę w świat zwierząt?

Mam dla Was wyjątkowe wydanie, które dla każdego małego czytelnika będzie fascynującą przygodą. Aby z mroku oceanicznych głębin ukazały się nam podwodne zwierzęta, należy skorzystać z dołączonej do książki papierowej latarki.

W każdej scenerii zobaczymy inne środowisko i jego mieszakańców - ptaki, ssaki, ryby, gady i bezkręgowce. Odwiedzimy ciepłe wody otaczające Karaiby i mroźne otchłanie Antarktydy. Atrakcja wyszukiwania stworzeń to niesamowita zabawa dla dzieci, w dodatku uczy bardzo dużo. Wiele części oceanów jest dla nas nadal niedostępne, jednak zajrzymy w miejsca, które szczegółowo zbadano. Poznamy mnóstwo ciekawostek, dowiemy się, kto jest doskonałym nurkowcem, które stworzenia walczą o przetrwanie za pomocą trującej wydzieliny, czy istnieje niewidomy myśliwy, który gatunek wytwarza światło. To jedynie namiastka wiedzy, którą znajdziecie w tej książce. Zajrzymy do wraków statków, w kalifornijski las wodorostów, na strefę podbiegunową czy rafę koralową. W książce znajdziecie też kilka spisów zwierząt, które zapraszają do ich wyszukania, co sprawi, że łatwiej będzie dziecku zapamiętać nowe nazwy. W razie trudności w zlokalizowaniu ich na ostatniej stronie znajduje się pomoc z odpowiedziami.
Zobaczymy tutaj wydrzyka, kaszalota, śluzicę, orkę, ośmiornicę i mantę, jest tu jednak cała grupa zwierząt, o których jeszcze nie słyszałam.

To fascynująca i starannie wydana książka, która motywuje dziecko do pogłębiania wiedzy o świecie przyrody. Na wstępie wytłumaczono, jak korzystać z tego wydania, a wykorzystanie latarki jest pomysłowe i zainteresuje każdego czytelnika.

Serdecznie polecam.

Ciało ludzkie jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć
Lisa Regan0
Okładka ksiązki - Ciało ludzkie jest super! 101 faktów, o których trzeba wiedzieć

To, jak działa ludzkie ciało, niezmiennie fascynuje i starsze, i młodsze dzieci. Dlaczego musimy jeść? Skąd się bierze pot? Co się dzieje, kiedy śpimy...

Kraina zagadek
Lisa Regan0
Okładka ksiązki - Kraina zagadek

Ta fantastyczna książka z łamigłówkami zapewni ci godziny wyśmienitej zabawy. To świetny sposób na twórcze, a jednocześnie dające ogromną przyjemność...