Tajemnicza moneta. Niezwyczajni

Tom 1 cyklu Niezwyczajni

Kiedy babcia zostaje przewieziona do szpitala, jej wnuki, Ivy Sparrow i jej irytujący starszy brat Seb nawet nie przeczuwają, co ich czeka. Po powrocie ze szpitala zastają splądrowany dom - a tajemnicze pióro pisze złowieszczą wiadomość na ścianie w kuchni. Na scenę wkracza osobliwy policjant, zdeterminowany, by chwytać złoczyńców. . . za pomocą szczotki toaletowej. Ivy i Seb uciekają - tylko po to, by znaleźć się w zupełnie niecodziennym świecie, w którym zwykłe przedmioty zyskują magiczną i niesamowitą moc. Siły zła zbliżają się szybko, a Ivy i Seb muszą dotrzeć do dna rodzinnego sekretu. . . zanim będzie za późno.

Informacje dodatkowe o Tajemnicza moneta. Niezwyczajni:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2019-02-27
Tytuł oryginału: The Crooked Sixpence

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Tajemnicza moneta. Niezwyczajni

Tajemnicza moneta. Niezwyczajni - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Najbardziej uwielbiam w książkach dla dzieci i młodzieży ten magiczny świat, w którym wszystko zdarzyć się może, w którym nie ma rzeczy niemożliwych oraz przez chwilę poczuć się jak księżniczka, genialny odkrywca lub wynalazca. Widząc moją córkę jak dopiero co wsiąka w ten świat czasem nie rozumiejąc, ale chcąc poznać to mnie naprawdę serce rośnie.

Dziś spotkamy się ze światem, w którym rzeczy ludzkie mogą mieć inne zastosowanie niż sądzisz, ale o tym za chwilę. Pewnego dnia nasi bohaterowie Ivy Sparrow i jej starszy brat Seb będąc w szpitalu, ponieważ ich babcia została przywieziona do szpitala nie spodziewają się, że za chwilę ich na oko zawyły dzień, zwykłe życie stanie do góry nogami.

„Magiczna moneta” to pierwszy tom serii Niezwyczajni w której odkryjesz sekret rodzinny dobrze ukrywany przez lata, ale jak sami wiecie tajemnice lubią jak je się odkrywa i nasi bohaterowie po powrocie ze szpitala zastają w domu istny Armagedon. Ktoś był i czegoś szukał, ale czego? Kto to zrobił? Dlaczego ? W tym momencie w kuchni magiczne pióro zostawia na ścianie wiadomość. Co to za wiadomość to już sami kochani będziecie musieli sami odkryć. Napisze tylko to, że wszystko to co mama, babcia czy tata czytali wam na dobranoc może się spełnić.

Oboje muszą uciekać i znaleźli się w świecie, o którym nie mieli pojęcia i tylko to, że będą trzymać się razem może ich ocalić. Nie wiedzą komu mogą ufać, nie wiedzą kogo/czego szukać. W jaki sposób nie dać poznać po sobie, że są ze świata innego niż ten w którym są, a znaleźli się w podziemnym świecie, czyli Lundinor w którym są NIEZWYCZAJNI, czyli ludzie i nieludzie jak to, że są żywi i nieżywi.

W tym Świecie muszą odkryć rodzinny sekret, który dotyczy ich babci i ma związek z tym, że babcia nie pamięta nić przed wypadku jaki miała kiedyś. Czym jest tytułowa magiczna moneta? Co spotkają w innym niezwyczajnym świecie? A może poznają kogoś kto pomoże im odnaleźć odpowiedź na temat rodzinnego sekretu?

Powiem, że mnie najbardziej zaskoczyła forma płatności jaka jest w tym niezwyczajnym świecie, ale sami przekonacie się, dlaczego.

Za swój egzemplarz dziękujemy z Helenką Wydawnictwu Dwukropek. Jak sami wiecie jesteśmy wiernymi fankami tego Wydawnictwa. Polecamy każdą książkę, każdą serię jaką mają w ofercie. Każda książka ma w sobie to coś co nie dość, że wciąga w przygody naszych bohaterów to jeszcze posiadają pewne morały idealne dla młodych główek naszych pociech.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-01-09, 12 książek 2022,

Tajemnicza moneta
Jennifer Bell @jenbellauthor

Wydawnictwo: Dwukropek @wydawnictwo_dwukropek

Cykl: Niezwyczajni (tom 1)

Jest to pierwszy tom z trzech serii "Niezwyczajni", od Wydawnictwo Dwukropek.

Historia rodzeństwa Ivy i Seba Sparrow, które w obliczu niespodziewanych wydarzeń wkracza w niezwyczajny magiczny świat.
Seria fantasy dla starszych dzieci i młodszej młodzieży (ok.9+), gdzie magię czuć na każdym kroku.

Po „Tajemniczej Monecie” sięgnijcie po „Zagadkową Klepsydrę”, a potem po „Zamarzniętą Lunetę”.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2021-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2021,
Legendarium. Wonderscape, tom 2
Jennifer Bell0
Okładka ksiązki - Legendarium. Wonderscape, tom 2

Powrót do świata Wonderscape! Gra fabularna z udziałem największych legend wszechświata Arthur, Ren i Cecily ponownie przenoszą się setki lat w przyszłość...

Wonderscape. Podróż w nieznane
Jennifer Bell0
Okładka ksiązki - Wonderscape. Podróż w nieznane

Trzynastoletni Arthur, Ren i Cecily w drodze do szkoły są świadkami tajemniczej eksplozji. Gdy zaczynają badać okoliczności, zostają zamknięci w kabinie...