Tajemnicze zgony władców

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-66229-01-3
Liczba stron: 320

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Od nagłej i niespodziewanej śmierci ginęli carowie, królowie, książęta. Poznaj najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów! Przemysł II, Władysław Warneńczyk, Napoleon, car Aleksander, książę Kentu… Śmierć tych i innych władców otacza aura tajemniczości. Żegnali się z życiem wskutek spisku, otrucia, intrygi, z ręki wybranki, a w przypadku niektórych istnieją legendy o ich cudownym ocaleniu. Są też postaci w historii, których śmierć uważa się za sfingowaną. Zwolennicy teorii spiskowych snują domysły o „życiu po życiu” królów czy książąt, którzy wcale nie umarli, tylko wybrali spokojne życie prostych ludzi…. Iwona Kienzler rozbudza ciekawość i z pasją opisuje najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów, przypominając nam, że ten, kto ma władzę, ma też wielu wrogów.

Tagi: historyczne

Kup książkę Tajemnicze zgony władców

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Cóż może być bardziej intrygującego od niewyjaśnionej śmierci, zwłaszcza znanej osoby? Do dziś ludzi porusza śmierć Elvisa Presleya czy nawet Adolfa Hitlera, na którego temat co i rusz słychać kolejne rewelacje. Jeśli jednak ktoś myśli, że ciekawostki dotyczące niewyjaśnionych zgonów sławnych ludzi to „wynalazek" naszych czasów, jest w błędzie. Od lat spekulowano na temat zagadkowych sytuacji związanych w nieoczekiwanym rozstaniem się z życiem władców, ich małżonek, a także postaci, które z różnych powodów opuściły ten świat nieco przedwcześnie. Ileż opowieści narosło wokół śmierci Aleksandra Wielkiego? Albo jak ginęli cesarze starożytnego Rzymu? Żywoty Cezarów Gajusza Swetoniusza Trankwillusa to prawdziwa kopalnia opowieści o dziwnych, tajemniczych, wstrząsających zgonach. Zresztą, kronikarze zawsze lubowali się w niedopowiedzeniach, chociażby nasz Długosz opowiada, że oto ktoś zmarł, nie wiadomo jednak, w jakich okolicznościach ani dlaczego, winny zbrodni wskazywany jest jedynie ukradkiem. Intrygi rozpalały i będą rozpalały ludzkie umysły – rzecz to oczywista. Tym razem tajemnicze zgony władców omawia Iwona Kienzler. Opisała kilka przypadków wartych naszej uwagi, choć kryteria wyboru są raczej tajemnicze. Mamy tu Przemysła II (nawiasem mówiąc: pierwsza żona Piasta także odeszła z tego świata w niejasnych okolicznościach) ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Tajemnicze zgony władców

Avatar użytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:2019-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Tajemnicze zgony władców" to pierwsza książka Iwony Kienzler, którą miałam przyjemność czytać, ale już wiem, że nie będzie ostatnia, bo idealnie trafiła w mój gust ?

Składa się ona z 12 rozdziałów, a każdy z nich dotyczy historii śmierci jednego władcy. Mamy tu przekrój przez 10 wieków - od polskiego władcy Przemysła II po Jerzego księcia Kentu. Świetnie napisane rozdziały, opowiadają nie tylko o samych głównych postaciach, ale zapoznają czytelnika także z całym otoczeniem ówczesnej sytuacji politycznej, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Bardzo przypadł mi do gustu fakt, że książka została podzielona na tematyczne rozdziały, dzięki czemu każdy może wybrać sobie temat, którym jest najbardziej zainteresowany. Mój ulubiony dotyczy tajemniczej historii śmierci (a może jednak przeżycia) Anastazji, córki ostatniego cara Rosji. Czy słyszeliście o tych dramatycznych wydarzeniach z 1918 roku, gdy bolszewicy bestialsko zamordowali Cara wraz z całą rodziną Romanowów, a po dwóch latach w Niemczech pojawiła się kobieta podająca się za cudownie uratowaną najmłodszą córkę - Anastazję ? Ja uwielbiam tę historię, oglądałam filmy an ten temat, śledziłam publikacje i muszę przyznać, że autorka "Tajemniczych zgonów władców" opisała ten przypadek niezwykle dokładnie, obiektywnie, podając wszystkie najnowsze odkrycia w tym temacie.

Jeśli interesujecie się historią i chcecie pogłębić swoją wiedzę, albo szukacie konkretnej informacji na temat jakiejś znanej postaci, to ta książka na pewno spełni Wasze oczekiwania.

Link do opinii
Inne książki autora
Wojenne losy przedwojennych gwiazd
Iwona Kienzler; 0
Okładka ksiązki - Wojenne losy przedwojennych gwiazd

Życiem przedwojennych gwiazd kina, teatru i artystów kabaretowych nie pasjonowały się wyłącznie nastoletnie panienki. Wiele osób śledziło...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje