Okładka książki - Taka sobie wróżka

Taka sobie wróżka

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010-10-12
Dodał/a książkę: ludwik101

Jeżeli marzysz o gwiazdce z nieba, a nazywasz się Savanna Delano, zamiast tradycyjnej dobrej wróżki przyjdzie ci z pomocą taka, która żuje gumę, nawija przez komórkę i nosi wysokie obcasy. Nazywa się Chryzantemowa Gwiazda, dla przyjaciół Chrissy.Kiedy ukochany chłopak 16-letniej Savanny rzuca ją, Savanna życzy sobie księcia z bajki, który zabrałby ją na szkolny bal. Zamiast księcia zjawia się Chrissy ? taka sobie wróżka (w szkole czarów nie zasłużyła na tytuł dobrej wróżki). Chrissy obiecuje Savannie spełnienie jej trzech życzeń. Dziewczyna ląduje w średniowieczu: najpierw jako Kopciuszek, potem jako Królewna Śnieżka, aż wreszcie po to, by ratować Tristana ? przystojnego kolegę ze szkoły, który wbrew swojej woli znalazł się w samym sercu średniowiecznej intrygi. Żeby wrócić do teraźniejszości, Savanna i Tristan będą musieli stawić czoło wielu przeciwnościom.Taka sobie wróżka to powieść fantasy z elementami komedii romantycznej. Poszukiwanie jedynej prawdziwej miłości w XXI wieku może być równie trudne i dramatyczne, jak w baśniach braci Grimm!

Kup książkę Taka sobie wróżka

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Złota rybka na różowoDefinicja fatalnego dnia: twój chłopak, z którym chodzisz od czterech miesięcy postanawia z tobą zerwać. A oto definicja najbardziej beznadziejnego dnia: wspomniany wcześniej chłopak rzuca cię dla twojej siostry i, na koniec, definicja życia pewnej nastolatki: robi to w chwilę po tym, gdy informujesz go, że wydałaś wszystkie oszczędności na wymarzoną sukienkę na bal kończący rok szkolny.Nic dziwnego, że Savanna Delano, szesnastoletnia bohaterka magicznie zabawnej książki Janette Rallison „Taka sobie wróżka” jest wściekła na siostrę Jane i swojego ex-chłopaka Huntera, zabójczo przystojnego zawodnika drużyny lekkoatletycznej. Teraz, by zapomnieć o tym upokorzeniu przydałby się u jej boku prawdziwy książę z bajki, który wystąpiłby wraz z nią na balu. Ups… stało się… Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w Wirginii, w domu państwa Delano pojawia się Chryzantemowa Gwiazda, czyli Chrissy, wysłana przez Biuro ds. Promocji Wróżek. Dla „takiej sobie wróżki” Savanna jest dodatkowym projektem na zaliczenie i  tak naprawdę, jedyną szansą na poprawienie niezbyt dobrych ocen w szkole.Według zawartego przez rozgoryczoną nastolatkę kontraktu „Chryzantemowa Gwiazda, zwana dalej Usługodawcą, zgodnie z postanowieniem numer 5, artykułu B”, jest zobowiązana spełnić trzy życzenia Savanny. I tak sytuacja, ...

Opinie o książce - Taka sobie wróżka

"Nawet ci, którzy zarzekają się, że magia nie ma dla nich żadnego znaczenia, w rzeczywistości w nią wierzą." Kiedy chłopak porzuca szesnastoletnią Savannę Delano dla jej starszej siostry Jane, dziewczyna martwi się jedynie tym, z kim teraz pójdzie na szkolny bal. W końcu kreacja, w której miała wystąpić, od dawna wisi w szafie i czeka na tę wielką chwilę. W przypływie rozpaczy życzy więc sobie księcia z bajki, który zabierze ją na długo wyczekiwaną imprezę. Zamiast księcia pojawia się Chrissy (taka sobie wróżka), która obiecuje dziewczynie spełnienie trzech życzeń. Cóż, aby dostać tytuł "dobrej wróżki" musi zaliczyć jeszcze jeden Projekt. Daje Savannach do podpisania zwój, w którym zamieszczone są wszystkie warunki ich umowy i wysyła ją do średniowiecza. Przecież nie od dziś wiadomo, że tam żyją książęta. Dziewczyna zmuszona jest wcielić się w rolę Kopciuszka. Ciężka praca uświadamia jej, że w życiu nie wszystko przychodzi z łatwością, a higiena nie jest stawiana tu na pierwszym miejscu. W dodatku poznany książę Edmond okazuje się aroganckim tyranem. Przy drugim życzeniu wróżka kieruje dziewczynę do wioski siedmiu krasnoludków. Tu nikt nie oczekuje od niej prac w gospodarstwie, ale z opowieści współlokatorów wynika, że książę Hubert, który mógłby ocalić ją przed zakusami złej królowej i ,tym samym, zdjąć z wszystkich ciężar zajmowania się Śnieżką, jest nieco szurnięty. Książęta okazują się dalecy od doskonałości. Nieuważna wróżka musi się bardziej postarać, bo Savannie pozostało już ostatnie życzenie. Zatem, do średniowiecza trafia Tristan, szkolny kolega dziewczyny, by zostać księciem i sprostać jej "wybujałym" wymaganiom. Pomóc ma mu w tym pokonanie cyklopa, smoka i tajemniczego Czarnego Rycerza. Wyrzuty sumienia nie pozwalają dziewczynie na bezczynność. W końcu to wszystko jej wina. Powołując się na jeden z warunków umowy wraca do średniowiecza by ułatwić Tristanowi stać się księciem i pomóc mu w powrocie do domu. Janette Rallison udowodniła w swojej książce, że bajkowy świat wcale nie musi być nudny, a opowieści o wróżkach nie są zarezerwowane jedynie dla dzieci. Połączenie baśni z komedią romantyczną dało niesamowity efekt. Pojawienie się Chrissy, wróżki, która ponad naukę w szkole stawia na pierwszym miejscu zakupy i imprezy nie pozostawia żadnych złudzeń...z tego mogą być jedynie kłopoty. Cóż, głównej bohaterce również nie można zarzucić nadmiaru inteligencji. Jednym słowem, dobrały się jak w korcu maku. Książkę czyta się jednym tchem. Sytuacje, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom za każdym razem wywołują uśmiech na twarzy i sprawiają, że z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Może nie jest to ambitna lektura lecz humor autorki i przedstawienie znanych nam baśni z zupełnie innej strony rekompensuje wszelkie niedoskonałości. Polecam gorąco!
Avatar użytkownika - wisienkawlikrze
wisienkawlikrze