Tańcząca Eurydyka. Wspomnienia o Annie German

Fragmenty książki Anna German Aleksandra Żygariowa, przełożyła z rosyjskiego Mariola Pryzwan Książka poświęcona wielkiej indywidualności polskiej piosenki Annie German. Wspomnienia rodziny, przyjaciół i znajomych przeplatają się z fragmentami biografii Anny German autorstwa rosyjskiego dziennikarza Aleksandra Żygariowa. Śledzimy trudny i barwny człowieczy los Anny German: dzieciństwo spędzone w Uzbekistanie, młodość we Wrocławiu, początki kariery w Estradzie Wrocławskiej i Rzeszowskiej, sukcesy na festiwalach piosenki w Opolu i Sopocie, występy we Włoszech, a potem tragiczny wypadek, długą rehabilitację i powrót na scenę. Uwielbienie w Związku Radzieckim i& powolne odchodzenie w cień w Polsce. O zdarzeniach tych opowiadają znani i popularni piosenkarze i muzycy, m.in.: Irena Santor, Maria Koterbska, Sława Przybylska, Krzysztof Cwynar, Andrzej Dąbrowski, Stefan Rachoń i Jerzy Milian. Na czym polegał fenomen Anny German? Cóż takiego było w jej głosie, że do dziś ma wiernych wielbicieli?...Wspomnienia bogato ilustrowane unikatowymi fotografiami i dokumentami z prywatnego archiwum Zbigniewa Tucholskiego, męża piosenkarki.

Informacje dodatkowe o Tańcząca Eurydyka. Wspomnienia o Annie German:

Kup książkę Tańcząca Eurydyka. Wspomnienia o Annie German

Tańcząca Eurydyka. Wspomnienia o Annie German - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Audiobooki, Mam,
Anna German jest w Polsce mało znaną i niedocenianą artystką. Dobrze, że ostatnimi czasy chociaż film przybliżył trochę jej sylwetkę. I zaraz po nim jak grzyby po deszczu po wyłaniały się biografie Anny. Ta jest dosyć inna. Przedstawia German oczami jej znajomych i bliskich. Autorka zrobiła kawał dobrej roboty zbierając to wszystko razem. Na koniec aż mi się łezka w oku zakręciła.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-04-21, 26 książek w 2014r,
Tańcząca Eurydyka" jest nawiązaniem do wcześniej wydanych wspomnień. Można precyzyjnie porównać książki autorstwa Pani Marioli Pryzwan poświęconych Annie German: "Największy elf świata" i "Tańcząca Eurydyka ". Część materiałów z pierwszej książki została przetransponowana do drugiej, ale sposób prezentacji tych samych, znanych już wątków snutych wspomnień sprawia, że czułam się, jakbym czytała je po raz pierwszy. W książce "Tańcząca Eurydyka" autorka wykorzystała fragmenty książki A.Żigariowa o Annie German, fragmenty te stanowią komentarz, dopowiedzenie do wspomnień. Fascynujące w tej książce jest jeszcze i to, że nikt nie udowadnia, że on to pamięta najdokładniej. Każdy snuje swoją pamięć z osobą Anny German, i to wszystko splata się w całość. Te uzupełnione i wzbogacone wspomnienia o Annie German zachwycają. Dużym atutem jest bogata ikonografia. To wartościowa książka, podtrzymująca pamięć o Annie German.
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-11-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Mam wrażenie, że niewiele osób z młodego pokolenia w ogóle wie kim była Anna German. A szkoda, bo jest twórczość jest naprawdę wybitna. A i życiorys ciekawy.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 4, Przeczytałam,
Cześć starenia! Cybulski we wspomnieniach
Mariola Pryzwan0
Okładka ksiązki - Cześć starenia! Cybulski we wspomnieniach

Był fenomenem, idolem swego pokolenia, obiektem uwielbienia. Już za życia stał się legendą. W nowej, poszerzonej o kilkanaście kolejnych wspomnień, książce...

Ja minę, ty miniesz... Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej
Mariola Pryzwan0
Okładka ksiązki - Ja minę, ty miniesz... Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej

Halina Poświatowska, poetka, autorka czterech tomików wierszy: Hymn bałwochwalczy, dzień dzisiejszy, Oda do rąk, jeszcze jedno wspomnienie (wydane...