Tańczące światła

Zorza polarna migocząca na arktycznym niebie to jeden z najbardziej nieuchwytnych, ale zapadających w pamięć widoków na świecie. Ta piękna liryczna książka nie tylko przedstawia sposób, w jaki zorza ,,podróżuje" z kosmosu na Ziemię, ale obrazuje również jego magiczny wpływ na ludzi i stworzenia, które przyglądają się jej blaskowi. Lisy polarne baraszkują pod rozgwieżdżonym niebem, wieloryby i maskonury śpiewają, a światło zorzy tańczy, tkając magiczną nić w zamarzniętych krainach. Ta książka to iskrzące się nastrojowe arcydzieło.

Informacje dodatkowe o Tańczące światła:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2023-11-08
Tytuł oryginału: The Lights That Dance in the Night

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Tańczące światła

Tańczące światła - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-11-10, Przeczytałem,

W literaturze dziecięcej istnieją książki, które potrafią przenieść nas w magiczne światy, otwierając oczy na niezwykłe zjawiska przyrody i pozostawiając w naszej pamięci niezatarte wspomnienia. Jedną z takich pozycji są "Tańczące światła" autorstwa Yuvala Zommara.

Książka opowiada o jednym z najbardziej fascynujących zjawisk przyrodniczych - zorzy polarnej. Mieniące się na nocnym niebie światła, jawią się jako jedne z najbardziej subtelnych, a zarazem niezapomnianych widoków, jakie oferuje natura. Zommer przenosi nas w arktyczny klimat, gdzie nieuchwytna zorza migocze nad głowami bohaterów wywołując niezapomniane wrażenia.

Historia opowiadana jest z perspektywy zorzy, która przychodzi na świat w ciszy kosmosu i podróżuje ku Ziemi, rozświetlając mrok barwami, które przynoszą spokój i ukojenie.

Liryczny tekst autorstwa Yuvala Zommara wprowadza nas w stan wewnętrznego spokoju. Książka ta jest idealna do czytania przed snem, wyciszając nasze myśli i skupiając na pięknie natury. To dzieło, które działa jak lek na zmysły, przynosząc balsam dla duszy. Słowa autora są jak delikatne szepty natury łagodzące po trudach dnia codziennego. Subtelne rymy układają się niczym kołysanka, kojąc nasze myśli i wprowadzając w stan błogiego spokoju. To magiczna podróż w świat harmonii i równowagi, która przywołuje uczucie wewnętrznego wyciszenia.

Cudowne, pełne detali ilustracje pozwalają zagłębić każdy zakamarek arktycznego świata. Na tle błyszczącej zorzy możemy dostrzec niedźwiedzie polarne, foki, maskonury, wieloryby, woły piżmowe, wilki, rysie i ludzi, którzy przyglądają się niezwykłemu przedstawieniu rozgrywającemu na nocnym niebie.

"Tańczące światła" to podróż w świat spokoju i kontemplacji, gdzie podniebny taniec i gra świateł zorzy polarnej rozświetlają arktyczne wieczory. Ta nastrojowa opowieść jest hołdem oddanym ponadczasowemu pięknu natury i zachwytem nad jej niezwykłością. To lektura, która nie tylko rozświetli wiele długich wieczorów, ale także pozostawi w naszych sercach niezapomniane wrażenia.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Książka o urzekającej okładce, (przyznajcie sami!) i jeszcze piękniejszym wnętrzu! O melodyjnej treści, porywającej w ten niemal magiczny świat. Bo czy tak cudowne zjawisko jak zorza polarna nie kojarzy nam się z magią?

Przewracając kolejne karty książki towarzyszymy zorzy w jej "podróży z kosmosu na Ziemię". Poznajemy zwierzęta i ludzi, których spotyka na swojej drodze i których niezwykle fascynuje. Wszyscy bohaterowie wpatrzeni są w ten podniebny taniec.

Mamy okazję poczuć niemalże namacalnie atmosferę, jaka wśród jej obserwatorów panuje. Być częścią czegoś niesamowitego.

Ta książka to zdecydowanie uczta dla oka. Można godzinami przeglądać kolejne strony, poznawać zwierzęta, wpatrywać się w ilustracje.
Jest też takim spokojnym wprowadzeniem w zimowy klimat, za sprawą mieszkańców Arktyki.

Mnie oczarowała!

Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2023-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Co to jest ten śnieg?
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Co to jest ten śnieg?

Czym właściwie jest śnieg?  W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie, lis i zając wspólnie wyruszają w zaskakująco odkrywczą podróż i cieszą się pierwszą w ich życiu zimą....

Wielka księga życia na Ziemi
Yuval Zommer0
Okładka ksiązki - Wielka księga życia na Ziemi

Rośliny, zwierzęta, ludzie - niby tak różni, a jednak bardzo podobni. Nasze życia są ze sobą nierozerwalnie związanie, przenikają się i uzupełniają....

Powrót matki
Danuta Awolusi ;