Tarantula, Klops i Herkules. Przygoda pierwsza

Pasjonująca i zabawna historia kryminalna, w której grupa nastolatków odsłania tajemnicze zdarzenia z przeszłości małego miasteczka.

Kiedyś Witkowice były najnudniejszym miasteczkiem na świecie. Wszystko się zmieniło, gdy z miejscowego muzeum ktoś ukradł widokówkę. Ile mogła być warta? W tym samym czasie w wypadku zginął pochodzący z Witkowic mężczyzna - Polak z niemieckim obywatelstwem. Czy te dwa zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? I czy to prawda, że w miasteczku ukryty jest skarb?

Śledztwo połączy Karola, rudego komputerowca z aparatem na zębach, i Tarantulę, piętnastoletnią fankę gotyku, córkę burmistrza. Będą musieli odgrzebać i połączyć ze sobą stare witkowickie tajemnice. Sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś, żądny przygód wikary i przypominający nietoperza nieoceniony pies Herkules.

Tarantula, Klops i Herkules to opowieść, która wciągnie i zachwyci amatorów zagadek kryminalnych i błyskotliwego humoru.

Informacje dodatkowe o Tarantula, Klops i Herkules. Przygoda pierwsza:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2012-10-10
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Tarantula, Klops i Herkules. Przygoda pierwsza

Tarantula, Klops i Herkules. Przygoda pierwsza - opinie o książce

Przygody bohaterów i ich relacje bardzo mi się spodobały. Interesująco dobrana grupa ludzi, którzy mimo nieznacznej różnicy wieku, zainteresowań i poglądów potrafią razem świetnie współpracować. Bardzo polecam :)
Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2018-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Wprawdzie jest to książka dla dzieci, jednak sama przeczytałam ją z przyjemnością. Lekka, fajna literatura.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

11 kwietnia nakładem wydawnictwa Literatura do księgarń trafi nowe wydanie znanej i lubianej powieści Joanny Olech "Tarantula, Klops i Herkules". Mam przyjemność patronować medialnie temu tytułowi ^_^ Na moim blogu zaś znajdziecie kilka słów na temat samej powieści. Zapraszam :)

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 4, Przeczytałam, gimnazjum,
Avatar użytkownika - kuba0901
kuba0901
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 4, Przeczytałem,
Pompon w rodzinie Fisiów
Joanna Olech0
Okładka ksiązki - Pompon w rodzinie Fisiów

Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów...

Dynastia Miziołków
Joanna Olech0
Okładka ksiązki - Dynastia Miziołków

Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo "Świat Młodych". Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego...