Tasogare Otome x Amnesia # 4. Niepamięć Panny Zmierzchu

Okazuje się, że w szkole Seikyou uczy się pewna dziewczyna, mająca na imię tak samo jak Yuuko. Co więcej, zaczyna ona twierdzić, że to ONA stoi za wszystkimi nadnaturalnymi wydarzeniami na terenie szkoły! Dodatkowo nasi bohaterowie muszą na nowo zmierzyć się z „mroczną Yuuko”… I tym razem będą musieli zapłacić za to cenę.

Informacje dodatkowe o Tasogare Otome x Amnesia # 4. Niepamięć Panny Zmierzchu:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Ocena: 4, Przeczytałem,

YUUKO I…. YUUKO

Nadszedł czas odpowiedzi na kilka pytań. I nadszedł czas zmian. W czwartym tomie „Tasogare…” akcja zaczyna się zagęszczać, a role między bohaterami w pewnym stopniu odwracać, choć jednocześnie wyraźniej nakreślone zostają wzajemne relacje między nimi. A wszystko to na mroczno-romantyczno-zabawnym tle.

Przerwa wakacyjna dobiegła końca i wszyscy wracają do szkoły, ale Teiichi ma problem. Przez Yuuko i zabawy klubu nie odrobił tego, co było zadane. Postanawia odciąć się od znajomych i uporać z tą kwestią jak najszybciej, ale czy zdąży? Yuuko by mu nie przeszkadzać, zaczyna sama prowadzić śledztwo w sprawie swojej przeszłości i tajemniczego drugiego ducha, który nawiedza szkolne korytarze. To, co odkryje, wstrząśnie nie tylko nią samą, ale też i sprowadzi zagrożenie na wszystkich, którzy są z nią blisko, a w szczególności na Teiichiego…
Tymczasem jedna z uczennic otrzymuje tajemniczą wiadomość o treści „Wróciłam”, co wywołuje jej strach. Oto bowiem, jak głosi szkolna plotka, w trakcie wolnych dni jej koleżanka o imieniu Yuuko, popełniła samobójstwo i teraz ją prześladuje. Czy to może mieć jakiś związek z „naszą” Yuuko? I o co w tym wszystkim chodzi? Tym zająć się musi Klub Badań Paranormalnych!

Ten tom stawia bardzo ciekawe pytanie, które jednocześnie mocno posuwa akcję do przodu. Nie chodzi ani o przeszłość Yuuko, ani o jedną z tajemnic szkoły, a rzecz bardziej prozaiczną: co by było gdyby Teiichi stracił Yuuko? I na co byłby gotowy byle ją odzyskać? Motyw znany z tak wielu romantycznych opowieści w końcu pojawia się i tutaj, i jak zwykle dostarcza wiele emocji.

Nie zapominajmy jednak o grozie i szkolnych tajemnicach. Tych przecież nie brakuje, akcja jednak bardziej stawia na emocje. Wiemy w końcu już coraz więcej, można rzec, że zbyt dużo, jak na fakt, że nie dotarliśmy nawet do połowy opowieści, a co za tym idzie trzeba było nieco zmiany tematu i odświeżenia całej opowieści. I wyszło to znakomicie, co w dużej mierze zawdzięczamy także równie intensywnym zanurzeniu się w sekretach Yuuko.

Dorzućcie do tego znakomitą szatę graficzną, pełną wydekoltowanych dziewczyn o ślicznych twarzach i seksownie rysowanych ciałach (obowiązkowo w wyzywających pozach), mnóstwo mrocznych i realistycznych scenerii i (czasami) lekko krwawych scen. Czy trzeba dodawać coś więcej? „Tasogare…” to znakomita, wciągająca i dostarczająca dużo zabawy manga, którą polecam każdemu miłośnikowi grozy, szczególnie przedstawicielom płci męskiej.

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/09/06/tasogare-otome-x-amnesia-niepamiec-panny-zmierzchu-4-maybe/

Tasogare Otome X Amnesia # 10
Maybe0
Okładka ksiązki - Tasogare Otome X Amnesia # 10

To już ostatni tom straszno-śmiesznej historii Teiichiego oraz Yuuko. Jaki czeka ich los? Czy w ogóle mają szansę na zaznanie szczęścia i pokonanie...

Tasogare Otome X Amnesia # 5. Niepamięć Panny Zmierzchu
Maybe0
Okładka ksiązki - Tasogare Otome X Amnesia # 5. Niepamięć Panny Zmierzchu

Szkolny festiwal czas zacząć! Oczywiście skoro mowa o szkole, w której "straszy" Yuuko, nie może się obyć bez tajemniczych incydentów (wywołanych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;