Tatusiu, proszę nie

Książka jest z cyklu pisane przez życie. Wszystkie przedstawione w niej wydarzenia są prawdziwe i zetkną się z nimi sam autor, który chce pokazać jak bolesne przeżył wydarzenia w swoim dzieciństwie. "Tatusiu,proszę nie" niewątpliwie wzrusza czytelnika , ale i chwyta za serce to historia małego chłopca, który doświadczył w życiu wszystkiego co najgorsze... Bieda, głód, molestowanie, choroba najbliższych, upokorzenia. Książka ukazuje psychiczna walkę o miłość rodzicielską, pokazuje na ile ciosów , kopniaków, popchnięć i szturchnięć odporne potrafią być najmłodsze dzieci by tylko zaznać miłości rodziców i ciepła domowego ogniska.

Informacje dodatkowe o Tatusiu, proszę nie:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7575-780-4

Kup książkę Tatusiu, proszę nie

Tatusiu, proszę nie - opinie o książce

Avatar użytkownika - preckowa
preckowa
Przeczytane:2013-06-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Strasznie poruszająca książka, jak ją czytałam to z każdą linijką bardziej bolało mnie serce, nie wyobrażam sobie jak można tak skrzywdzić dziecko. Dla mnie książka kończy się pieknie;) Zwyrodnialec poniósł zasłużoną kare.
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2017-12-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek na 2017 rok,

Trudny temat, ale jak bardzo przypominający dzieciństwo wielu dzieci. Chwilami wydaje mi się jednak, że chłopak przez złe dzieciństwo ma zwichrowaną psychikę i co nieco dopowiedział sobie sam. Czy świnia da się zgwłacić? Przecież to silne zwierzę, bardzo też niebezpieczne...

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2017-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie 2017 - 52 książki,

Przerażająca lektura! Dziecko uważa, że rodzic ma we wszystkim rację ponieważ jest dorosły. Jeśli twierdzi, że jest niegrzeczne, to tak widocznie jest. Tata wsród obcych ludzi był zupełnie inny niz w domu. Dla innych był rozesmianym, zapracowanym, dobrym mężem, ojcem, żywicielem rodziny. Wspaniałym człowiekiem, który wziął pod opiekę zaniedbaną kobietę wraz z trójką dzieci, w tym jednym niepełnosprawnym. W zaciszu domowym David zmieniał się nie do poznania, sikał w usta chłopca, na oczach dzieci uprawiał sex ze świniami, regularnie gwałcił dzieci, które miał wychowywać. Niestety ze skrzywdzonego przez niego dziecka wyrasta alkoholik, narkoman i bardzo agresywny człowiek, który w koncu zabija Davida.

"Tatusiu proszę nie" to prawdziwa historia Stuarta, który był maltretowany, gwałcony i poniżany przez ojczyma. Co du dużo pisać o treści. Myślę, że w tym jednym zdaniu zawarłam wszystko. Oprócz dzieciństwa chłopca poznamy też jego dorosłe życie i zobaczymy jakie piętno odcisnęły na nim wydarzenia z przeszłości. Ostatnio bardzo dużo czytam książek z kategorii literatury faktu. Są to historie bardzo trudne, ale warto od czasu do czasu sięgać po takie książki, bo pokazują, że na świecie jest dużo zła i że tak naprawdę nas też to mogło spotkać, albo nasze dzieci. Wystarczy tylko, że trafi się na nieodpowiednią osobę, bo przecież kto by pomyślał, że szanowany człowiek może być takim potworem? Druga sprawa to wywoływanie poczucia winy u dziecka. Ojciec wmawiał mu, że sam sobie jest winny, że był niegrzeczny. Groził mu. Jakby tego wszystkiego było mało ojcu nie wystarczał Stuart i znęcał się też nad niepełnosprawną siostrą chłopca. Książkę czytało się bardzo ciężko, często z obrzydzeniem, ale chyba nie ma się co dziwić. Jakim trzeba być człowiekiem żeby krzywdzić dziecko? Najchętniej skazałabym na śmierć takich ludzi, jeżeli w ogóle można ich nazwać ludźmi. Podziwiam autora za to, że wytrzymywał to wszystko, nie poddawał się, starał sobie jakoś radzić. Ja na jego miejscu pewnie postąpiłabym zupełnie inaczej.
Avatar użytkownika - badkarolina
badkarolina