Tego ci nie powiedziałam

Ocena: 5.83 (6 głosów)

MIŁOŚĆ I POŚWIĘCENIE W CZASACH WOJENNEJ ZAWIERUCHY

Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu.

Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny - Polski - i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie.

Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi - okresem okupacji oraz współczesnością - Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka uświadamia nam, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy... i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca.

Inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności.

Informacje dodatkowe o Tego ci nie powiedziałam:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324085200
Liczba stron: 448
Tłumaczenie: Zofia Szachnowska-Olesiejuk

Tagi: obyczajowe

więcej

Kup książkę Tego ci nie powiedziałam

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Tego ci nie powiedziałam - opinie o książce

Alina Dziak i Tomasz Śląski są młodzi, zakochani i szczęśliwi, planują piękną wspólną przyszłość. Jednak przychodzi rok 1939 wybucha wojna, Tomasz, student medycyny, przebywa w Warszawie, jego ukochana stara się przetrwać ten trudny czas pracując razem z rodzicami w gospodarstwie, jednocześnie z tęsknotą i niepokojem czeka na wieści od narzeczonego. W końcu chłopak pojawia się w rodzinnej miejscowości, jednak skrywa pewną tajemnicę, którą w końcu dzieli się z Aliną. Mija czas, wojna trwa nadal, gdy los nie pozostawia zakochanym wyboru postanawiają spróbować wydostać się z okupowanej Polski, wszystko jest gotowe, jednak w ostatniej chwili plany, Tomasza i Aliny , ulegają zmianie. Splot okoliczności sprawia, że ich losy potoczą się w inny sposób, niż sobie tego życzyli...
Powieść toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych, stąd też poznajemy drugą bohaterkę powieści- Alice, jej babcia Hanna Slaski, jest umierająca, pragnie, by wnuczka udała się w podróż do Polski. Dlaczego tej starszej schorowanej kobiecie tak na tym zależy, co łączy Hannę z Aliną Dziak i jaką tajemnicę przez całe życie ukrywała babcia Alice...
Przepiękna, wciągająca i wzruszająca powieść, którą przeczytałam z zapartym tchem. Z całego serca pragnęłam szczęśliwego zakończenia tej historii dla Aliny i Tomasza... Byłam pełna podziwu dla Alice, która z dnia na dzień, pełna obaw,pragnąc wypełnić ostatnią wolę ukochanej babci, zdecydowała się na podróż do Polski. Autorka wspaniałe połączyła przeszłość i teraźniejszość, przeplatała wydarzenia tak, że czytając tę historię z ogromnym zainteresowaniem czekałam na to co będzie dalej, nie mogąc się oderwać, w napięciu śledziłam losy bohaterów. Jestem zachwycona tą książką, to moje pierwsze, ale bardzo owocne spotkanie z twórczością Kelly Rimmer, której dziadkowie rzeczywiście pochodzili z Polski. Polecam lekturę tej powieści z całego serca i po cichu liczę na jej ekranizację.

Link do opinii
Avatar użytkownika - beataszostak
beataszostak
Przeczytane:2020-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

W fabule książki Tego ci nie powiedziałam przeplatają się sceny z przeszłości i teraźniejszości.

W przeszłości poznajemy młodziutką Alinę zaręczoną z Tomaszem. Miłosną sielankę przerywa wybuch II wojny światowej. Przez długi czas Alina nie ma żadnych informacji o narzeczonym, nie wie nawet, czy ten żyje. Kiedy go odnajduje, okazuje się, że mężczyzna musi się ukrywać. Planują wspólną ucieczkę z Polski.

Sceny z teraźniejszości rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych, gdzie staruszka Halina po przebytym wylewie komunikuje się z rodziną za pomocą aplikacji. W nie do końca zrozumiałych komunikatach prosi swoją wnuczkę, Alice, by ta pojechała do Polski i odnalazła ukochanego. Alice z trudem podejmuje decyzję o wyjeździe - musi rozstać się z chorym synem. Przyjeżdza do Polski i odwiedza miejsca, w których babcia spędziła młodość. Odkrywa tajemnicę, którą babcia skrywała przez tyle lat.

Co łączy obie historie? Po odpowiedź zapraszam do książki. Naprawdę warto. Autorka w doskonały sposób łączy przeszłość i teraźniejszość. Ta książka z pewnością spodoba się fanom powieści miłosnych z historią w tle. Jednak nie jest to typowy romans. Autorka ukazuje różne formy miłości: oczywiście tę między kobietą i mężczyzną, ale też pełną poświęceń miłość między przyjaciółmi oraz między członkami rodziny.

Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2022-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2022,
Avatar użytkownika - Aggatta
Aggatta
Przeczytane:2022-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,
Inne książki autora
Kiedy ciebie stracilam
Kelly Rimmer0
Okładka ksiązki - Kiedy ciebie stracilam

„Jeśli uwielbiasz zatracać się w powieściach Nicholasa Sparksa i Jojo Moyes, pokochasz Kelly Rimmer”. Hachette UK Każda z nas choć raz pragnęła...

Wszystko, co ukrywamy
Kelly Rimmer0
Okładka ksiązki - Wszystko, co ukrywamy

Podczas porządków w domu rodzinnym Beth Walsh znajduje ukryty dziennik dawno zmarłej matki. Nie może wyjść z szoku. Okazuje się, że kobieta wcale nie zginęła...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy