Ten dziwny wiek

Uderzający i zaskakujący debiut. Nowy, pełen radości i ironii głos w świecie literatury -- ,,Ten dziwny wiek" Kiley Reid to książka, którą czyta się na raz: otwierająca oczy opowieść o przynależności, kolorze skóry i przywilejach. Historia młodej, czarnej opiekunki do dzieci, jej pracodawczyni o nazbyt dobrych intencjach oraz zaskakującego spotkania, które może zniszczyć kruchy zamek zbudowany na uśmiechach i miłych gestach.

Alix Chamberlain to kobieta, która dostaje to, czego chce. Zarabia na życie dzięki wielkiej marce zbudowanej na swojej pewności siebie i pokazuje innym kobietom, jak robić to samo. Jest zszokowana, gdy pewnego wieczoru opiekunka Emira Tucker, którą poprosiła o pilne zajęcie się dzieckiem, staje się ofiarą okropnych pomówień. Ochroniarz ekskluzywnego supermarketu, widząc młodą, czarną kobietę z białym dzieckiem, oskarża Emirę o porwanie dwuletniej Briar. Zbiera się mały tłum, jeden z klientów sklepu wszystko filmuje. Emira jest wściekła i upokorzona. Za to Alix postanawia wszystko naprawić.

Emira nie wie, dokąd zmierza w życiu, jest spłukana i nieufna wobec chęci pomocy Alix. W wieku dwudziestu pięciu lat traci ubezpieczenie zdrowotne i nie ma pojęcia, co zrobić dalej. Kiedy nagranie Emiry przywołuje kogoś z przeszłości Alix, obie kobiety trafiają na kolizyjny kurs, który zmieni wszystko, co wiedzą o swoim wnętrzu i o sobie nawzajem.

Z wielką empatią i przeszywającym komentarzem społecznym ,,Ten dziwny wiek" bada lepkość relacji transakcyjnych, pokazuje, co to znaczy tworzyć rodzinę, a także przedstawia skomplikowaną rzeczywistość bycia dorosłym. To debiut na nasze czasy!

Informacje dodatkowe o Ten dziwny wiek:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2022-06-15
Tytuł oryginału: Such a fun age
Tłumaczenie: Paulina Surniak

Kup książkę Ten dziwny wiek

Ten dziwny wiek - opinie o książce

Czarnoskóra opiekunka z białym dzieckiem w sklepie budzi niepokój. Pojawia się pytanie, czy dziecko nie zostało porwane. Emira doświadcza bardzo upokarzającej sytucji, którą dodatkowo ktoś filmuje. Książka porusza ważne tematy społeczne. Dobrze się czytało.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;