Quantcast

Data wydania: 2020-01-29
Tytuł oryginału: The Ghost Bride
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Łukasz Müller

„Pewnego wieczoru ojciec zapytał mnie, czy chciałabym zostać żoną ducha”
Li Lan pochodzi ze zubożałej rodziny i nie ma większych szans na znalezienie męża. Dostaje jednak propozycję, która może odmienić jej los. Ma poślubić dziedzica bogatego rodu Lim. Jest tylko jeden problem – narzeczony nie żyje. Zgodnie ze starą chińską tradycją duch zmarłego kawalera nie zazna spokoju, jeśli nie znajdzie narzeczonej wśród żywych.

Niespodziewanie w spokojne życie Li Lan wkradają się nadprzyrodzone siły, okrutne i niebezpieczne. Dziewczynie udaje się wejść do świata duchów, równoległej rzeczywistości zamieszkiwanej przez żądne zemsty upiory. Li Lan przemierza Równiny Umarłych, aby odkryć najmroczniejsze sekrety rodziny swojego narzeczonego. W podróży towarzyszy jej tajemniczy demon Er Lang, który musi zapobiec rebelii w zaświatach, gdyż ta mogłaby unicestwić także świat żywych.

Czy Li Lan zdoła uniknąć tragicznego losu żony ducha?
Jak poradzi sobie w pełnej niebezpieczeństw krainie śmierci?
Czy kiedy wróci z zaświatów, będzie wciąż tą samą, spragnioną miłości dziewczyną?

"The Ghost Bride" to porywająca powieść zainspirowana chińskimi tradycjami i wierzeniami. Yangsze Choo zaprasza czytelników w barwny świat pełen namiętności, intryg i duchów.

Tagi: bóg

Kup książkę The Ghost Bride. Narzeczona ducha

Opinie o książce - The Ghost Bride. Narzeczona ducha

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 3, Przeczytałam,

Nie jest źle, choć byłoby o wiele lepiej gdyby nie tak duża mnogość wierzeń i tradycji chińskich, które wprowadzają duże zamieszanie i spowalniają całą akcję.

Pełna recenzja znajduje się na blogu: www.worldbysabina.blogspot.com

Avatar użytkownika - Immortelle
Immortelle
Przeczytane:2021-01-20, Przeczytałam, Mam,
Nocny tygrys
Yangsze Choo0
Okładka ksiązki - Nocny tygrys

Bystra i ambitna Ji Lin, aby spłacić długi swojej matki, dorabia jako tancerka. Życie Ji Lin wywróci się do góry nogami, gdy jeden z partnerów...

Opowieść Północna
Szymon Krug