The Kissing Booth 3. Ten ostatni raz

Tom 5 cyklu The Kissing Booth

POWIEŚĆ INSPIROWANA NOWYM

ORGINALNYM FILMEM NETFLIX

THE KISSING BOOTH 3

Lato w pełni, a Elle musi zrewidować swoje plany.

Właśnie otrzymała wiadomość, że dostała się na uniwersytet , o którym dotychczas mogła tylko pomarzyć. Ma zaledwie kilka dni na podjęcie ważnej decyzji: wybrać Harvard, by być blisko studiującego tam ukochanego Noah, czy rozpocząć studia w Berkeley wraz z Lee, swoim najlepszym przyjacielem, jak od dawna planowała.

Tymczasem w domku przy plaży Elle i Lee odnajdują listę szalonych rzeczy, które kiedyś zamierzali wspólnie zrobić. Dzięki nim Elle chce przeżyć najwspanialsze lato, zamim wszystko się zmieni.

Przed Elle wielki dylemat: powinna wybrać miłość czy przyjaźń? Od tej decyzji zależy jej przyszłość.

Dołącz po raz ostatni do Elle, Noah, Lee i innych ulubionych bohaterów serii The Kissing Booth i przeczytaj zwieńczenie tej wyjątkowej historii.

Tagi: bóg

Przeczytane:2021-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki 2021,
Avatar użytkownika - sylagas
sylagas
Przeczytane:2021-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

No i nadeszła ostatnia część.... Ostatnia a zarazem kończąca się takim zakończeniem, że człowiekowi serce ściska się na samą myśl i nie może uwierzyć, że to jest naprawde koniec.
Część opowiada o ostatnich wspólnych wakacjach głównych bohaterów. Sytuacja jest dla nich ciężka ponieważ nie tylko są to dla nich ostatnie wakacje przed wyjazdem na studia, ale również dowiadują się o sprzedaży ich ukochanego domku na plaży z którym wiąże się tyle wspomnień. Dlatego postanawiają, że te wakacje bedą wyjątkowe i niezapomniane, gdyż będą to ich ostatnie wakacje w tym miejscu.

Czy im się to uda? Tego tutaj nie zdradzę, ponież ogromnie zachecam aby samemu się tego dowiedzieć idąc w tą ostatnią podróż z naszymi wspaniałymi bohaterami.

I choć smutek serce ściska z powodu zakończenia nie żałuje ani jednej przeczytanej strony czy też ani jednej poświęconej minuty, a mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się jeszcze raz wrócić i przeżyć od początku tą niezapomnianą przygodę z Lee, Noah i Elle.

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

I doszłam do końca tej serii. Jest mi tak niewyobrażalnie przykro, że to już koniec tej historii. W dodatku taki koniec... Eh.. Poprzednie książki pochłaniałam w ciągu jednego dnia. Z tą natomiast byłam 3 dni. I to nie dlatego, że nie była ciekawa. Przeciwnie, chciałam być z jej bohaterami jak najdłużej i odwlec jak długo się ta smutne momenty. Jednak musiałam skończyć lekturę, by móc iść dalej i zacząć czytać z powrotem to, co ma status priorytetów. ;) jak wiecie kocham tę serię The Kissing Booth, dlatego teraz przybliżę Wam przygody ???? z tej części ;) była to dla mnie najbardziej smutna część. ;( Ale też jednocześnie najbardziej zgodna z filmem, ze wszystkich 3 części;) co się w sumie chwali, bo nie było żadnych większych nowości.

Ta część to ostatnie wakacje naszych bohaterów w domku przy plaży. Państwo Flynn postanawiają sprzedać ten domek. Elle, Lee, Noah i Rachel proszą o pozwolenie, by móc zostać na całe wakacje w tym domku. Chcą spędzić ostatnie wakacje przed studiami, w miejscu,z którym wiąże się tyle wspomnień. Rodzice chłopców się zgadzają, przy czym zaznaczają, że muszą również dokonywać różnych napraw, by przygotować dom do sprzedaży. Elle zamieszkuje w jednym pokoju że swoim chłopakiem Noah. Dodatkowo podejmuje pracę w restauracji, by móc zarobić na studia. I najważniejsze, musi w końcu wybrać, gdzie chce studiować. W końcu postanawia powiedzieć ukochanemu, że dostała się na Harvard. Tym samym musi zranić swojego najlepszego przyjaciela Lee, któremu musi powiedzieć, że nie wybiera się z nim do Berkeley. Aby wynagrodzić przyjacielowi to, że wybrała studia w Bostonie, postanawia wraz z nim zrealizować Bucket List - listę marzeń z dzieciństwa, które mieli wykonać przed pójściem na studia. Elle stara się być bardzo dojrzała i wszystkich zadowolić. Pomaga tacie w opiece nad młodszym bratem, realizuje listę z Lee, stara się spędzać czas z Noah oraz pracuje w restauracji, by móc zarobić na studia. Jednak starając się stale dogodzić innym, wcale nie myśli o sobie ani o tym, co dla niej jest najlepsze. Gdy nagle, po jednej z imprez, dochodzi do kłótni między Levim a Noah, ten drugi znika bez śladu. Gdy Elle w końcu go odnajduje, szczerze rozmawiają o studiach i planach na przyszłość. Efektem tej rozmowy jest niestety rozstanie, kiedy to Noah zrywa z dziewczyną. Elle ciężko jest się z tym pogodzić, jednak stara się dojść do siebie. Postanawia też po rozmowie z June - matką Flynnów, zająć się sobą. Dochodzi do wniosku, że tym co chce robić w życiu jest tworzenie gier komputerowych. I składa dokumenty na USC - który w tym temacie ma najlepszy wydział w kraju. Choć każde z nich jest gdzie indziej, to jednak przyjaźń Lee i Elle trwa nadal. Okazuje się też, że w ostatniej chwili za sprawą prezentu od Elle, państwo Flynn postanawiają nie sprzedawać domku przy plaży, z czego wszyscy są zadowoleni. I nagle akcja książki przesuwa się o 6 lat do przodu. Na wiosennym festynie spotykają się Elle, Lee, Rachel a także Noah. Okazuje się też, że w dalszym ciągu używana jest budka z buziakami ;) zakochani postanawiają zostawić Elle i Noah samych, aby mogli porozmawiać spokojnie sam na sam. Pierwszy raz od 7 lat sami. Zaczynają luźną rozmowę, która kończy się zaproszeniem na randkę. I..... Koniec ??
Tak bardzo mnie boli, że autorka postanowiła tę historię zakończyć w taki sposób. Jedną wielką niewiadomą. Każdy może sam sobie wyobrazić i dopowiedzieć zakończenie. Do mnie niestety taka forma nie przemawia. ;( spłakałam się jak nie wiem zarówno przy filmie jak i przy książce. Choć autorka otwarcie przyznaje, że od początku wiedziała,, że ta historia właśnie tak się skończy mam ogromny niedosyt. Jestem romantyczką i chyba jak większość, uwielbiam zakończenia typu : i żyli długo i szczęśliwie ;) niestety, nie w każdej bajce, filmie czy opowieści tak się zdarza. I choć uwielbiam tę serię i te książki, to jednak tutaj muszę być subiektywna ;) całej serii dawałam 10 - maksymalną punktację. Tutaj jednak muszę zrobić wyjątek. Oczywiście bardzo polecam Wam tę pozycję jak i całą serię - bo czyta się rewelacyjnie i naprawdę szybko! ? to jednak w tym wypadku, za to zakończenie i smutek zafundowany przez autorkę przyznaję nie 10 a ?????????/10 punktów!

Królewska rozgrywka
Melisa Łada