The Kissing Booth

Tom 1 cyklu The Kissing Booth

Elle Evans jest popularną dziewczyną ze szkoły, choć przed sobą ma jeszcze pierwszy pocałunek. Noah Flynn jest znanym podrywaczem, który dla wielu stanowi zagadkę.

Kiedy dziewczyna podczas szkolnej imprezy postanawia stworzyć budkę z pocałunkami, nie przewiduje, że to właśnie ona będzie musiała usiąść za ladą. Ani, że jej pierwszym klientem będzie właśnie Noah.

Okazuje się, że zmieniający dziewczyny jak rękawiczki chłopak, wywróci jej życie do góry nogami. Jednak czy romans pomiędzy nastolatkami może przynieść coś lepszego niż złamane serce?

Informacje dodatkowe o The Kissing Booth:

Tytuł oryginału: The Kissing Booth
Tłumaczenie: Olga Siara

Kup książkę The Kissing Booth

The Kissing Booth - opinie o książce

Czy któraś z Was oglądała ten serial na @netflixpl? Ja sobie przypomniałam, że ta książka leży na moim stosie hańby już jakoś ponad rok. Tak jak się spodziewałam to literatura typowo młodzieżowa. Lee i Elle to przyjaciele od zawsze. Chodzą razem do szkoły i znają się od dziecka. W tle zawsze towarzyszy im starszy brat Lee, Noah. I to właśnie w nim skrycie podkochuje się Elle. Choć wypiera się, że mogłaby się zakochać to będzie musiała się z tym zmierzyć. Wszystko zacznie się od budki z całusami na szkolnym festynie...
Typowo młodzieżowy romans, lekkie czytadło. Jak dla mnie przewidywalna i bez zaskoczenia. Myślę, że dla młodszych czytelniczek będzie fajna. Tym razem nie mój target 😉

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla młodzieży, 52 książki 2019, 2019,

Rochelle Evans jest ładną, popularną dziewczyną, która jeszcze nigdy się nie całowała. Elle postanawia zorganizować na szkolny festynie budkę z całusami. W sumie był to wspólny pomysł jej i jej najlepszego przyjaciela. Jednak Elle nie ma pojęcia że sama w niej usiądzie. Ani że swój pierwszy pocałunek przeżyje z aroganckim Noah...

Jak skończy się pocałunek Elle i Noah? Jak zareaguje na to jej najlepszy przyjaciel?

Beth Reekles pisze przyjemnym stylem czytania który szybko wciąga. Z przyjemnością zanurzyłam się w świat przez nią stworzony.

Powieść należy do gatunku literatury młodzieżowej i zdecydowanie mogę polecić tę książkę każdemu kto tylko myśli o jej przeczytaniu.

Jest to również powieść, która została zekranizowana przez Netflixa i szczerze powiem że zarówno film jak i książka mnie zachwyciły. Jednak zawsze wolałam czytać powieści i w tym przypadku się to nie zmieniło. Film nie jest w stanie oddać uczuć bohaterów ani ich myśli tak jak książka.

Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - nataliastragowska
nataliastragowska
Przeczytane:2021-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Na chandrę po nieudanym filmie są książki o tym samym tytule. I nadzieja, że książka zakończy się jednak lepiej niż film ;)

Wczoraj tj. 11.08 Netflix wypuścił 3 i ostatnią część tego filmu na podstawie książki. Jestem ogromnie zawiedziona i smutna, bo nie tego się spodziewałam. Jak dla mnie skopali to do reszty. Zwłaszcza zakończenie. Więc aby poprawić sobie trochę humor, a przy okazji odpocząć trochę od fantastyki, postanowiłam zacząć czytać tę literaturę młodzieżową ;) ?

Poznajemy tutaj dwójkę głównych bohaterów - Elle Evans i Lee Flynna. To dwójka najlepszych przyjaciół, która jest ze sobą od urodzenia. Urodzili się tego samego dnia i są nierozłączni. Absolutnie wszystko robią razem, świetnie się dogadują i zawsze mogą na sobie polegać. Wszystko trochę się komplikuje i całkowicie zmienia, kiedy podczas szkolnego festynu, Elle przypadkowo całuje się w budce z buziakami z bratem swojego najlepszego przyjaciela - Noah Flynnem. Szkolnym casanovą, przystojniakiem z drużyny bassebalowej, często biorącym udział w bójkach. Niespodziewanie między tą swoją wybucha gorące uczucie, które starają się przed wszystkimi ukryć. Kiedy w końcu Lee poznaje prawdę, początkowo strasznie kłóci się z Elle. Jednak później, podczas szczerej rozmowy wybacza przyjaciółce kłamstwo i akceptuje związek jej z jego starszym bratem. Wszystko zaczyna układać się świetnie, jednak gdy okazuje się, że Noah dostał się na studia na Harvard i wyjedzie na drugi koniec kraju, w serca H obojga zaczyna gościć smutek i trochę strach. Jednak postanawiają spróbować dalej że sobą być i maksymalnie wykorzystać czas, jaki został im do wyjazdu starszego z braci Flynn.

Jeśli jesteście ciekawi tej historii, macie duszę niepoprawnych romantyków i lubicie książki dla młodzieży, ta książka jak i cała seria będzie dla Was idealna ;) ?

Wesoła, lekka, przyjemna książka dla nastolatków. Ja będąc zakochana w pierwszych 2 częściach filmu, stwierdzam, zd książka jest równie świetna ? choć treść książki pod wieloma względami z filmem się nie zgadza, to jednak czyta się równie plynniutko i bardzo szybciutko ;) idealna lektura na lato, wręcz taka na jedno popołudnie ;) ogromnie się cieszę, że po nią sięgnęłam ;) znacząco poprawiła mi humor i bardzo doładowała mi akumulatory ;) uwielbiam takie historie, bo tez mam coś z niepoorawnej romantyczki ;) świetna książka dla nastolatek takich hmm 7-8 klasa, też liceum ;) naprawdę szczerze Wam polecam i tę książkę i film ;) ? to kolejna z moich ulubionych książek, dlatego przyznaję ??????????/10 punktów!! ?

KSIĄŻKA CAŁKOWICIE INNA OD EKRANIZACJI A JEDNAK POMIMO ODMIENNOŚCI RÓWNIE GENIALNIA. OPOWIADA O DZIEWCZYNIE KTÓRA W DZIECIŃSTWIE ZAWARŁA Z PRZYJACIELEM PAKT JEDNYM Z WARUNKÓW JEST TO ŻE RODZINA PRZYJACIELA JEST NIETYKALNA JEDNAK PO PEWNYM CZASIE ROCHELLE ZAKOCHUJE SIĘ JEDNAK W NOAH I TO MIŁOŚCIĄ ODWZAJEMNIONĄ. WSZYSTKO PRZEZ BUDKĘ Z CAŁUSAMI. ROCHALLE NIESPODZIEWANIE STAJE NA BUDCE Z CAŁUSAMI GDY PRZYCHODZI NOACH. TAK SIĘ WSZYSTKO ZACZYNA, NASTĘPNIE PARA ZACZYNA SIĘ SPOTYKAĆ CO PO PEWNYM CZASIE ODKRYWA PRZYJACIEL DZIEWCZYNY I JEST ZAŁAMANY. NA KONIEC PRZYJACIELE SIĘ GODZĄ, NOAH I ROCHELLE ZOSTAJĄ PARĄ A ON WYJEZDŹA NA STUDIA .

Avatar użytkownika - kochajksiazki
kochajksiazki
Przeczytane:2020-04-20, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Dosyć ciekawa była przyjaźń Elle z Lee, kiedy dorastali, robiąc wszystko razem, doprowadziła do tego, że Ella nigdy nie miała chłopaka i nigdy nie została pocałowana.
To wyjaśnia, dlaczego jej pierwszy pocałunek był dla niej tak uderzający.

Starszy brat Lee, Noah, to facet, który powstrzymuje Ellę przed robieniem z siebie głupka na imprezie, uważany za szkolnego twardziela, szczerze mówiąc uważam, że ma na sercu dobro Elli.
Problem w tym, że jest tak nadopiekuńczy, że jego działania mogą wydawać się trochę kontrolujące.

Podczas festynu Ella i Lee pomagają prowadzić budkę z pocałunkami. W efekcie Noah całuje Elle i świat dziewczyna wywraca się do góry nogami.
Szczerze mówiąc bardzo nudziłam się czytając tę książkę. Wszystko było bardzo przewidywalne i nudne. Akcja toczyła się strasznie powoli, a niektóre wątki były niepotrzebnie rozciąganie w czasie. Różnica między książką jest naprawdę ogromna i o wiele lepszy wychodzi film.

Avatar użytkownika - Kantorek90
Kantorek90
Przeczytane:2020-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2020,

Przyjemna młodzieżowa książka. Historia "zakazanej" miłości Elle Evans i Noah Flynn'a. Miejscami może trochę chaotyczna i mało logiczna, ale w końcu autorka napisała ją w wieku 15 lat, więc można przymknąć na to oko. Sięgnęłam po książkę po obejrzeniu ekranizacji, na którą natknęłam się przypadkowo na Netflixie. Muszę przyznać, że rzadko się zdarza, żeby film był lepszy od książki, ale tak jest w tym przypadku. W książce brakowało mi takich oczywistych niuansów, które były w filmie jak, np. spisane zasady.

The Kissing Booth. Za kółkiem przez Stany
Beth Reekles0
Okładka ksiązki - The Kissing Booth. Za kółkiem przez Stany

Wciągająca romantyczna historia z bestsellerowej serii "The Kissing Booth", na podstawie której powstały trzy filmy Netflixa! Wszyscy wiedzą, że związek...

The Kissing Booth 2. Domek przy plaży
Beth Reekles0
Okładka ksiązki - The Kissing Booth 2. Domek przy plaży

Elle spędzą wakacje w domku przy plaży, który należy do rodziny Flynnów. Czuje beztroskę i dobrą zabawę, bo wie, że także i tego roku nad...

Forget Me Not
Julie Soto