To, co najważniejsze

Tom 1 cyklu Hart's Boardwalk

Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.

Od czasu rozwodu z niewierną żoną, Cooper Lawson skupia się na tym, co najważniejsze: na rodzinie i prowadzeniu baru przy nadbrzeżnej promenadzie, który od lat znajduje się w posiadaniu Lawsonów. Jednak kiedy Jessica przekracza progi jego knajpki, gotów jest znów otworzyć swoje serce. Chociaż wzajemne przyciąganie staje się coraz silniejsze, Jessica z uporem broni się przed bliskim związkiem.

Aby przekonać ją, że jest w życiu coś, o co warto walczyć, Cooper będzie musiał ofiarować jej więcej niż tylko namiętność.

Informacje dodatkowe o To, co najważniejsze :

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-03-03
Tytuł oryginału: The One Real Thing
Tłumaczenie: Ewa Górczyńska

Kup książkę To, co najważniejsze

To, co najważniejsze - opinie o książce

Tym razem mój wybór padł na książkę Samanthy Young. Romans, erotyk, dość lekka lektura.

„To, co najważniejsze” to historia trzydziestotrzyletniej lekarki, Jessici Huntington, która pracowała w więziennej izbie lekarskiej. Pewnego dnia w okładce jednej z książek z biblioteki odnalazła ukryte cztery listy, napisane przez jedną z więźniarek czterdzieści lat wcześniej. Kobieta pisała do swojego ukochanego, a była to historia tragiczna i bardzo smutna. Główna bohaterka wykorzystuje swój urlop oraz głosik intuicji w sercu, by odnaleźć adresata listów. Przy okazji trafia do nadmorskiego, urokliwego miasteczka Hartwell z bardzo zżytą społecznością i odkrywa, że… sama czuje się z nimi związana. Stawia całe swoje życie na głowie, walcząc z własnymi demonami przeszłości, by odnaleźć upragniony spokój, szczęście i miłość.

To tak tytułem wstępu. Jak zaczynałam czytać drugiego stycznia, chciałam przeczytać rozdział, maks. dwa. Po trzech godzinach czytania, gdy wybiła 22, zaczęłam się zastanawiać czy na pewno potrzebuję snu tej nocy :)

Ogólnie książka podobała mi się. Była dość lekka, chwilami przewidywalna, chwilami zaskakująca. Dla mnie trochę za dużo erotyki.

Dużo emocji, które lubię, a opisy oceanu były tak rzeczywiste, że czytając je, czułam się, jakbym sama czuła słony zapach oceanu, chłodny powiew wiatru na twarzy. Wątek Jessici i Coopera był dość prosty, ale podobał mi się wątek listów, lokalna wiara w przeznaczenie oraz stopniowa odwaga głównej bohaterki, by kierować się w życiu głosem serca, a nie zewnętrznymi „przymusami”. Myślę też, że w takim miasteczku, jak Hartwell mogłabym zamieszkać i czerpać inspirację oraz energię z kontaktu z naturą :)

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-08-13, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Ksiazka opisuje losy lekarki  Jessici Huntington,ktora na pozor prowadzi  normalne zycie.Pracuje w wiezieniu dla kobiet gdzie czuje sie potrzebna a praca daje jej satysfakcje.Pewnego dnia kobieta trafia na listy napisane przez jedna wiezniarke dawno temu.Zaciekawiona historia bohaterki listow postanawia ja odnalezc i tu zaczynaja sie jej przygody.Wyjezdza wiec do Hartwell w celu  jej odnalezienia gdize poznaje miedzy innymi Coopera Lawsona.Czy ta znalomosc wniesie cos w jej zycie i czy odnajdzie autorke listow?!Tego nie zdradze .Ksiazka taka sobie ,postac lekarki nieco denerwujaca.Nie specjalnie mnie zachwycila.

Avatar użytkownika - just1morechapter
just1morechapter
Przeczytane:2017-08-16, Ocena: 4, Czytam, Mam,

Jessica jest lekarką pracującą w wiezieniu dla kobiet. Pewnego dnia w jej ręce trafiają tajemnicze listy, napisane przed laty przez jedną z więźniarek. Listy adresowane są do mężczyzny, którego Jessica postanawia odnaleźć, po to by po latach dostarczyć mu listy wyjaśniające pewną starą sprawę.. By tego dokonać wyjeżdża do Hartwell- spokojnego, nadmorskiego miasteczka. Tam też spotyka wiele osób, które szybko odmieniają jej ponure życie. Wśród tych osób znajduje się Cooper- przystojny właściciel baru, który wydaje się niezwykle zainteresowany panią doktor..
3 tygodnie- tyle trwał okres, który Jessica miała spędzić w miasteczku,. Tyle też trwał okres, podczas którego jej życie wywróciło się do góry nogami.

"Przeznaczenie,w postaci listów Sarah,
przywiodło mnie tutaj"

Zabierając się za tę książkę popełniłam jeden błąd- sądziłam, że owe listy będą grały w tej historii główne skrzypce. Myliłam się i to bardzo. Choć listy rzeczywiście są istotne dla fabuły, to jednak w pewnym momencie giną w tle, nad czym odrobinkę ubolewam. Historia jest w pełni poświęcona życiu Jessici. To wokół niego wszystko się toczy. Czytamy o uczuciach, które powoli zaczynają w niej kiełkować oraz o następującej po nich namiętności. Dowiadujemy się o skrywanej przez nią tajemnicy, która jest o wiele gorsza niż Cooper jest w stanie sobie wyobrazić.

Samantha Young stworzyła wciągający romans. Czytanie o losach Jessici i Coopera naprawdę mnie pochłonęło. Tak jak zaczęłam czytać, tak nie skończyłam dopóki nie przerzuciłam ostatniej strony. Niestety mimo tego, że historia mnie wciągnęła to muszę przyznać, że ta książka jest raczej zwyczajna. Jest to typowa historia miłosna, która w pewnym momencie napotyka na swojej drodze przeszkodę. Dla wymagającego czytelnika chwilami może wydać się ona nudnawa i oczywista. Jeśli jesteście fanami takich historii jak ja, to jestem pewna, że wam się spodoba, jednak jeśli lubicie trochę bardziej skomplikowane romanse to ta może nie spełnić waszych oczekiwań. Jestem pewna, że gdyby motyw listów został bardziej rozbudowany to ta pozycja miałaby do zaoferowania naprawdę wiele.

Ostatecznie polecam wam ją jako lekką książkę, która może służyć jako idealny przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi pozycjami. Jeśli szukacie jakiejś "niezobowiązującej" lektury to śmiało sięgnijcie po "To, co najważniejsze", powinno wam się spodobać.

Już od pierwszej strony poczułam więź z Jessicą. Wzbudziła ona moją sympatię i choć chwilami nie popierałam jej wyborów, wiedziałam, że niestety nic nie mogę na to poradzić. Jej pierwsze spotkanie z Cooperem było naprawdę romantyczne i wiedziałam, że pokocham tą parę, choćby nie wiem co. I tak się stało. Cooper jest mężczyzną, który swoje już przeżył i teraz potrzebuje już tylko uwolnienia się od natrętnej byłej żony, która no cóż. Sympatii nie budzi w ogóle. Samantha Young w sposób cudowny wykreowała swoich bohaterów oraz całą fabułę książki. Oprócz dwójki głównych bohaterów, nie możemy zapomnieć o Bailey, która jest zwariowana i którą również bardzo polubiłam oraz o Emery, czyli bardzo nieśmiałej właścicielce księgarni. Jedynie Jessice udało się z nią zaprzyjaźnić co moim zdaniem tylko dowodzi temu, że jest ona osobą wartą zaufania. Książkę udało mi się przeczytać w dwa dni, a to wszystko dzięki talentowi pisarskiemu autorki. Opisy miasteczka są tak dokładne, że miałam wrażenie, że sama jestem w tym miejscu. Bardzo zżyłam się z mieszkańcami Hartwell, którzy są bardzo przyjacielscy i służą pomocą w razie potrzeby. Myślę, że takie małe miasteczka jak to mają swój urok i to nie tylko w książkach, ale i na żywo. Jest to powieść, która z pozoru jest zwyczajnym romansem z elementami erotyku, ale książka kryje w sobie o wiele więcej. Ale aby się tego dowiedzieć, musicie sami ją przeczytać. Pierwsze spotkanie z panią Samanthą Young uważam za naprawdę udane i nie mogę się doczekać lektury kolejnych książek tej autorki. inthefuturelondon.blogspot.com
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-01-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Książka trochę inna niż te wcześniejsze pisane przez autorkę. Historia trochę nudna, bardzo przewidywalna. Główna bohaterka trochę wkurza swoim zachowaniem. Ogólnie książka przyjemna, ale jakoś bardzo nie porywa.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2017-02-13, Ocena: 3, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Czy można porzucić dotychczasowe życie w jednej chwili? Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość... Doktor Jessica Huntington wydawałoby się, że ma wszystko, co do szczęścia potrzebne. Ma ciekawą pracę, w której czuje się potrzebna - pracuje jako lekarz w więzieniu dla kobiet. Pewnego dnia w jednej z książek w bibliotece natyka się na listy byłej więźniarki, która umarła nie zdążywszy ich wysłać. Poruszona tekstami postanawia oddać korespondencję w ręce adresata. W tym celu jedzie do niewielkiego, nadmorskiego miasteczka Hartwell. Jessica odkrywa, że w tym miejscu mogłaby być szczęśliwa. Mieszkańcy Hartwell są bardzo mili i otwarci, szczególnie jeden z nich, Cooper Lawson. Bardzo szybko obopólna fascynacja zamienia się w płomienny romans. Tylko czy można budować własne szczęście na nieszczerości i tajemnicach? Nie miałam żadnych oczekiwań co do tej powieści, gdyż nie czytałam wcześniejszych książek Samanthy Young. Stwierdziłam, że przyda mi się coś lekkiego na odstresowanie. I jako odreagowanie To, co najważniejsze sprawdziło się doskonale. Nie jest to literatura wysokich lotów, bardziej czytadło dla kobiet. Nie przepadam za takimi książkami, ale przyznaję, że miło spędziłam czas przy lekturze. Samantha Young jest szkocką pisarką, autorką bestsellerowych powieści erotycznych i romansów. To, co najważniejsze jest zdecydowanie powieścią obyczajową z wątkami romantycznymi i erotycznymi. Erotyka w tym przypadku nic nie psuje, a dodaje smaku. Nie jest wulgarna ani obsceniczna. Romans między dwójką głównych bohaterów Jessicą i Cooperem jest dojrzały i smaczny. Young wykreowała ciekawe postaci, nie tylko te pierwszoplanowe. Cooper jest ideałem mężczyzny, którego próżno szukać w prawdziwym życiu. Jak dla mnie jest zbytnio wyidealizowany. Jessica, to na pierwszy rzut oka twarda babka, ale tak naprawdę mocno poraniona wewnętrznie. Coopera można pokochać w jednym momencie, natomiast Jess zbyt często mnie irytowała. W porównaniu z innymi mieszkańcami Hartwell wypada trochę blado. Ale tak naprawdę serce skradła mi Bailey, która ma stać się główną bohaterką kolejnej części serii. Już nie mogę się doczekać - na pewno będzie się działo, bo Bailey ma charakterek. To, co najważniejsze jest powieścią napisaną lekko i bardzo przystępnie. Jest mała społeczność niewielkiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają i każdy o każdym wie więcej niż powinien. Jest przyjaźń i miłość (dużo miłości). Książka stworzona dla kobiet? Zdecydowanie. Pierwszą część serii Hart's Boardwalk polecam wielbicielkom talentu szkockiej pisarki oraz tym, którzy szukają lekkiej, ciepłej i przyjemnej lektury do czytania w długie, zimowe wieczory.

Samantha Young po raz kolejny pokazała, że umie świetnie opisywać uczucia między ludźmi. W jej książkach można zatopić się na długie godziny i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Bohaterowie tak jak w każdej powieści autorki są wyraziści i od razu przypadają do gustu. Jednak to co piękne nie może trwać wiecznie dlatego autorka zaserwowała tajemnice która za długo skrywana może zniszczyć wszystko na drodzę do szczęścia głównych bohaterów.

Lubie powieści autorki ze względu na lekki styl jakim się posługuję dzięki czemu historię pochłania się ekspresowo. Samantha Young to pewna autorka dlatego każdą jej książkę biorę w ciemno.

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
Przeczytane:2018-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Wszystkie odcienie pożądania
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wszystkie odcienie pożądania

Johanna Walker przywykła do tego, że zawsze nad wszystkim panuje. Do momentu, gdy na horyzoncie pojawi się mężczyzna, który sprawi, że Jo zacznie...

Żyj szybko, kochaj głęboko
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Żyj szybko, kochaj głęboko

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia? Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i...