To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktów

Autor pokazuje jak rozwinąć wewnętrzną świadomość pokoju zakorzenionego w języku, którego używamy na co dzień. Książka przekazuje praktyczne umiejętności i potężne narzędzia, które głęboko zmienią Wasze związki i bieg Waszego życia. Znalazły się w niej inspirujące historie, lekcje i idee wypracowane przez ponad czterdzieści lat mediacji w konfliktach i związkach z najbardziej dotkniętych przemocą zakątków świata.

Kolejne rozdziały poświęcone są rozwiązywaniu konfliktów, transformacji kultury biznesu i autorytarnych struktur, zmianie wyobrażeń wroga, problemowi terroryzmu, wyrażaniu i przyjmowaniu wdzięczności oraz skutecznej zmianie społecznej.

Informacje dodatkowe o To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktów:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-04-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788382521948
Tytuł oryginału: Speak Peace in a World of Conflict

Kup książkę To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktów

To, co powiesz może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktów - opinie o książce

est takie powiedzenia "Jak cię widzą , tak cię piszą". Bym , troszeczkę zmieniła to przysłowie . A brzmiałoby ono tak "Jak cię słyszą , tak cię piszą".

Słowa mają wielką moc. Zaczyna się w niemowlęctwie , od pierwszego słowa, a później nasze słownictwo zaczyna się ubogacać. Jak zdolność mówienia wykorzystamy zależy tylko od nas.
Słowa mogą ranić lub koić , mogą budować albo rujnować, mogą zagrzewać do walki lub rozgłaszać pokój.

Człowiek nie utkał sieci życia, człowiek jest w niej jedynie nitką.
Cokolwiek robi w tej sieci, robi to sobie.
Wszystko jest ze sobą powiązane.
Wszystkie rzeczy się łączą.

"To, co powiesz, może zmienić świat" , to poradnik napisany przez Marshalla B. Rosenberga.
Jest to amerykański psycholog, światowej klasy działacz na rzecz pokoju (twórca metody Porozumienie bez przemocy).

Poradnik Rosenberga to pozycja mająca w sobie dużo z filozoficznych przesłań, ale także tych zwyczajnych, codziennych, prozaicznych.
Autor dużo uwagi poświęca sposobom komunikacji w związkach. I nie mam tu na myśli tych stricto między kobietą a mężczyzną, ale w ogólnym znaczeniu.

Autor  analizuje złożoność natury ludzkiej . Udowadnia na licznych przykładach, że na całość naszego emocjonalnego zachowania wpływają takie czynniki jak: uczucia, potrzeby, wyrażanie w sposób werbalny naszych próśb oraz żądań. Jednocześnie piszę prosto i bez górnolotnych , niepotrzebnych i pobocznych tez.

Psycholog w tej nieobszernej pozycji podpowiada jakich używać technik i strategii, by udobruchać nadpobudliwą naturę, by wyciszyć umysł, a jednocześnie nauczyć się wyrażać siebie w sposób budujący relacje międzyludzkie, gdyż mowa odzwierciedla, to kim chcemy być i kim jesteśmy.

Książka swoją prostotą zachęca i jest kierowana do każdego.

Porozumienie bez przemocy. O języku życia
Marshall B. Rosenberg0
Okładka ksiązki - Porozumienie bez przemocy. O języku życia

"Nowe wydanie "Porozumienia bez przemocy: o języku życia" Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP - zupełnie...

To, co powiesz, może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktu
Marshall B. Rosenberg0
Okładka ksiązki - To, co powiesz, może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktu