To, czego o mnie nie wiesz

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380536487
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Things We Never Said

Ocena: 4 (2 głosów)

Kolejny tom bestsellerowej serii o nadmorskim Hartwell.

Nie zaznasz miłości, jeśli nie uporasz się z przeszłością.

Dahlia McGuire, złotniczka i właścicielka sklepu z pamiątkami, choć zerwała niemal wszystkie kontakty z rodziną, uwielbia swoje spokojne życie w nadmorskim Hartwell. Gdy jednak ukochany ojciec jej potrzebuje, Dahlia nie waha się wrócić do Bostonu i zmierzyć z tym, co zostawiła za sobą. A przede wszystkim z Michealem Sullivanem, którego kocha najbardziej w świecie i który przed laty złamał jej serce. I vice versa.

Jedenaście lat wcześniej ona była dziewczyną jego najlepszego kumpla. W nim zakochała się jej najmłodsza siostra. Robili wszystko, co w ich mocy, by opanować rodzące się w nich uczucie, ale serca nie da się oszukać. Gdy wydawało się, że wreszcie znaleźli szczęście, tragedia w rodzinie McGuire'ów wszystko zmieniła. Dręczona wyrzutami sumienia Dahlia uciekła, porzucając ukochanego i bliskich.

Michael właśnie rozwiódł się z żoną i próbuje poskładać swoje życie na nowo. Powrót Dahlii jest dla niego jak grom z jasnego nieba. Oboje wiedzą, że to, co ich łączyło, nie znikło, a wręcz przybrało na sile. Gdy jednak Michael jest gotowy dać im szansę, Dahlia nie może poradzić sobie z poczuciem winy. I znów, jak kiedyś, ucieka, łamiąc Michaelowi serce.

Tym razem jednak mężczyzna nie zamierza się poddać. Rusza za ukochaną do Hartwell, gdzie musi nie tylko pokonać wątpliwości Dahlii, lecz także zmierzyć się z największym skandalem w historii tego uroczego, nadmorskiego miasteczka.

Tagi:

Kup książkę To, czego o mnie nie wiesz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - To, czego o mnie nie wiesz

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-02-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

Niewiele za mną książek autorki ale zauroczył mnie jej styl. Książki Samanthy mają to do siebie, że wciągają od pierwszych stron , ciężko je odłożyć, żyje się życiem bohaterów. Tak było i tym razem .

Co w tym tomie zwraca uwagę to wyjątkowe imiona bohaterów , grupy rodzeństwa, nie spotkałam się chyba jeszcze z takimi w żadnej książce ale to chyba jedna z cech autorki, że lubi takie wybierać.

Bohaterowie, tzn główna para , poznaje się w dość nietypowych okolicznościach ale chemia, przyciąganie i więź tworzy się miedzy nimi wręcz natychmiast. To się czuje, te emocje są w książkach Samanthy intensywne . Jednak ciągle coś im staje na przeszkodzie, los rzuca przeszkody na drodze do miłości. I nie są one błahe.

Dahlia ma za sobą wiele ciężkich przeżyć gdy po latach Michael znów pojawia się w jej życiu. Oboje mają do siebie dużo żalu, oboje jednak nadal też coś do siebie czują. Czy uda im się uratować to uczucie i tym razem stworzyć szczęśliwy związek ?

W książkach autorki jest wiele schematów i mimo, że to chyba dopiero 5 jej, książka którą przeczytałam, widzę je aż nazbyt wyraźnie . W każdej z nich między losami głównych bohaterów, jest wielu innych, których poznajemy chociaż pobieżnie, którzy tworzą grupę niezwykłych przyjaciół.

Po raz kolejny spotykam wątek , w którym to jeden z bohaterów czuje się zobowiązany do bycia nieszczęśliwym by zrekompensować "winy " względem kogoś bliskiego. I po raz kolejny jedna ze stron obwinia te drugą o nieszczęścia jakie się jej przytrafiły, co jest jednym z powodów do rozpadu związku, który rozpaść się nie powinien.

Kocham książki tej autorki, bo tworzy historie, głębokie, bohaterowie przeżywają dramaty , które nie jedną osobę by załamały ale podnoszą się po nich, znajdują miłość , szczęście , powody by żyć. Jednak boję się, że z czasem ta schematyczność zacznie mnie nudzić. Ale mam nadzieję, że jednak tak nie będzie.

Polecam mimo marudzenia ;)

Link do opinii
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2019-11-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
(Nie)zwyczajna
Samantha Young0
Okładka ksiązki - (Nie)zwyczajna

Ciepła i piękna powieść bestsellerowej autorki ,,New York Timesa" opowiada o tym, że warto marzyć i trzeba zrozumieć siebie. Nazywam się Comet Caldwell...

Tylko ty mnie zrozumiesz
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Tylko ty mnie zrozumiesz

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha? Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy