To nadal pestka!

Chcesz zająć się ogrodnictwem, ale nie wiesz, jak zacząć?

W tej książce znajdziesz wiele pomysłów i prostych zadań, które wprowadzą cię w niezwykły świat przyrody i ogrodnictwa. Przeglądając kolejne strony i wypróbowując zamieszczone tu instrukcje, coraz lepiej poznasz tajemne życie roślin. Nie musisz się martwić tym, że nie masz ogródka - do prostych upraw wcale nie potrzeba dużo miejsca. Wystarczy zwykły parapet lub balkon.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie - wianki z kwiatów i liści, przezrocza, sadzonki w wytłaczankach po jajkach i mnóstwo innych inspiracji!

Ogrodnictwo to świetny sposób na rozwijanie kreatywności, pewności siebie i umiejętności rozwiązywania problemów. Ucząc się i poszerzając wiedzę na temat roślin, dokonasz odkryć, którymi możesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi.

Uprawa własnego ogródka pozwala zdobyć wiele nowych umiejętności, ale najważniejsze, że to świetna rozrywka! Zatem - baw się dobrze, to nadal pestka!

Informacje dodatkowe o To nadal pestka!:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Little Green Fingers

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę To nadal pestka!

To nadal pestka! - opinie o książce

,,To nadal pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci"

Książka zawiera wiele ciekawych pomysłów i prostych instrukcji, które wprowadzają w świat przyrody i ogrodnictwa. Nie trzeba mieć dużego ogrodu by coś uprawiać. Wystarczy również kawałek parapetu.

Książka pozwoli rozwinąć kreatywność, pewność siebie oraz umiejętności radzenia sobie z problemami. Ale najważniejsze to, to, że dostarcza wiele zabawy i radości.

Książka podpowie:

o   Jak zrobić dzwoneczki wietrzne z przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia lub znalezionych na spacerze,

o   Trawiaste głowy z rajstop, ziemi i nasion trawy,

o   Wianek z kwiatów i liści,

o   Jak zrobić ogrodowe znaczniki i domki dla ptaków.

Dzieci będą mogły również prowadzić pamiętnik rośliny. Notując lub rysując jak to ona zmienia się od nasionka w dużą roślinę.

Dowiedzą się również:

o   co to kompost i do czego służy,

o   jak chronić swoje rośliny,

o   co to jest cykl życia ogrodu.

Na końcu książki znajduje się słowniczek trudniejszych wyrazów.

To już druga książka z serii ,,To pestka". Tym razem o ogrodnictwie. Pobudza wyobraźnię i zachęca do wyjścia na zewnętrz. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych zadań do wykonania, które zostały wytłumaczone krok po kroku na korowych, dużych ilustracjach. Myślę, ze każdy znajdzie w tej książce cos dla siebie i będzie świetnie bawił się.

To pestka!. Czyli ogrodnictwo dla dzieci
Kirsten Bradley0
Okładka ksiązki - To pestka!. Czyli ogrodnictwo dla dzieci

Ogrodnictwo może być dla dzieci świetną zabawą, a w dodatku to pestka! Warzywa lub zioła samodzielnie wyhodowane w domu? Własnoręcznie wykonana doniczka...

Forget Me Not
Julie Soto