To wszystko wina twoich rodziców?

Nie rozumiesz dlaczego to właśnie podłoga jest dla Niego idealnym miejscem do składowania brudnych skarpetek?Nie możesz już słuchać o Jej niekończącym się wieczornym bólu głowy?Drażni cię to, że On nie domyśla się tak wielu "oczywistych" rzeczy?Nie pojmujesz, dlaczego Ona ciągle czepia się byle błahostek?Masz dosyć wysłuchiwania stwierdzenia, że"to wszystko wina twoich rodziców"? A jeśli właśnie w nim tkwi prawda?Niezależnie od tego, czy właśnie rozpoczęliście nowy związek, czy od lat macie męża lub żonę, ta książka jest dla was i o was. Pomoże wam ona znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące związków.Philip Van Munching i Bernie Katz nie tylko pokażą wam, że wasze problemy są tak naprawdę "bardzo mało oryginalne" i powtarzają się niemal w każdym związku, ale także udowodnią, że najlepszym sposobem na przewidzenie drogi Waszego związku jest zagłębienie się w swoją przeszłość.Odkryjecie, jak ogromną rolę w waszym obecnym życiu intymnym odegrali rodzice i sposób w jaki was wychowywali. Od tego bowiem zależą wasze wybory i zachowania w związkach. Poznacie także narzędzia, które pozwolą wam ograniczyć pola konfliktów z partnerem i pozwolą skierować wasz związek na właściwy tor. Wykonując "Test wytrzymałości związku", poznacie odpowiedzi na najważniejsze pytania:- Dlaczego na początku znajomości w takim stopniu tracimy dla partnera głowę?- Dlaczego gorące uczucia, jakimi darzymy partnera na początku związku, mijają?- Dlaczego kłócimy się o nieistotne drobiazgi? Dlaczego sprzeczamy się wciąż o to samo?No i najważniejsze:- Skoro tak jest czy istnieje dla nas jakaś szansa? (Podpowiem od razu: TAK!)Van Munching i Katz, w inteligentny i przystępny sposób przybliżyli skomplikowane zagadnienia, które dotyczą naszych najważniejszych relacji. Z ich pomocą każdy z nas nauczy się kształtować i ciągle ulepszać własny związekRECENZJA EKSPERTA:Ta niezwykle interesująca i wartko napisana książka pokazuje, jak można znaleźć prawdziwe szczęście w miłości bez mozolnego poszukiwania "swojej drugiej połówki". Uświadamia nam, jak pracować nad sobą, aby dzięki poznaniu samego siebie, budować udane związki i rozwiązywać pojawiające się kryzysy. Dzięki wielu przykładom zaczerpniętym z praktyki psychoterapeutycznej, wiedza o mechanizmach psychologicznych rządzących relacjami w związkach, staje się łatwa do zrozumienia i zastosowania w życiu niemal każdego z nas.Elżbieta Kalinowska, psycholog, redaktor portalu Psychologia.net.plSpis treściOd autorów 9Nie wszystko jest winą rodziców 131. Osobowość, czyli jak stajemy się sobą 192. Podglądanie podświadomości 413. Lekcje chemii 694. Cykl życia związku 935. Test wytrzymałości związku 1216. Spełnianie pragnień... i pragnienie tego, co się ma 1537. Reguły zaangażowania według Berniego Katza 1698. CPU w ramach ICU: odczarowana terapia małżeńska 201Epilog 215Podziękowania 219

Informacje dodatkowe o To wszystko wina twoich rodziców?:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę To wszystko wina twoich rodziców?

To wszystko wina twoich rodziców? - opinie o książce