Toksyczni mężczyźni

10 sposobów radzenia sobie z mężczyznami!

Toksyczne związki mogą się przytrafić każdej kobiecie bez względu na wiek, wykształcenie, stan posiadania czy pozycję społeczną. W tej książce bestsellerowa autorka, ekspert w zakresie mowy ciała i komunikacji, dr Lillian Glass pokazuje, jak rozpoznać, skutecznie sobie poradzić i wyleczyć się z mężczyzny, który cię unieszczęśliwia. Wyodrębnia i szczegółowo opisuje jedenaście typów toksycznych mężczyzn, oferując zarazem proste, lecz rewelacyjne metody radzenia sobie z nimi. Jej doskonałe strategie, oparte na solidnych podstawach psychologicznych, pomogą ci się wyrwać z pułapki nieudanego, destrukcyjnego związku i otworzyć się na odkrycie wspaniałego, nietoksycznego partnera, który będzie cię wspierał i kochał tak, jak na to zasługujesz.

Celem tej książki nie jest pognębienie mężczyzn, dr Glass chce ci dać siłę, abyś nigdy więcej nie stała się ofiarą cierpiącą w milczeniu: masz wybór.

Bądź realistką, ale miej zasady!

Żaden mężczyzna nie jest doskonały. Lecz nawet jeśli ma wady, nie musi to oznaczać, że jest toksyczny. Pamiętaj, że to, co dla jednej kobiety jest nie do zniesienia, inna może z łatwością tolerować. Chodzi o to, by mieć otwarty umysł i nie zamykać się na możliwości, które niesie życie.

Dr Lillian Glass, jest jednym z najbardziej cenionych na świecie autorytetów w dziedzinie komunikacji i mowy ciała. Występuje jako ekspert w wielu programach telewizyjnych. Prowadzi comiesięczną rubrykę poświęconą mowie ciała w magazynie Cosmopolitan, a także bloga dla Psychology Today. Dr Glass pracowała z wieloma hollywoodzkimi aktorami-zdobywcami Oscarów. Jest też biegłym sądowym w zakresie analizy głosu i zachowania. Napisała czternaście książek, w tym bestseller Toksyczni ludzie oraz Wiem, o czym myślisz, obie wydane przez Dom Wydawniczy REBIS (65 tys. egzemplarzy sprzedanych w Polsce). Mieszka w Beverly Hills, ale uważa się za obywatelkę świata. Prowadzi wykłady w wielu krajach, niezmiennie kierując się swoją misją: "Pokój na świecie dzięki komunikacji".

Informacje dodatkowe o Toksyczni mężczyźni :

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Toksyczni mężczyźni

Toksyczni mężczyźni - opinie o książce

Nie spodziewałam się, że ta pozycja tak bardzo mnie zainteresuje. Większość czytelników zna autorkę z Toksycznych ludzi. Przyszła pora na mężczyzn. Nie bójcie się panowie ?. Nie ma tragedii. Wy mimo wszystko też możecie skorzystać z tej książki, żeby ocenić swoją relację z kobietą, a nawet samych siebie.

Przede wszystkim ogromny plus za testy, które możecie wykonać. Każdy dotyczy innego typu toksycznego mężczyzny. Niektórzy przejawiają tylko pojedyncze schemat, a jeszcze inni wpadają w ramy każdego podtypu. No i cóż to wam daje? Bardzo, ale to naprawdę bardzo wiele. Często pomijamy drobne szczegóły, gdy poznajemy kogoś nowego. Często też lekceważymy własne odczucia i próbujemy je racjonalizować. Autorka nie ukrywa, że z niektórymi osobnikami można żyć, wypracować jakieś działania. Zdarza się niestety, że trzeba czym prędzej zbierać manatki, najlepiej pod osłoną nocy, żeby elikwent nie miał szans przeciwdziałać i nas zatrzymać. To jednak nie koniec problemu. O ile możemy odejść, o tyle nie zawsze umiemy pogodzić się ze stratą. Mózg swoje, a serce swoje. Cóż wtedy począć z bólem i tęsknotą? O tym oczywiście dowiecie się w książce.

Bardzo fajna, niedługa pozycja, ciekawa jednocześnie. Znalazłam swoje zachowanie nawet w dwóch punktach toksycznych ??. Jest ciekawie, ale myślę, że w tym przypadku łatwo niektóre mankamenty wypracować. Może wy też odkryjecie tam siebie? Kto wie. Spróbujcie.