Torakochirurgia. Podręcznik technik operacyjnych

W publikacjiszeroko zaprezentowano techniki operacyjne, ich wady i zalety, potencjalne trudności, na które operator musi zwrócić uwagę oraz sposoby na pokonanie tych trudności - z podaniem alternatywnych wariantów zabiegu. Przedstawiono również techniki zabiegów rzadko stosowanych, które mogą być przydatne w rozwiązywaniu szczególnie trudnych problemów klinicznych. Dużo miejsca poświęcono powikłaniom operacyjnym - ich przyczynom oraz sposobom zapobiegania.

W książce omówiono także wybrane stany chorobowe, takie jak samoistna rozedma śródpiersia, w których pacjentów nie leczy się operacyjnie, lecz z reguły kieruje do torakochirurga - oraz wiele innych, których omówienia w polskim piśmiennictwie zdaniem Autora brakuje.

Prawie 670 rycin (120 zdjęć i niemal 550 rysunków przygotowanych specjalnie dla publikacji) nie tylko ilustruje omawiane treści, lecz także ma wysoką wartość dydaktyczną.

Informacje dodatkowe o Torakochirurgia. Podręcznik technik operacyjnych:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2023-10-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Torakochirurgia. Podręcznik technik operacyjnych

77 moc przebaczenia
Marcin Zieliński0
Okładka ksiązki - 77 moc przebaczenia

"Panie, ile razy mam przebaczać, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?. Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem...

Marcin Zieliński0
Okładka ksiązki - Rozpal wiarę. A będą działy się cuda. Modlitwa o uzdrowienie w autorytecie Jezusa

Modlitwa o uzdrowienie nie jest skomplikowana. Jeśli tylko zdasz sobie sprawę z tego, kim jesteś w Chrystusie, staniesz w Jego autorytecie i wypowiesz...