reklama

Totalna Magia

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Romans
ISBN: 9788381258296
Liczba stron: 320

Ocena: 4.46 (13 głosów)

Zawsze rzucaj rozsypaną sól przez lewe ramię. Posadź rozmaryn przy furtce ogrodowej. Hoduj róże i lawendę, na szczęście.

Zakochuj się, kiedy tylko możesz…

Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Ma­gnolii, pod opiekę ciotek – Franny i Jet. Nie były to zwyczajne star­sze panie, ale jak wszystkie kobiety z rodu Owensów miały moc – potrafiły rzucać uroki i zaklęcia, a specjalizowały się w urokach miłosnych… Z tego też powodu okoliczni mieszkańcy straszliwie się ich bali… I przenieśli swój strach na nowo przybyłe siostry.
Dziewczęta dorastały we wrogiej atmosferze, wyszydzane i dręczo­ne. Nic dziwnego, że marzyły tylko o tym, żeby zniknąć. Gillian pierwsza uciekła z domu i korzystała z wolności nie zawsze w roz­sądny sposób, przez co napytała sobie sporo kłopotów. Sally, star­sza i bardziej odpowiedzialna, też wyjechała, tam gdzie nikt jej nie znał, i próbowała prowadzić normalne życie.

Ale klątwa Owensów odnalazła je obie – i los złączył je znowu, za sprawą fatalnego wypadku, tak brzemiennego w skutki, że mogła im pomóc tylko magia...

W ekranizacji tej książki główne role zagrały Nicole Kidman i Sandra Bullock!

Tagi:

Kup książkę Totalna Magia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Totalna Magia

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2020-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

Generalnie jest to dosyć sympatyczna książka do czytania przy wieczornej herbacie. Relaksująca i odprężająca, idealna dla wszystkich kobiet, które przepadają za sagami rodzinnymi, w których przewija się wiele życiowych motywów. Akcja toczy się raczej spokojnie, z każdą kolejną stroną śledzimy losy bohaterek, zastanawiamy się nad podejmowany przez nie decyzjami, widzimy targające nimi emocje. Choć nie jest to do końca coś w moim guście, to wydaje mi się, że znajdzie spore grono odbiorców. Zwłaszcza wśród kobiet szukających lekkiej literatury obyczajowej z nutką magii, która po prostu pozwoli im się oderwać od codzienności.

Cała recenzja: bookeaterreality.pl

Link do opinii

Rodzina, dla jednych bywa sensem życia, powodem dla którego budzą się każdego dnia, dla innych jest jedynie hasłem, pod którym tak naprawdę kryje się mnóstwo bólu i rozczarowań, jeszcze dla innych to nierealne marzenie. Dla niektórych jednak rodzina i więzy krwi to przekleństwo, od którego nieważne jak daleko się próbuje uciec, ale które zawsze znajdzie nas w najmniej spodziewanym momencie i przypomni o sobie.

Sally i Gillian to dwie siostry, które choć różniące się jak tylko różnić się można, zawsze łączyła silna siostrzana więź. Osierocone, zostały przygarnięte przez ciotki Franny i Jet. Trafiły do domu, który nawet nie sprawiał pozorów normalnego. Wszystkie kobiety z rodu Owensów miały moc, potrafiły rzucać uroki i zaklęcia, czym budziły strach sąsiadów. Dziewczęta dorastały we wrogiej atmosferze, wyszydzane i dręczo­ne. Marzyły jedynie o namiastce normalności. Gillian pierwsza uciekła z domu i korzystała z wolności nie zawsze w roz­sądny sposób. Sally, star­sza i bardziej odpowiedzialna, też wyjechała, tam gdzie nikt jej nie znał, i próbowała prowadzić normalne życie. Ale klątwa Owensów odnalazła je obie – i los złączył je znowu.

„Totalna magia” to kontynuacji bestsellerowej książki „Zasady magii”autorstwa Alice Hoffman. Przyznam ze po przeczytaniu pierwszej części, która całkowicie mnie oczarowała, nie mogłam doczekać się kolejnej części. Częściowo znałam opisaną tam historię ponieważ została ona zekranizowana ponad 20 lat temu. Niemniej jednak pierwowzór zdecydowanie różni się od wspomnianego filmu.

Tak jak się spodziewałam „Totalna magia” okazała się podobnie jak zasady magii strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze ksiązka ma przemyślaną ciekawą fabułę, która wciąga czytelnika bez reszty. Po drugie autorka stworzyła niepowtarzalny i charakterystyczny dla siebie klimat, pełen magii umiejętnie wplecionej w perypetie rodzinne i tło społeczno-kulturowe. To właśnie wielopłaszczyznowość jest ogromnym plusem tej powieści. Ksiązka dotyka tematów taki jak m.in. dorastania, radzenia sobie ze stratą i poczuciem winy, a także izolacją społeczną i wreszcie akceptacją samego siebie. Być może to przystępny język, a może historia pełna emocji, ale czyta się ją wspaniale.

Szczególnie podoba mi się sposób w jaki autorka przedstawiła magię. Podobnie jak w „Zasadach magii” nie znajdziemy tutaj zdarzeń rodem z Harryego Pottera, ta magia jest subtelna, niewymuszona, w zgodzie z natura, przez to wydająca się mniej nierealna. Opisy Alice Hoffman są piękne, barwne, przenoszą nas w opisywana rzeczywistość.

Zgodzę się z opiniami że momentami fabuła była przeciągnięta, a niektóre momenty się dłużyły, jednak mi to nie przeszkadzało, miałam chwilę na złapanie oddechu. Z resztą akcja w tej powieści, jak i w poprzedniej części nie była zbyt zawrotna. Nie można było mówić o nagłych zwrotach akcji, ale i nie można było narzekać na nudę. Co ważne w dalszym ciągu mam wrażenie że autorka zachowała swoją wizję, spójną od początku do końca.

Autorka dała się już poznać jako świetna kreatorka postaci. Jak zwykle są one charyzmatyczne, wyróżniające się indywidua, a dzięki sposobie prowadzenia narracji możemy poznać sposób bycia każdego z nich. Była to naprawdę ciekawa podróż, która przysporzyła mi mnóstwa niezapomnianych wrażeń, którą z pełną odpowiedzialnością mogę polecić.

Link do opinii

„Czasami ucieczka to jedyny właściwy kierunek drogi”.

„Zawsze trzymaj miętę na parapecie okna w sierpniu, żeby brzęczące muchy nie wlatywały do środka, tylko zostały na zewnątrz, gdzie ich miejsce. Nie myśl, że lato minęło, nawet kiedy róże opadną i zbrązowieją, a gwiazdy przesuną się na niebie. Nigdy nie zakładaj, że sierpień to bezpieczny i godny zaufania czas w roku ...”.

Nie zawsze rytuały związane z magią tchną niepokojem i strachem. Zdecydowanie są zjawiskowe, i mają w sobie coś intrygującego. Czy warto ulegać magii? Czy ona może nam pomóc w osiąganiu zamierzonych celów? A może wręcz przeciwnie, można z nią przedobrzyć i skutek będzie odmienny ...

Siostry Owens – Sally i Gillian – po śmierci rodziców były wychowywane przez ciotki. Zdziwaczałe, starsze panie, stroniące od ludzi i uchodzące za nie do końca normalne. Ale trzeba przyznać, że jak sąsiedzi chcieli skorzystać z ich mocy, szybko odnajdywali do nich drogę. Dziewczyny były wyśmiewane przez rówieśników w szkole, nikt nie chciał się z nimi przyjaźnić, uważane były za „inne”. Wszyscy się ich bali, zdawali sobie sprawę, że mogę na kogoś rzucić klątwę bądź zauroczyć …

Dziewczyny opuściły dom ciotek i każda z nich poszła w swoją stronę. Sally była rozsądna i odpowiedzialna, wyprowadziła się i starała ułożyć życie na nowo. Wyszła za mąż, urodziła dwie wspaniałe córki i starała się zapomnieć o rodzinnych walorach. Natomiast Gillian zawsze chadzała swoimi drogami, brała życie na wesoło i bez zobowiązań. Korzystała z uciech życia, ale do czasu. Pewne tragiczne zdarzenie nagle zbliżyło siostry do siebie. Starała się wzajemnie chronić, nie było to łatwe. Jak długo można ukrywać w tajemnicy coś, co nie przynosi chluby, ale jest powodem do zmartwień, może przynieść niespodziewane skutki? Czy wspólna tajemnica połączy je na zawsze? Czy jednak któraś z nich w końcu nie będzie mogła sobie poradzić z traumą i wyjawi łączącą siostry tajemnicę? Przekonaj się sam. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, biorąc zwłaszcza po uwagę fakt, że siostry potrafią czynić dziwne, nie zawsze wytłumaczalne rzeczy …

„Życie jest dla żywych – mówiła jej Gillian. - Życie jest tym, co z niego zrobisz”.

Totalna magia to przyjemna i ciepła historia o rodzinnych relacjach między siostrami, nie zawsze łatwych i zrozumiałych. To również pokazanie wewnętrznej, trudnej walki z własnymi emocjami, próba akceptacji siebie samej. Ale też pokazuje nam, że warto żyć marzeniami, zwłaszcza o wielkiej i niespodziewanej miłości. Warto w nią wierzyć, ona do nas zapuka, w najmniej spodziewanym momencie, spadnie na nas, jak grom z jasnego nieba. Wtedy już nie da się z nią walczyć, tylko należy ją przyjąć z otwartymi ramionami.

Alice Hoffman w niebywale delikatny i subtelny sposób wabi nas zapachem rozmarynu, płatkami jaśminu czy listkami mięty. Czuć w powietrzu powabny powiew wiaterku muskającego nasze rozpromienione policzki, aura tajemniczość i grozy otula nasze ciało i próbuje przebić się do wnętrza. Ale trzeba przyznać, że cała historia jest zaprezentowana tak smacznie i powabnie, że nie sposób się od niej oderwać, w tym klimacie chce się trwać w nieskończoność. Coś czuję, że magia na mnie też podziałała. Przyjemności i niecodziennych wrażeń nigdy dość …

„Hoduj róże i lawendę, na szczęście. Zakochuj się, kiedy tylko możesz”.

Książa utrzymana w emocjonującym, ale i intrygującym klimacie. Czyta się szybko, z każdą stroną jesteśmy coraz bardziej ciekawi, dokąd zaprowadzą nas podejmowane przez bohaterów decyzje. Wydaje się, że jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenie, ale nic z tego, tutaj też magia miała wiele do powiedzenia. Nie można powiedzieć, że akcje była dynamiczna i szybka. Była spokojna i stonowana, zachwycała delikatnością i wrażliwością, emocje były stopniowane i dozowane sukcesywnie, aby w napięciu oczekiwać na dalszy ciąg wydarzeń.

Gwarantuje huragan emocji i deszcz wzruszeń. Spokojna, ale tajemnicza, utrzymuje w napięciu do ostatniej strony. Polecam, odpręży i zrelaksuje, a na dodatek dostarczy mnóstwo niezapomnianych emocji. Aura tajemniczości jeszcze długo będzie wyczuwalna w waszym otoczeniu, magia pozostawi swój delikatny blask ...

Link do opinii
Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2021-05-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-05-15, Ocena: 3, Przeczytałam,

„Totalna magia” oryginalnie premierę miała w 1995 roku, 3 lata później ukazała się jej ekranizacja. Dopiero jednak teraz w 2020 roku książka ujrzała światło dzienne i w Polsce! Okładka jest magiczna, ładna i błyszcząca, środek niestety prezentuje się trochę gorzej. Zabrało mi tu magicznego klimatu, jaki panował w "Zasadach magii", prequelu powieści, oraz zwięzłej przemyślanej historii. Tu opowieść się trochę wlecze, niby są poważne i trudne tematy jak przemoc w rodzinie, ale wydawały mi się potraktowane raczej płytko, banalnie. Niby jest trup i mroczniejszy, czasami nawet niepokojący klimat, więc powinno mi się podobać, ale cała tego otoczka jakoś mi tu nie pasowała. Nie potrafiłam wciągnąć się w historię, i tak jak lubię narrację prowadzoną w czasie teraźniejszym, tak tu miałam wrażenie, że cały czas czasy są pomieszane, co powodowało mętlik. Co na plus? Rozwiązanie historii. I oczywiście wspomniana już okładka. Doceniam też próbę poruszenia ważnych tematów. Może to po prostu nie była książka dla mnie, może czytelniczki lubujące się w prostych, romantycznych historiach będą bardziej usatysfakcjonowane.

Link do opinii

Kiedy w listopadzie 2019 roku przeczytałam z zaciekawieniem Zasady magii Alice Hoffman, nie mogłam doczekać się drugiego tomu – Totalnej magii, gdyż książka mnie poruszyła i oczarowała. Kilka razy oglądałam film nakręcony na podstawie tej książki z Sandrą Bullock i Nicole Kidman. Byłam ciekawa co spodoba mi się bardziej – książka, czy film. Zabrałam się za czytanie i znowu zawitałam na ulicę Magnolii.

Bohaterkami Totalnej magii są Gillian i Sally. To już dorosłe kobiety. Każda z nich wybrała swoją własną drogę. Gillian jak tylko skończyła 18 lat uciekła z domu. Sally natomiast wyszła za mąż i urodziła dwie córeczki. Kiedy jej małżonek zginął w wypadku samochodowym, postanowiła wyprowadzić się z domu ciotek i wieść samodzielne życie z dala od przeznaczenia. Gdy Gillian po osiemnastu latach zjawia się pod jej domem nie ma serca kazać jej wynosić się, choć czuje, że będą kłopoty.

Totalna magia to opowieść o skomplikowanych relacjach między dwiema siostrami. To historia o trudach dojrzewaniach, pragnieniu akceptacji i konieczności radzenia sobie z konsekwencjami swoich wyborów. A że nasze wybory nie zawsze są dobrze przemyślane? Kto z nas tego nie zna? A magia w tej książce po prostu jest.

Pamiętaj:

„Zawsze rzucaj sól przez lewe ramię. Posadź rozmaryn przy furtce ogrodowej. Dodawaj pieprzu do tłuczonych ziemniaków. Hoduj róże i lawendę na szczęście. Zakochuj się kiedy tylko możesz.”

Nie mogę ukrywać, że książka trochę mnie rozczarowała. Po dość dobrym i ciekawym filmie, spodziewałam się wielkiego WOW, a było dobrze. Tylko dobrze. Może miałam za duże oczekiwania? Do tej pory miałam tak, że książka była zawsze lepsza niż film. W tym wypadku większy plusik daję filmowi.

Dziękuje Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki. Zapraszam na stronę Wydawnictwo Albatros. https://www.wydawnictwoalbatros.com/

Link do opinii
Inne książki autora
The Ice Queen
Alice Hoffman0
Okładka ksiązki - The Ice Queen

Alice Hoffman is at her electrifying best in this fairy tale for grown-ups. The story begins with a little girl who makes a wish one snowy night and ruins...

Druga natura
Alice Hoffman0
Okładka ksiązki - Druga natura

Jest piękny i niewinny, lecz psychiatrzy zamykają go w szpitalnej izolatce i traktują jak dzikie zwierzę. Robin Morre, borykająca się z rozwodem i stwarzającym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy