Triumf chirurgów

Kontynuacja znakomitego Stulecia chirurgów, czyli kolejna odsłona heroicznej opowieści o początkach i dziejach chirurgii.

Jürgen Thorwald, posługując się zapiskami swego dziadka Henry'ego Stevena Hartmanna, z wykształcenia lekarza, a z zamiłowania podróżnika i historyka medycyny, odkrywa przed nami kręte ścieżki, jakimi przyszło podążać prekursorom nowoczesnej chirurgii. Przedstawia dramatyczne dzieje ich nowatorskich odkryć i wynalazków, opowiada niezwykłe historie pionierskich operacji i zabiegów na poszczególnych narządach. Dzięki wartkiej i obrazowej narracji Thorwalda mamy wrażenie, jakbyśmy sami zaglądali przez ramię lekarzowi przy stole operacyjnym lub badaczowi pochylonemu nad mikroskopem bądź też przysłuchiwali się burzliwym sporom podczas kongresów medycznych i dyskusjom na przyjęciach lekarskiej śmietanki towarzyskiej sprzed stu lat. Fascynująca lektura.

Informacje dodatkowe o Triumf chirurgów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009-02-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-1249-7

Kup książkę Triumf chirurgów

Triumf chirurgów - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Triumf chirurgów" to kontynuacja "Stulecia chirurgów", a "stulecie..." bardzo, ale to bardzo mi się podobało i pogłębiło u mnie fascynację medycyną dawnych czasów. Druga część podobała mi się troszeczkę mniej, ale i tak była bardzo dobra. Medycyna od pewnego czasu bardzo mnie interesuje, a jej historia jest równie intrygująca. W książce znalazłam sporo ciekawostek, o których przedtem w ogóle nie słyszałam np. kokaina służąca do znieczulania miejscowego. Książkę polecam tylko tym osobom, które są zainteresowane tematem, bo inaczej będą się nudziły i raczej nie przypadnie im do gustu.
Avatar użytkownika - Martha
Martha
Przeczytane:2019-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Autor zabiera nas w niesamowitą podróż do początków chirurgii. Razem z nim odwiedzamy pionierów którzy z determinacją i poświęceniem odkrywają tajemnice ludzkiego ciała. będziemy świadkami pierwszych operacji na mózgu, zobaczymy jak rozwijała się wiedza o znieczuleniach aby umożliwić lekarzom ratowanie życia ludzkiego w warunkach jakie znamy dzisiaj. Książka napisana jest przyjemnym językiem i poprowadzona w lekki sposób co sprawia że czytanie jej jest prawdziwą przyjemnością.

Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
Przeczytane:2021-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - kiznaiver667
kiznaiver667
Przeczytane:2020-04-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2013-07-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Kruchy dom duszy
Jürgen Thorwald0
Okładka ksiązki - Kruchy dom duszy

Kruchy dom duszy to książka przedstawiająca powstanie i rozwój chirurgii mózgu. Trzeba było prawdziwej rewolucji, zarówno technologicznej...

Jürgen Thorwald0
Okładka ksiązki - Dawna medycyna. Jej tajemnica i potęga. Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru

Autor Stulecia chirurgów i Ginekologów na tropie tajemnic starożytnych lekarzyFascynująca opowieść o wielkich cywilizacjach i ich...