Triumf

Tom 3 cyklu Agencja Rozbitych Serc

TRIUMFAGENCJA ROZBITYCH SERC III

NATASZA SOCHA

Detektyw Agata, mimo ciąży, sercowych rozterek i licznych zawodowych perypetii, wciąż realizuje się w pracy. Jej agencja detektywistyczna cały czas prężnie działa. Niespodziewanie do Agaty odzywa się jej dawny przyjaciel, prowadzący usługi pogrzebowe, i oferuje pomoc. Tylko co na to Jakub? Czy Agata w końcu zrozumie, czego tak naprawdę chce i dlaczego wciąż wszystkich odpycha? Czy wygra jej wrodzony pesymizm, czy może dojdzie do wniosku, że w życiu najważniejsza jest miłość?

Informacje dodatkowe o Triumf:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-04-12

Kup książkę Triumf

Je­że­li wszyst­ko wali ci się na głowę, to nie mo­żesz wy­biec nago na łąkę i krzy­czeć, że chcesz się nały­kać szczę­ścia. Kiedy je­steś w dupie, to po pro­stu je­steś w dupie i nie można z tego zro­bić ni­cze­go wię­cej. Nawet jeśli usią­dziesz w pozy­cji kwia­tu lo­to­su i za­czniesz ję­czeć do księ­życa.

Nie ma nic gor­szego dla ko­bie­ty w ciąży niż seria nie­szczęść i pecho­wych dni, które kumu­lują się iry­tu­jąco i powo­dują, że czło­wiek za­czy­na wąt­pić, czy jesz­cze kie­dy­kol­wiek spo­tka go w życiu coś do­bre­go.

Triumf - opinie o książce

"Nie ma nic gor­szego dla ko­bie­ty w ciąży niż seria nie­szczęść i pecho­wych dni, które kumu­lują się iry­tu­jąco i powo­dują, że czło­wiek za­czy­na wąt­pić, czy jesz­cze kie­dy­kol­wiek spo­tka go w życiu coś do­bre­go."
Dość długo kazała nam czekać Natasza Socha na trzecią część serii "Agencji Rozbitych Serc", ale było warto. Wysłuchałam audiobooka, bo nie miałam zbyt wiele sił żeby skupić się na czytaniu, rozpraszały mnie różne odgłosy w szpitalnej sali. Jednak gdy się założy słuchawki i zamknie oczy, wtedy treść książki płynie lekko do uszu...
Nie wiem czy znacie detektyw(kę) Agatę prowadzącą mobilną agencję detektywistyczną, ale powiem Wam, że warto ją poznać.
Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy detektyw(ki) Agaty, która będąc w ciąży z pewnością nie będzie miała zbyt łatwo w prowadzeniu swoich obserwacji, będzie bardziej zwracała na siebie uwagę. Jednak ten problem niejako został zażegnany, gdyż nieoczekiwanie Agata zyskała pomocnika.
Po wielu latach spotkała swojego przyjaciela z dzieciństwa. Sebastian wyjechał z rodzicami za granicę, ale po latach wrócił do kraju i ma tutaj swój biznes.
Na wieść, że ojciec jej dziecka wyjechał do Londynu i zostawił ją samą w ciąży, zaoferował jej pomoc w prowadzeniu firmy. Kiedyś bardzo się dogadywali, więc Agata dość chętnie skorzystała z tej oferty. Jej klienci naprawdę mają różne problemy, chociaż gdyby się tak zastanowić, to wydają się całkiem możliwe, nawet jeden podobny przypadek zdarzył się u moich znajomych. To było oczywiście nieporozumienie, po prostu, gdy ludzie ze sobą nie rozmawiają, wtedy dochodzi do wielu różnych sytuacji (czasem zabawnych).
Zupełnym przypadkiem Sebastian został właścicielem małego kotka, którego nazwał Obierek. Christie go zaakceptowała, więc czasem można było zabrać dwa koty do mobilnego biura. Zresztą okazało się, że ani spotkanie z Sebastianem nie było przypadkowe, ani znalezienie Obierka również nie...

"Je­że­li wszyst­ko wali ci się na głowę, to nie mo­żesz wy­biec nago na łąkę i krzy­czeć, że chcesz się nały­kać szczę­ścia. Kiedy je­steś w dupie, to po pro­stu je­steś w dupie i nie można z tego zro­bić ni­cze­go wię­cej.
Nawet jeśli usią­dziesz w pozy­cji kwia­tu lo­to­su i za­czniesz ję­czeć do księ­życa."
Agata mimo swoich rozterek uczuciowych stara się pomagać swoim klientom z pełnym zaangażowaniem. Lecz problem jej ojca bardzo ją zaniepokoił.
Dlaczego w jej życiu ponownie pojawił się Sebastian a z nim kociak Obierek oraz jakim problemem przyszedł do niej ojciec, to już musicie sami przeczytać, jeśli to Was zaciekawiło.
 Książka zbyt szybko się skończyła, aż spojrzałam na ekran czy to już naprawdę koniec, teraz nie zostaje nic innego, jak czekać na część następną...

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-05-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Pamiętam jeszcze, gdy czytałam "Zemstę", a potem "Rewanż" i świetnie bawiłam się, dlatego nie mogłam doczekać się trzeciego tomu cyklu Agencji Rozbitych Serc.
Jeśli nie znacie poprzednich tomów to koniecznie nadróbcie to, bo warto znać wcześniejsze perypetie głównej bohaterki.

Mobilna agencja detektywistyczna Agaty rozwija się prężnie. Ona jest w ciąży i pomaga zawiedzionym kobietom odkryć zdrady ich mężczyzn. Niespodziewanie w życiu Agaty pojawia się inny mężczyzna, jej dawny znajomy z przeszłości. Kiedyś łobuz, a teraz odnoszący sukcesy przedsiębiorca pogrzebowy.
Co na to Jakub?
Czy Agata przestanie bać się zranienia i uwierzy w miłość?
Przekonacie się sami, jeśli przeczytacie tę książkę.

Autorka kolejny raz zaciekawiła mnie fabułą. Podobała mi się przemiana bohaterki. Genialne dialogi, komiczne sytuacje i ciekawe sprawy do rozwiązania. W każdym tomie całkiem inne śledztwo. Autorka ma lekki styl i książkę czyta się szybko. Książka zmusza do przemyśleń i refleksji. Przekonacie się, że warto zmień coś w swoim życiu i zaufać drugiej osobie. Autorka w swoich książkach potrafi przekazać swoim czytelnikom ważne treści. Gwarantowane emocje i dobra zabawa.
Jeśli lubicie historie napisane z humorem i macie ochotę na lekką komedię przeczytajcie tę książkę.
Polecam gorąco całą serię.

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Triumf" jest trzecim tomem serii Agencja Rozbitych Serc. Dobrze więc byłoby zacząć od pierwszej części, by lepiej zrozumieć to, z czym będzie mierzyć się nasza bohaterka.

Agata w pracy zajmuje się zdradami i śledzeniem niewiernych małżonków. Sama też dzięki temu przekonała się, że pozory mogą mylić, gdyż nie zawsze zdrada bywa zdradą, a oszustwo kłamstwem. A mimo to kobieta jakby o tym zapominała. Mężczyzn i związki odbierała w negatywny sposób, tym samym odpychając od siebie Jakuba. Nie dostrzegała, że to być może tak naprawdę w niej tkwi problem... Może to strach przed kolejnym zranieniem i cierpieniem? Wydawała się mocno pogubiona w swoich uczuciach i pragnieniach.

"(...) doświadczenie z pracy detektywki budziły w niej wyłącznie myśli, że życie to jedna wielka wypadkowa krętactw, kłamstw, kombinowania i oczekiwania. Nic dziwnego zatem, że miała obawy, jeśli chodzi o prawdziwą miłość i długoletnie związki."

Natasza Socha kolejny raz serwuje nam motyw detektywistyczny z kobietą w roli głównej. I wychodzi jej to naprawdę dobrze. Sprawy, jakich się podejmuje, podobały mi się jak dotąd najbardziej z tych, które przez tę serię się przewinęły. Książka została napisana niezwykle lekko, z dystansem, choć nie brak tu wydarzeń i sytuacji, które pozostawiają liczne refleksje.

"(...) je­że­li czło­wiek oszu­kuje, zazwy­czaj mówi znacz­nie wię­cej niż zwy­kle, ubar­wia swoje opisy, w ten spo­sób pró­bu­jąc zagłu­szyć wy­rzu­ty sumie­nia."

Emocji z pewnością nie zabraknie. Lektura wywoła w nas zdziwienie, oburzenie, złość, a i uśmiech niejednokrotnie pojawia się na naszych twarzach na sytuacje i wydarzenia, jakie tu spotkamy. Wątek hydraulika i sposób czyszczenia kranów... Czego w tym celu używał? Musicie sami to sprawdzić. Śmiechu co niemiara. Dołóżmy do tego Sebę, kotkę Christie oraz Obierka i mamy ekipę, z którą można tropić wiernych i niewiernych. A kim jest Obierek? Nie zdradzę.

"Triumf" to komedia, która dostarcza nie lada zabawy, towarzyszącego napięcia, ale i pokazuje, że do pewnych decyzji czasem trzeba dojrzeć, zrozumieć czego tak naprawdę chce się w życiu. To historia uzmysławiająca, że świat nie składa się tylko i wyłącznie z oszustw i kłamstw oraz że o miłość trzeba walczyć. Agata i jej mobilna agencja detektywistyczna zapraszają!

Zula i rozgniewany las
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Zula i rozgniewany las

Cześć, tu Zula! Jak już zapewne zdążyliście się zorientować, moje zwariowane życie składa się głównie z przygód. Tym razem zaprowadzę was do lasu, który...

Maminsynek
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Maminsynek

Żyjemy w czasach rozmontowanej męskiej tożsamości, a ilość dziwadeł stających na naszej drodze, ciągle się zwiększa. Kiedy więc wreszcie Amelia spotkała...