Trudna decyzja

Związek Meg z Brayanem rozwija się w ekspresowym tempie. Młodzi sprawiają wrażenie zakochanych i szczęśliwych. I nawet krążący wokół nich Erick nie jest w stanie zepsuć tej sielanki. Dlatego milioner odpuszcza... ale tylko miłość. Za wszelką cenę chce zaprzyjaźnić się z Brayanem i Meg, by uczestniczyć w ich życiu. Zaprasza ich więc z kilkorgiem przyjaciół do Dubaju.

A tam.... już nic nie wydaje się takie oczywiste... Zwłaszcza zachowanie Brayana...

Czy Meg znowu źle wybrała?

Informacje dodatkowe o Trudna decyzja:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-08-10

Tagi: romans

Kup książkę Trudna decyzja

Trudna decyzja - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2022-08-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jak długo można żyć w kłamstwie? Czy dokonane wybory są tymi słusznymi? Jak żyć z dwoma mężczyznami zakochanymi w tobie do szaleństwa? Życie Meg wydaje się ustabilizowane, a jej związek z Brianem kwitnie w zastraszającymi tempie. Pożądanie wyczuwa się na kilometr, co nie do końca podoba się otoczeniu. Do tego jeszcze Erick krąży wokół Meg jak sęp i postanawia ją zaprosić wraz z partnerem oraz innymi przyjaciółmi do Dubaju. Czy jego intencje są szczere, jak usiłuje dowieść? Kiedy wreszcie zrozumie, że Megan (chyba) go nie chce. Na te pytania nie znajdziemy w tej części odpowiedzi, ale bohaterka stanie przed nie lada dylematem.

K.N. Haner na nowo doprowadza czytelnika do obłędu. Pokazuje paletę emocji, huragan namiętności. Ale czy to naprawdę jest miłość? Czy to, co łączy kochanków, ma szansę przetrwać i przerodzić się w coś poważniejszego, nieopartego na pożądaniu? W „Trudnych decyzjach” znajdziemy sceny erotyczne z ich udziałem oraz niekończące się dylematy głównej bohaterki. Aż chciałoby się powiedzieć: ZNOWU! Jednak mając wiedzę o tym, co wydarzy się w kolejnej części, zrozumiałam, że autorka postanowiła zrobić sobie i czytelnikom przerwę od nadmiaru wydarzeń, aby wywołać kolejną burzę fabularną. Możemy więc spokojnie oddać się lekturze, bo to, co stanie się później z pewnością wbije nas w fotel. Nic nie może przecież wiecznie trwać – tym bardziej sielanka.

W tej odsłonie znów utwierdzamy się w przekonaniu, że panna Donell sama nie wie, czego chce, a tym bardziej, kogo kocha, czemu daje wyraz każdym swoim słowem. Trochę mnie niecierpliwi jej zachowanie. Do tego dochodzi jej niezrozumiały opór wobec wyjawienia prawdy. Naiwnie twierdzi, że nikt nie pozna jej sekretu, czyli nie dowie się o ciąży. Trochę to moim zdaniem nierealne i naciągane.

Zastanawia mnie też postawa samego Ericka, który jest tak uroczy, że aż niemożliwy. Swoją wyrozumiałością ściąga na siebie uwagę. Czas pokaże, czy jego postawa niesie za sobą coś więcej niż tylko przyjacielskie gesty.

Uwagę przykuwa jak zwykle plastyczny oraz niezwykle emocjonalny język autorki, która swoją postawą zdaje się kibicować Meg i Brianowi, ale, co mnie zastanawia, wspiera też Ericka. Sama jestem ciekawa, co wyjdzie z tej mieszanki wybuchowej. Jedno jest pewne, "Trudna decyzja" jest jak bańka mydlana, która zaraz pęknie. To dopiero będzie katastrofa. Wtedy cały plan Meg się posypie. Z ogromną ciekawością czekam na zakończenie tej historii.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-08-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Recenzenckie,

Tytuł: "Trudna decyzja"

Cykl: "Efekt Ericka"

Seria: "Pink Book"

Autor: K.N. Haner/Katarzyna Nowakowska]

Wydawnictwo: @purple_book_wydawnictwo

Jak to jest u Was z tajemnicami? Czy potraficie je utrzymać wyłącznie dla siebie?

Życie Meg powoli wraca na odpowiednie tory, choć obrana przez nią droga, nie będzie łatwa. Związek z Brayanem nabiera tempa, które dla wielu osób wydaje się pedzic zbyt szybko. Wizja spokoju u jego boku i chęć przetrwania trudnego czasu sprawia, że żadne z nich nie zauważa jak mocno Erick zaczyna panoszyć się w ich życiu. Zaproszenie do Dubaju na koszt milionera wydaje się być jedynie miłym gestem. Wkrótce Meg przekona się o zamiarach mężczyzn, jednak czy to sprawi, że odnajdzie upragniony spokój?

Serię Pink Book sledze już od dawna i muszę przyznać, że autorka nie zwalnia! Kolejne perypetie bohaterów sprawiają, że razem z Meg możemy odkrywać ich prawdziwe oblicza, które często chowają się za maskami, przybieranymi na codzień. Bardzo lubię obserwować zmiany, jakie w nich zachodzą. Erick stwarza pozory wyrafinowanego dżentelmena, który zawsze wie jak się odpowiednio zachować. Jednak czy to nie jest jedynie przykrywką dla niecnego planu ponownego zdobycia Meg?

Brayan z kolei jest bardziej "normalnym" mężczyzną, który obciążony jest słabościami, a jego stan konta nie posiada kuriozalnej ilości zer. Jedna czy to czyni go gorszym?

Nie zazdroszczę głównej bohaterce wyboru. Przez całą książkę czekałam na moment, w którym jej tajemnica wyjdzie na jaw. Popadłam w taki obłęd, że kiedy doszło do sylwestra, to zbierałam szczękę z podłogi ? Sama nie wiem, za którym z mężczyzn stoję w tej chwili. Jestem jednak pewna, że dalej będę śledzić ich postępowanie.

Pióro K.N. Haner/Katarzyna Nowakowska] jest już tak sprawne, że wzbudzane emocji w czytelnikach przychodzi jej z niebywałą lekkością. Choć w książce pojawiły się gorące sceny, to jednak nie miałam poczucia, że zostały napisane w sposób naruszający jakiekolwiek granice. Wszystko zostało wyważone w idealnym stopniu, na tyle, że po kolejną książkę sięgnęłam od razu.

Dziękuję za egzemplarz recenzencki ???

Na szczycie
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Na szczycie

Singielka Rebeka Staton z powodu bardzo trudnej sytuacji życiowej zarabia na utrzymanie jako striptizerka w nocnym klubie go-go i dzieli mieszkanie ze...

Przebudzenie Morfeusza
K.N. Haner0
Okładka ksiązki - Przebudzenie Morfeusza

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek -- Tommy. Dziewczyna...