Trzynasty gość

Tom 2 cyklu Dawid & Larisa

Głęboko pod ziemią, w nieczynnej kopalni, dzieją się dziwne rzeczy. Wręcz niepojęte! Dawid i Larisa znaleźli się tu, podążając za pewnym szkockim wynalazcą, który w tajemniczy sposób zniknął w jednym z szybów. Gdy w zaskakująco rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa staje oko w oko z samą sobą, oboje czują, że muszą rozwikłać zagadkę tego miejsca. Już niebawem przekonają się, że nie tylko oni są w niebezpieczeństwie, ale że zagrożona jest cała ludzkość!

Dawid i Larisa to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.

Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

Informacje dodatkowe o Trzynasty gość:

Tytuł oryginału: Den trettonde gästen
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk

Kup książkę Trzynasty gość

Trzynasty gość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2017-08-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie 2017 - 52 książki,

"George Mervil" klonuje dwunastu słynnych inteligentnych ludzi, aby spróbowali odkryć jak można uratować zagrożoną przed zagładą Ziemię. Trzynastą osobą miał być... Jezus, ale nie znaleziono jego szczątków. Niestety słynni inteligenci nie potrafią się dogadać. Istota, która przybrała formę George'a Mervila planuje aktywowac ampułki (powodujace bezpłodność) za pomoca nadajników telefonii komórkowej. Troszkę pachnie tu "Inferno"...

"Próbowałem wstać, ale nie mogłeś się ruszyć. Wiedziałem, że musimy uciekać. Że musimy ostrzec ludzi na Ziemi i usunąć te przerażające ampułki z masztów telefonicznych."

Witajcie w świecie Dawida i Larisy. W świecie przepełnionym przygodami, niebezpieczeństwami i młodzieńczą miłością.
Jeśli pragniecie zostać detektywami i odkryć wiele tajemnic, to zdecydowanie trafiliście idealnie.
Dziś bohaterowie zabiorą was w kolejną podróż. Tym razem musicie wybrać się głęboko pod ziemię, do kopalni, w której dzieją się dziwne rzeczy. Zostaniecie wielokrotnie zaskoczeni.
Miejcie się na baczności, bo za rogiem może czyhać na was wróg.

Dawida i Larisę poznałam podczas czytania książki "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem". To tam właśnie oboje poznali się i rozpoczęły się ich niesamowite przygody. I chociaż nie są realne, to jednak bardzo miło spędza się czas podczas czytania.
Tym razem do odkrycia jest sprawa w kopalni. Jest to kolejna okazja na bliższe poznanie bohaterów, a także zabawienie się w detektywa. Dawid i Larisa muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, a ich życie jest ponownie zagrożone. Młodzież z całą pewnością spędzi miło czas podczas wędrówki z bohaterami.

"Dotykanie obcej osoby wydawało mi się niestosowne, nawet jeśli nie żyła. Jednak gdy chwyciłem ostrożnie jego dłoń, zrozumiałem reakcję Larisy."

Martin Widmark jest autorem, który przedstawia w bardzo ciekawy sposób przygodę dwójki młodych bohaterów, tym samym zaszczepiając u młodszych czytelników miłość do książek, które zawierają elementy detektywistyczne. Jego książki przepełnione są tajemnicami oraz napięciem. Nie brakuje także emocji. Z każdą stroną historia staje się barwniejsza.
Bohaterowie są bardzo inteligentni, a ich pomysłowość jest godna podziwu. Zdecydowanie są mądrzejsi niż niejeden dorosły.
Dodatkowym atutem jest powoli rosnąca młodzieńcza miłość, między Dawidem, a Larisą. Oboje są niesamowicie uroczy. Piękne jest ich okazywanie uczuć, takie niewinne i słodkie.

"Trzynasty gość" to nie tylko interesująca książka detektywistyczna, ale także piękna historia, pokazująca najważniejsze wartości życiowe, takie jak miłość i przyjaźń. Każda strona przynosi niezapomniane wrażenia oraz gwarantuję kawałek historii. Razem z bohaterami poznajemy naukowców, którzy mieli ogromny wpływ na nasze codzienne życie.
Atutem są również piękne ilustracje, które przykuwają wzrok.
Gwarantuję wam, że spędzicie miło czas podczas czytania.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Część ta jest ciut lepsza od poprzedniczki. Historia ta jest związana z rozkopywaniem grobów znanych ludzi na świecie oraz próby zagłady ludzkości przez tajemniczy byt.
Avatar użytkownika - hania_sr
hania_sr
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki,
Lektura dla młodszych nastolatków, czytana przeze mnie na głos. Jak zwykle Martin Widmark stanął na wysokości zadania. Książka ciekawa, wciągająca, z wartką akcją. Odkrywając tajemnicę, młody czytelnik poznaje największych wynalazców w historii ludzkości. Polecam.

Co to kurczę jest, "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia"? Myślałam, że ta część utrzyma klimat pierwszej, a zrobiło się z niej jakieś podłe science fiction. Nie ma to jak wpaść do kopalni, pogadać sobie z nagle wskrzeszonymi naukowcami sprzed wieków, zostać porwanym przez kosmitów i udowodnić, że ludzkość potrafi kierować się czyimś dobrem. Nie kupuję tego i raczej nie sięgnę po następną część.

Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zielona dywersja i inne komiksy
Martin Widmark 0
Okładka ksiązki - Zielona dywersja i inne komiksy

Lasse i Maja prowadzą małe biuro detektywistyczne, które działa w szwedzkim miasteczku Valleby. Tropią oszustów i złodziei, w czym są dużo lepsi od miejscowego...

Tajemnicy detektywa
Martin Widmark 0
Okładka ksiązki - Tajemnicy detektywa

Gdy po włamaniu do muzeum w Valleby znika cenny obraz, w miasteczku ni stąd, ni zowąd pojawia się niejaki Torkel Knot. Przedstawia się jako wybitny detektyw...