Twoja wina

Od przyjaciół do kochanków, od kochanków do śmiertelnych wrogów - Samantha Young porywa wielowarstwową, hipnotyzującą powieścią o miłości, która pali za sobą wszystkie mosty.

Jane Doe tuła się po rodzinach zastępczych, rozpaczliwie szukając odrobiny ciepła. Gdy poznaje Lornę i jej przystojnego brata Jamiego, ma wrażenie, że wygrała los na loterii. Wreszcie czuje, że ma dom.

Jest tylko jeden warunek, Lorna postawiła sprawę bardzo jasno: Jane nie wolno zakochać się w Jamiem.

Problem w tym, że to już się stało. A ich uczucie pochłonie wszystko.

Lata później, po tym, jak ich świat legł w gruzach, Jamie jest gotów wyrównać rachunki z każdym, kto w niezwykłym i magicznym, a jednocześnie mrocznym i pełnym przemocy Hollywood skrzywdził jego samego i jego rodzinę. Lista jest długa, a na samym jej szczycie znajduje się Jane.

I nawet dawne, ale wciąż żywe uczucie nie skłoni go, by okazał jej litość.

Informacje dodatkowe o Twoja wina:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-01-27
Tytuł oryginału: Black Tangled Heart

Kup książkę Twoja wina

„Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi”

Twoja wina - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-03-06,

Samantha Young "Twoja wina" ❤️

"Miłość, która jest zbyt gorąca, obraca wszystko w popiół."
"Nie mogliśmy się sobie oprzeć, ale jednocześnie nie potrafiliśmy sobie wybaczyć."

Podążamy za Jamiem i Jane przez ich nastoletnie lata, Jane ma trzynaście lat, a Jamie - piętnaście. W dniu, w którym Jamie i jego dwie siostry wprowadzają się do kompleksu apartamentów w Glendale w Kalifornii, Jane zostaje nową najlepszą przyjaciółką młodszej siostry Jamiego, Lorny. Ich starsza siostra Skye jest aktorką, która przygarnęła nastolatków, gdy ich matka zmarła kilka miesięcy temu. Jane od kilku lat mieszka ze swoją obecną rodziną zastępczą. Widzimy, jak z pasją zakochują się w sobie, a potem widzimy, jak życie uczy, że to brutalne lekcje. Ich serca i dusze pozostają splecione zarówno miłością, jak i nienawiścią.

"W szkole pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przeszliśmy, ale każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi."
"Może ktoś, kogo kochaliśmy, bardzo cierpiał, a my nie zajrzeliśmy pod powierzchnię wystarczająco głęboko, żeby to dostrzec?"

Książka jest podzielona na dwie części - część pierwsza ilustruje ich młodsze lata razem, powstałe zauroczenia i miłość, która rozkwita. Część druga skupia się na teraźniejszości, rzucając światło na to, gdzie obecnie toczy się ich życie. Autorka zapewnia czytelnikom perspektywę obu postaci, co wymaga od nas spojrzenia na wszystkie strony historii.
Irytująca postać to zdecydowanie Lorna, która na każdym kroku manipulowała ludźmi dla własnych korzyści.

Samantha Young przedstawia niesamowitą, rozdzierającą serce historię miłosną! Nie mogłam się pozbierać emocjonalnie, ta lektura dostarczyła mi wielu wzruszeń. Do teraz żyję losami bohaterów. To rodzaj miłości, która jest przeszywająca i pochłaniająca. Nie raz do niej wrócę 💔❤️
"Bo myśl o przyszłości bez Jane przepełniała mnie zgrozą."

Sięgając po tę powieść jedna paczka chusteczek wam nie wystarczy... 😭

"Nasze dusze były ze sobą połączone.
Wątpiłem, czy kiedykolwiek udałoby mi się bez niej odnaleźć spokój ducha."

P. S. Jamie podbił moje serce ♥

,, W szkole pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, przez co przeszliśmy, ale każdy ma jakiś sekret. Każdy nosi w sobie ból, o którym nikomu nie mówi."

,,Twoja wina" pokazuje świat prawdziwy, brutalny i to jak wiele może przejść jedna istota i iść przez życie dalej z uniesioną głową.

Jane Doe to silna dziewczyna, która życie już poznała z tej brutalnej strony, bez lukru i domowego ciepła. Każdy dzień to dla niej walka o kąt dla siebie. Jej artystyczna dusza, pozwala przetrwać najbardziej trudne chwile i pozwala odciąć się od świata, który zgotował jej piekło.

Jamie to chłopak, który uwielbia zatracić się w słowie pisanym i przenieść do świata fikcji. Wraz z wiekiem staje się coraz pewniejszy siebie i zna dokładnie swoje zalety. Każdego dnia podbijał serca dziewczyn swym urokiem osobistym, aż całkiem nieoczekiwanie odkrył dziewczynę o duszy poszarpanej przez los z iskierką nadziei na lepsze jutro.

Ta para toczyła wewnętrzną walkę z uczuciem, które było miedzi nimi. Ta miłość była skazana na cierpienie i ból nie tylko Jamie i Jane, ale również ich najbliższych.

Czy ten związek ma szansę przetrwać? Czy miłość w ich przypadku oznacza szczęście? Tego dowiecie się z książki.

Książka ta to wulkan emocji, który z każdą kolejną stroną zapierał mi dech w piersiach, by niczym gorąca lawa nie ostudzić emocji do ostatniej strony. Polecam książkę.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2021-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Żeby poznać kogoś tak naprawdę, powinniśmy się zatrzymać i na niego s p o j r z e ć

@authorsamanthayoung

Jane jako nastolatka zaprzyjaźniła się z Loroną. Dziewczyny były niczym papużki nierozłączki, lecz obie zupełnie inne. Jane była blisko rodzeństwa Sky, Lorny i Jamiego tworzącego rodzinę. Poza sobą nie mieli nikogo. Związek rozwijający sie między Jane i Jamiem miał szansę na przyszłość. Lecz w tej rodzinie było wiele problemów, które skomplikują życie, zweryfikują plany. Będzie trudno kiedy wszystko rozpadnie się w drobny mak. Czy czas pomoże na nowo posklejać zniszczenia, odbudować miłość?

Jane skryta, dusza artystyczna, sierota, odsunięta, nie miała innych przyjaciół. Lorna była duszą towarzystwa, zaborcza i zazdrosna, bezlitosna. Chciała mieć wszytskich dla siebie. Między Jane a Jamiem, bratem Lorny rozwija się potajemna więź, z przyjaźni przeobrażająca się w miłość. Dwie delikatne dusze, on piszący książki w domowym zaciszu, ona pięknie malująca. Dziewczyna znalazła się na tyle blisko tej małej rodziny aby wraz z nimi przeżywać najgorsze i najpiękniejsze chwile. Młodzi staną przed ogromnymi problemami i tragediami, nie mieli wpływu na wszystko. Miłość ich nie była na tyle silna by przetrwać, natłok komplikacji i ingerencję kogoś, kto od dawna nie chciał by wytrwali. Ona odrzucona, zraniona a on zaślepił się złością i zabudował murem nienawiści. Rozdzieleni na długie lata, trafili w piekło, zmienili się oboje. Mimo lat pragną zemsty na winnych, odpłacenia za doznane krzywdy na sobie i najbliższych. Pełna bólu, lęku, przebiegłości i złości historia zranionych dusz przepełnionych miłością. Nie chodzi tutaj tylko o miłość do siebie ale i rodziny. Doświadczeni niesprawiedliwością, zazdrością, nienawiścią, która kosztowała ich lata cierpień, dążą do sprawiedliwości. Wzruszająca opowieść o utraconych nadziejach i marzeniach tak łatwo mogących legnąć w gruzach w zaledwie jednej chwili. Pozostała im wiara w to, że w życiu może być jeszcze pięknie a to, w co kiedyś wierzyli było prawdziwe lecz zakryte wieloma kłamstwami. Emocjonalna przeprawa przez niesprawiedliwości świata, którym wreszcie przyszedł kres. Miłość kontra przeciwności losu.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-01-31,

Bardzo lubię książki pani Samanthy Young. Miałam już styczność z Jej twórczością i bardzo ją cenię.

"Twoja wina" to przede wszystkim książka o miłości, ale również o tym, jak chęć zemsty potrafi zmienić człowieka oraz jego uczucia.

"Miłość, która jest zbyt gorąca, obraca wszystko w popiół".

Jane i Jame praktycznie od samego poznania zaczęli coś do siebie czuć. Początkowo nie poddawali się temu uczuciu, jednak z czasem to było silniejsze od nich. W ich życiu wydarzy się tragedia, która doprowadzi do tego, że nic nie będzie już takie jak kiedyś, a drogi Jane i Jamego rozejdą się.

Uczucie Jane i Jamego rozkwita na naszych oczach. Poznajemy ich kiedy są nastolatkami. Bardzo się kochają, przeżywają różne rozterki. Jane nie ma rodziców, wychowuje się w rodzinie zastępczej. Jame wszystko co osiągnął zawdzięcza swojej siostrze Skye, która dzięki karierze aktorskiej zapewniła byt swojej rodzinie.

Książka pokazuje nam jakie piękne uczucie może połączyć dwoje młodych ludzi. Skupia również uwagę na wątku toksycznej przyjaźni, która połączyła Jane z młodszą siostrą Jamego. Lorna chce mieć przyjaciółkę tylko dla siebie, a gdy widzi na swojej drodze zagrożenie posuwa się nawet do kłamstwa.

Polecam wszystkim, którzy lubią romanse okraszone dreszczykiem emocji, bo w tej książce dużo się dzieje.

Jane, po tułaczce po wielu rodzinach zastępczych, w końcu trafia do Willy i Nicka do LA, Któregoś dnia do apartamentowca, w którym mieszka, wprowadza się troje rodzeństwa. Lorna jest w wieku Jane, więc od razu zostają przyjaciółkami, Jamie jest o dwa lata starszym chmurnym piszącym do szuflady pisarzem, a Skye najstarsza ( opiekująca się młodszym rodzeństwem ) właśnie dostała pierwszoplanową rolę w znanym serialu. Siostry natychmiast przyjmują „do rodziny” , nieśmiałą i trochę wycofaną Jane, natomiast Jamie...tylko ją toleruje. Wszytko zmienia się gdy oboje zaczynają dorastać, poznawać się i fascynować się sobą nawzajem. Jednak zaborcza Lorna, zabroniła przyjaciółce zakochać się w bracie, więc ta musi niestety ukrywać swoje uczucia do jej brata. Tylko Skye, udaje się zobaczyć niesamowite uczucia między nimi. W momencie, w którym Lorna dowiaduje się o ich związku, ich przyjaźń jest nie do odbudowania, lecz tracąc jedno Jane także zyskuje pewność swoich i tak bardzo odwzajemnionych uczuć Jamiego. Młodzi zajęci sobą, nie zauważają, że z niewyjaśnionych przyczyn Skye nagle popada w depresje, topiąc swoje problemy w alkoholu i kokainie.
Niestety dochodzi do tragedii, która powoduje kolejną, a następnie, zazdrość i nienawiść prowadzi do biegu wydarzeń, które nieodwracalnie niszczą wszystkie uczucia i plany. Chęć zemsty przynosi tragedię, tragedia, przynosi rozpacz, a rozpacz przynosi zemstę. Ale czy można kogoś tak bardzo nienawidzić i kochać równocześnie ? Czy można kogoś kochać bardziej niż siebie? Z tej tragedii niestety nie wszyscy wyjdą cało i nie dla wszystkich ta tragedia będzie nauczką.
Uwielbiam książki Samantha Young. W jej historiach zawsze miłość jest równa nienawiści, a bohaterowie są zawsze opętani wybuchową mieszanką uczuć, pożądania i desperacji. Historia Jane i Jamiego jest tak emocjonująca i gorąca zarazem, że aż czyta się ją z wypiekami na twarzy.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„Miłość to jedno. Wszyscy jej potrzebujemy… Ale każdy powinien umieć stać na własnych nogach. Przetrwać w pojedynkę”.

„Twoja wina” to hipnotyzująca, piękna i świetnie opowiedziana historia miłości Jane i Jemiego. Ich uczucie narodziło się bardzo wcześnie i choć na początku próbowali je ignorować, nie byli w wstanie pokonać jego siły.

Ona była przyjaciółką jego siostry, doświadczoną przez los dziewczyną wychowującą się w rodzinie zastępczej. Choć przyjaźń, której doświadczyła, z przypadkowo poznaną Lorną była dla niej czymś niezwykłym i cennym, ich relacja w pewnym momencie stała się toksyczna i skomplikowana.
On, traktował przyjaciółkę siostry, jak członka swojej rodziny. Dzieciaka, który w ich domu odnalazł spokój i wsparcie. Wspólne zainteresowanie literaturą i sztuką zbliżyło ich pokrewne dusze.
Uczucie, które spotkało tych dwoje młodych ludzi było nieoczekiwane, gwałtowne i intensywne.
Czy będzie w stanie przetrwać próbę czasu i przeciwności losu?
Czy granica między przyjaźnią a miłością oraz między miłością a nienawiścią rzeczywiście jest niezwykle cienka?
Czy zbyt płomienna miłość może zamienić się i wszystko wokół w popiół?

Autorka książki opisuje dwie perspektywy: jej i jego. Pozwala nam poznać bohaterów, polubić ich i zrozumieć, przywiązać się do nich. Dzieli swoją opowieść na przeszłość i teraźniejszość. Od pierwszych stron porywa i zaciekawia. Budzi wiele emocji.

„Twoja wina” to historia o miłości, bólu, skomplikowanych relacjach, zemście i sprawiedliwości. O tym, że w życiu czasami warto wierzyć w drugie szanse.

Polecam.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2021-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Samantha Young  to jedna z nielicznych autorek, która tworzy historie zapadające czytelnikowi głęboko w serce. Kreuje postacie tak autentyczne i barwne, że nie da się ich nie pokochać. Young na niepowtarzalny styl. Czytając jej książki można się całkowicie odizolować od otaczającego nas świata. Każdy tytuł jest wyjątkowy i jeszcze nigdy nie zawiodłam się na lekturze.

Jane poznała Jamiego, kiedy była jeszcze dzieckiem. Był bratem jej przyjaciółki. Starszy od niej, zarozumiały, zamknięty w sobie chłopak, który szuka swojej ścieżki w życiu. Był również przystojny, tajemniczy i błyskotliwy. Zawsze troszczył się o swoich bliskich. Szybko rozgościł się w sercu Jane. Choć ta wiedziała, że nie może go kochać. Obiecała to przecież swojej przyjaciółce. Mimo to, kiedy Jane i Jamie dorośli, zaczęli ze sobą spędzać coraz więcej czasu. Odkryli w sobie bratnie dusze i postanowili zawalczyć o swoje uczucie.  Jane straciła przez to przyjaciółkę, Jamie oddalił się od siostry. Ich miłość była silna, niepochamowana, uzależniająca, ekscytująca. Myśleli, że nic ich nie rozdzieli. Do czasu, kiedy w rodzinie Jamiego doszło do wypadku a on zadarł z niewłaściwym człowiekiem, przez co trafił do więzienia. Lata mijały, pojawiły się nowe kłopoty i nieporozumienia… Czy miłość Jane i Jamiego przetrwa? A może to wyjątkowe uczucie jest już tylko wspomnieniem i to, co między nimi pozostało to tylko nienawiść? Czy naprawdę wystarczy krok, aby ukochana osoba stała się Twoim wrogiem?

„Twoja wina” zaskoczyła mnie fabułą i zwrotami akcji. Spodziewałam się lekkiej i przyjemnej lektury a otrzymałam książkę, która zalała mnie emocjami. Autorka fantastycznie prowadziła fabułę, przez co nie mogłam się oderwać od lektury. W każdym rozdziale coś się działo, bohaterowie rozwijali się i nie było mowy o nudzie. Czy było przewidywalnie? Może przez króciutką chwilę, ale i tak wiele sytuacji było zaskoczeniem. Bohaterowie mimo upływu lat nie stracili swoich charakterków a chemię między nimi było czuć w powietrzu. Podsumowując jestem pod ogromnym wrażeniem i na pewno będę polecać ten tytuł, zresztą jak każdy inny od Samanthy Young .

Moje drogie ksia?z?koholiczki,kto?ra z Was czytała juz? powies?ci Samanthy Young?
Ja włas?nie wyruszyłam w moja? pierwsza? przygode? z jej two?rczos?cia?.Czy udane?Mys?le?,z?e tak.Była to przyjemna lektura wywołuja?ca delikatny dreszczyk na sko?rze.Autorka podzieliła sie? z nami wielowarstwowa? historia? dwojga,młodych ludzi.W sumie w tej powies?ci dos?wiadczymy wszystkiego po trochu.Towarzyszyc? na be?dzie gora?cy i namie?tny romans z lekka? nuta? erotyzmu ukrytego pod płaszczykiem ciekawej warstwy psychologicznej.I choc? w swoich zakamarkach ta kistoria skrywa takz?e subtelna? dojrzałos?c?,to jednak zaliczyłabym ja? do gatunku #newadult

Dwa poranione serca i dwie zagubione dusze.Ona,odwiecznie tułaja?ca sie? po rodzinach zaste?pczych.On,maja?cy swo?j mroczny s?wiat.Choc? obje znacznie sie? od siebie ro?z?nia?,to jednak ła?czy ich znacznie wie?cej.Jeszce o tym niewiedza?,ale niebawem nadejdzie ten dzien?,gdy poznaja? jego słodko-gorzki smak.Za sprawa? niespodziewanego zdradzenia losu ich s?ciez?ki w kon?cu sie? przecinaja?.Z pocza?tku jest niewinne i bez głe?bszych emocji.Po czym wszystko wybucha niczym drzemia?cy w s?rodku wulkan.Jest gora?co i intensywnie.Ale czy to uczcie ich przypadkiem nie spali?Czy od szcze?s?cia do zguby nie dzieli tylko jeden krok?Krok,kto?ry zawaz?y na wszystkim...
TWOJA WINA to opowies?c? przeceniona wieloma emocjami.Fabuła podzielona została na dwie cze?s?ci,w kto?rych moz?emy s?ledzic? przebieg tocza?cych sie? tu wydarzen?.Jak kłamstwa,intrygi i zdrady doprowadziły do bolesnej tragedii.Powies?c? ukazuje,jak cienka linia przebiega pomie?dzy miłos?cia? a nienawis?cia?.To z pewnos?cia? nieszablonowa historia miłos?ci i przyjaz?ni ukazuja?ca dwie strony medalu.
@burdaksiazki
7/10?

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorka już chyba tak ma, że każda jej książka to moja bezsenna noc. Z jej fabułami jest tak, że jak już się osiągnie pewien etap czytania nie sposób tego odłożyć. Dawno temu urzekła mnie jej seria Hart's Boardwalk", a potem sięgałam po kolejne jej książki. "Twoja wina" doskonale wpisuje w profil pisarski autorki. Nie twierdzę, że fabuła jest jakaś wymyślna i skomplikowana i pewnie wielu powie, że to zwykłe czytadło. Pewnie coś w tym jest, ale sami przyznacie, że są czytadła i są CZYTADŁA. To jest właśnie to duże czytadło, dla którego chce się poświęcić noc, a nie tylko kilkanaście minut dziennie czytając kilka stron w autobusie gdy wraca się z pracy. Uwielbiam styl autorki. Lekki ale trafiający w serce, jej wnikliwe, głębokie analizy uczuć bohaterów. Każdą ich emocję odczuwa się samemu. To bardzo rzadkie w tego typu literaturze, która na ogół spłaszcza tę sferę do minimum. Na ogół jak w jakiejś książce bohater jest zły to wiemy, że jest zły i tyle. Mało kto zadaje sobie trud by w opisie dotrzeć do sedna tej złości i rozebrać ją na czynniki. Myślę, że to jest głównym atutem Samanthy Young. Wnikliwość i analityczne podejście do emocji. Takich, które czasem rzucają na kolana.

"Twoja wina" Samanthy Young, to powieść na którą czekałam. Dokładnie tego ostatnio mi brakowało podczas czytania, czyli szybkiego tempa akcji i wielu emocji. Książkę tę czytało mi się rewelacyjnie, nie mogłam się od niej po prostu oderwać. Po przeczytaniu ponad stu stron, zastanawiałam się co autorka jeszcze wymyśliła, bo tak naprawdę akcja tak szybko się toczy, że nie miałam wizji na dalszą fabułę. Nie miałam pojęcia co może się jeszcze wydarzyć, ale miałam przeczucie, że zostanę czymś zaskoczona. I nie myliłam się, gdyż nadszedł moment, w którym nagle wszystko co do tej pory zostało zbudowane, obróciło się w pył i to co następuje wywołuje szok i niedowierzanie. Od tego momentu jeszcze ciężej było mi odłożyć tę książkę choć na chwilę. Szczerze podobała mi się cała fabuła tej powieści, wszystkie jej elementy do siebie pasowały i kompletnie niczego bym z niej nie usunęła. Każdy bohater literacki, ten o czarnym charakterze i ten, który wzbudza sympatię czytelnika, jest ważny, wzbogaca całą powieść i nadaje jej kształtu, a co najważniejsze wnosi w nią mnóstwo emocji, których nie będę wymieniać, gdyż musiałabym tu zawrzeć długą ich listę.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Wbrew zasadom
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Wbrew zasadom

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne... Kilka lat temu Jocelyn...

Tylko ty mnie zrozumiesz
Samantha Young0
Okładka ksiązki - Tylko ty mnie zrozumiesz

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha? Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie...