Słowa kłębiące ci się w głowie kontrolują twoje emocje i zachowania, wpływają na zdrowie i samopoczucie. Myślikażdego dnia wpływają na twój nastrój,dają poczucie spokoju i spełnienia, ale mogą teżpotęgowaćlęk i niepokój. Właściwe słowa we właściwym momencie mogą zmienić życie na lepsze.

Usiądź więc na chwilę w spokojnym miejscu i przyjrzyj się swoim myślom. Czy chcesz je mieć? Czy ci pomagają? Skąd się wzięły? Czy zajmowanie się nimi ma sens?

Zdecyduj, których świadomie się pozbędziesz, bo są niepotrzebne albo wręcz szkodliwe, a którez tobą zostaną.

Refleksje, wskazówki i ćwiczenia zawarte w tej książce pomogą ci przyjrzeć się myślom i słowom, które tworzą twój świat. Poznasz sposoby na uciszeniewewnętrznego krytyka, który dochodzi do głosu w naszym codziennym myśleniu o sobie i postrzeganiu siebie. Nauczysz się pozytywnego myślenia, poznasz moc dobrego nastawienia, a także dowiesz się, jak znaleźć w sobie odwagę oraz chęć do działania i dzięki nim zmienićswoje życie na lepsze.

TO JEST TWÓJ CZAS I TWOJE ŻYCIE!

DOCENIAJ SIĘ, WSPIERAJ I ZAOPIEKUJ SIĘ SWOIM SERCEM ORAZ UMYSŁEM - ta książka ci w tym pomoże.

Informacje dodatkowe o Twoje słowa mają moc. Dodają skrzydeł, inspirują do działania i zmiany życia na lepsze:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-01-24
Kategoria: Poradniki

Tagi: Psychologia popularna

Kup książkę Twoje słowa mają moc. Dodają skrzydeł, inspirują do działania i zmiany życia na lepsze

Twoje słowa mają moc. Dodają skrzydeł, inspirują do działania i zmiany życia na lepsze - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autorka wprowadza nas w świat, w którym najważniejsza osoba jesteś TY. Kieruje do nas słowa otuchy, nadziei, radości...

"Pojawiłaś się na świecie nie bez powodu. Jesteś ważna i wystarczająca. Zasługujesz na dobrą miłość, szacunek, szczęście. Masz wpływ na życie innych. Posłuchaj swojego serca, ciała i swojej duszy. Pokierują cię. Masz w sobie ogromny potencjał, masz apetyt na życie, twoje rany dają ci mądrość.

Spójrz na tę dziewczynę a lustrze. Widzisz? Ona ma w sobie to coś... JEST PO PROSTU WSPANIAŁA.

Jest pełna możliwość. Jest wartościowa i potrzebna. To JEJ CZAS."

Pani Alina udowodnia w swojej książce, że słowa mają ogromną moc. Kształtują naszą codzienność, oddziałują na nasz nastrój, ale mogą też przynosić ból, przygnębienie. Zawarte tu refleksje, wskazówki, ćwiczenia ułatwiają uświadomienie sobie tej prawdy, że słowa tworzą mój świat. Poznamy również sposoby na uciszenie wewnętrznego krytyka, i tym samym otrzymany lekcje pozytywnego myślenia.

Co mi się podobało w tym poradniku, to to, że autorka odbiega od takiego naukowego stylu. W książce znajdziemy dużo mądrych, życiowych sentencji, i przy każdym z nich, ich krótkie wyjaśnienie i do tego dające do myślenia ćwiczenia, potwierdzające słuszność stawianych przez autorkę założeń. Książkę czyta się mega przyjemnie, tak że chce się do niej wrócić po gorszym dniu, ponieważ znajdziemy tu pocieszenie i przypomnienie o własnej wartości. Fajne,. krótkie i przejrzyste wskazówki, które kieruje do nas autorka, uczą jak pokierować własnym myśleniem i słowami, w taki sposób, aby nasz świat był lepszy.

Na uwagę zasługują piękne ilustrację, począwszy od okładki. Kojące kolory, obrazki, różne rozmiary i kolory czcionek nie tylko przyciągają uwagę i umilają oko, ale też w pewnym stopniu działają wyciszająco i łagodząco na duszę.

Polecam 🐦

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Twoje słowa mają moc" to książka o pozytywnym myśleniu. Autorka zachęca do większej miłości własnej, wyrozumiałości wobec siebie, a także, co bardzo ważne, do stawiania swoich granic.

Opisane tu krótko tematy są proste, a istotne w życiu każdego z nas i dość często pomijane. To takie pozytywne przypominajki zachęcające do zatrzymania się i wzięcia głębszego oddechu. Myślę, że wiele osób może skorzystać na treści tej książki.

Ja nie skorzystałam tak, jak liczyłam, ponieważ większość opisanych tu kwestii jest mi już w jakiś sposób znana lub bliska, chociaż parę złotych myśli sobie zapisałam, by wkrótce się nad nimi dłużej pochylić.

Książka kierowana jest raczej do kobiet, autorka również zwraca się do czytelnika jako kobiety, dlatego jeśli ktoś by rozważał tę książkę jako prezent dla faceta, to nie będzie to dobry pomysł ?

Muszę jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest mylący tytuł, spodziewałam się treści, która bardziej odniesie się do mocy słów, więcej naukowo psychologicznego podejścia. Temat główny został tu potraktowany bardzo na luzie. Dla wielu z pewnością będzie to zaleta, ja spodziewałam się trochę więcej głębi i konkretów.

Druga rzecz to coś, co zazwyczaj w książkach mi nie przeszkadza, ale tu cały czas towarzyszyła mi pewna myśl... Ta książka powinna być chudsza lub wydana w mniejszym formacie. Normalnie nie przeszkadzają mi od czasu do czasu puste strony, nie oczekuję książek zadrukowanych drobnym maczkiem. Ale tu tekstu jest naprawdę bardzo mało, więcej pustych przestrzeni aniżeli zdań. Myślę, że można było lepiej przemyśleć druk tej książki.

Jest to tytuł idealny dla osób, które szukają więcej pozytywizmu w swoim życiu, inspiracji do zmian swojego wnętrza i sposobu myślenia czy nauki stawiania granic. Można w nim znaleźć wartościowe fragmenty, w mniejszej lub więcej ilości w zależności od poziomu rozwoju osobistego ?

Powrót matki
Danuta Awolusi ;