Tycia Kicia i głośni sąsiedzi

Lokatorzy wysokiego bloku na osiedlu Parkowy Raj uwielbiają swój dom! Jest tu cicho i spokojnie - nikt nie zakłóca porządku... do czasu. Kiedy Ptasia Trella śpiewa o wiele za głośno, majsterkowanie Lamparta Łebskiego słychać w całym budynku, a świeżo upieczone smakołyki Hipcia Ptysia zostają zniszczone, rozpętuje się prawdziwe piekło! Na szczęście Tycia Kicia przybywa w samą porę, by nauczyć sąsiadów, jak ważne jest życie w zgodzie. Wesoły, rymowany tekst oraz żywa grafika to idealna mieszanka do stworzenia zabawnej książki obrazkowej dla najmłodszych o byciu życzliwym i o życiu w społeczności.

Informacje dodatkowe o Tycia Kicia i głośni sąsiedzi:

Tycia Kicia i głośni sąsiedzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Sąsiedzi, ach, sąsiedzi. Wsparcie w potrzebie, wielka przyjaźń czy raczej wieczne utrapienie?

Poznajcie lokatorów nowego osiedla Parkowy Raj. Żyją w zgodzie i uwielbiają swoje mieszkania jak i całe otoczenie...do czasu. Pewnego razu zwykłe zachowanie jednego z mieszkańców wywołuje lawinę niefortunnych zdarzeń a w efekcie wielką awanturę wśród wszystkich sąsiadów.

Ptasie trele i tupot ćwiczącego bobra budzą dziecko Słoni Moni mieszkającej piętro niżej. Płacz malucha rozprasza lamparta pisarza, który zamiast pisać w skupieniu książkę sięga po wiertarkę. W efekcie psia fryzjerka krzywo ścina grzywę lwa a ten swoim rykiem wywiewa włosy, które lądują na torcie i innych słodkościach Hipcia Ptysia. Ale to nie koniec, oj...

Z pomocą nadchodzi jednak Tycia Kicia, która tłumaczy mieszkańcom zasady wspólnoty i pomaga im ponownie się zjednoczyć.

Ta zabawna książka poprzez swój prosty tekst trafia do dzieci i przekazuje im podstawowe zasady sąsiedzkiej (i nie tylko) współpracy. Perypetie bohaterów pokazują jak jednym zdarzeniem można wywołać lawinę nieszczęść i wzajemnych pretensji.

Książkę uzupełniają szczegółowe, kolorowe ilustracje, które przypadną do gustu maluchom. Zdecydowanie umilają czytanie. Tak jak i sam tekst, który jest rymowany, melodyjny, przez co książkę czyta się bardzo szybko.

Relacje sąsiedzkie to temat rzeka. Mogą kształtować nasze otoczenie, wpływać na samopoczucie, przynosić zarówno radość, jak i frustrację. Im w większej zgodzie żyjemy z sąsiadami tym nasze życie jest spokojniejsze. Jednak co zrobić gdy zaczynają pojawiać się problemy?

"Tycia Kicia i głośni sąsiedzi" to urocza książeczka dla najmłodszych czytelników opowiadająca o relacjach sąsiedzkich.

Ciąg niefortunnych wydarzeń w nowym bloku na osiedlu Parkowy Raj sprawia, że spokój mieszkańców zostaje zakłócony czego następstwem jest ogromna awantura. Krzyki zdenerwowanych sąsiadów docierają do mieszkającej na parterze Tyciej Kici, która postanawia wziąć sprawy w swoje łapki i wkracza do akcji z bojowym okrzykiem na ustach. Czy uda jej się zażegnać konflikt, a sąsiedzi odnajdą nić porozumienia?

Utrzymana w zabawnej konwencji historia obrazuje istotną rolę wzajemnej pomocy oraz szacunku w stosunkach międzyludzkich. Wspólna praca i wsparcie są filarami, na których opiera się dobro całej społeczności. Przesłanie tej opowieści kieruje uwagę na znaczenie otwartej i szczerej rozmowy jako narzędzia do rozwiązywania konfliktów oraz budowania trwałych relacji. Tylko poprzez wzajemne zrozumienie i solidarność możemy osiągnąć harmonię w naszym otoczeniu.

Na końcu książki czeka niespodzianka - przepis na sąsiedzki tort przyjaźni, który może być inspiracją do budowania jeszcze lepszych relacji z naszymi sąsiadami.

Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy
Polly Faber0
Okładka ksiązki - Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy

Pięknie zilustrowana opowieść odkrywająca tajemnice miejskiej nocy. Dziewczynka szykuje się do snu, podczas gdy jej mama wychodzi do pracy. Gdzie idzie...

Budujemy dom
Polly Faber0
Okładka ksiązki - Budujemy dom

Jak pracuje elektryk? Czym zajmuje się architekt? I co powinien mieć ze sobą każdy budowniczy? Poznaj wszystkich członków ekipy budowlanej - od operatora...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;