Tydzień w zimie

Najlepsza książka bestsellerowej Marcii Willett już w Polsce! Na tę powieść czekały miliony! Przepięknie skonstruowana historia o miłości, rodzinie i skrywanych sekretach. O tym, jak spontaniczna decyzja może wpłynąć na życie wielu otaczających nas ludzi... Po śmierci męża Maudie postanawia sprzedać Moorgate - położony w malowniczej i urzekającej Kornwalii dom, który należał do rodziny "od zawsze". Selina, córka zmarłego, która nigdy nie wybaczyła Maudie, że zajęła miejsce jej matki, nie zamierza do tego dopuścić. Dodatkowym punktem zapalnym między kobietami jest to, że Posy, córka Seliny, ma z przyszywaną babką znacznie lepszy kontakt, niż z rodzoną matką. Jakby tego było mało, Selina zaczyna podejrzewać, że jej mąż nie jest z nią do końca szczery... Tymczasem poważnie chorej Melissie wpada w ręce oferta sprzedaży Moorgate. Zauroczona posiadłością dziewczyna postanawia pojechać do Kornwalii i tam zdecydować, czy nie kupić domu. Okazuje się, że na miejscu znajduje nie tylko cudowną okolicę, ale i kogoś, dla kogo warto żyć.

Informacje dodatkowe o Tydzień w zimie:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012-04-06

Kup książkę Tydzień w zimie

Tydzień w zimie - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Przyzwoita powieść, skupiająca się na trudnych relacjach panujących między członkami rodziny, kobiety z charakterem, które dzielą pokolenia, a łączą wspomnienia. W tle dom na wrzosowiskach Kornwalii, kryjący tajemnice, a jednocześnie będący siedliskiem miłości. Pokazano również jak z pozoru nic nieznaczące spotkania i sploty wydarzeń mogą przerodzić się w coś trwałego i wyjątkowego. Plus za postać Seliny, która w swojej podłości i egocentryzmie, potrzebie skupiania całej uwagi na sobie i podnoszenia w ten sposób swojej wartości była doskonała. I jej macocha Maudie, pełna ciepła, z ciętym językiem, potrafiąca doradzić i nie kryjąca swoich uczuć. Chętnie przeczytam kolejne powieści tej autorki.
Piękna opowieść o sile miłości, która jest w stanie przetrwać wiele, o konieczności zmierzenia się z tym, co nieuniknione, o trudnych relacjach rodzinnych, tajemnicach i pewnej powtarzalności zdarzeń, o poszukiwaniu i odnajdywaniu siebie w innych.
Avatar użytkownika - halina-k
halina-k
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Trudne relacje rodzinne, piękne wspomnienia, prawdziwa miłość, zaskakujące sploty zdarzeń, ludzie szukający drogi do siebie. A wszystko w scenerii prowincji.
Avatar użytkownika - aleksnadra
aleksnadra
Ocena: 6, Czytam,
Boję się sięgać po książki okrzyknięte bestsellerami. Zdarza się, że to tylko puste słowa, a autor nie ma nic do przekazania swoim czytelnikom. Na szczęście, książki "Tydzień w zimie" to nie dotyczy. Marcia Willett jest uwielbiana na całym świecie. Jej książki są tłumaczone na kilkanaście języków i sprzedane w milionach egzemplarzy. Autorka snuje piękne historie o miłości, rodzinie i skrywanych sekretach. Jej bohaterowie wiedzą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, z odwiecznymi problemami nurtującymi każdego człowieka. "Tydzień w zimie" to właśnie jedna z takich opowieści. Razem z bohaterami zapraszam was do Moorgate - posiadłości pełnej magicznego uroku w malowniczej Kornwalii. Dom stoi na uboczu, z dala od hałasu i zgiełku wielkiego miasta. Należy on do rodziny Todhunter "od zawsze" i jest dla nich oazą spokoju, uosobieniem samych szczęśliwych dni. Po śmierci męża Maudie jest zmuszona sprzedać Moorgate. Selina, córka zmarłego, która nigdy nie dogadywała się z macochą i nie wybaczyła Maudie, że zajęła miejsce jej matki, nie chce do tego dopuścić. Między kobietami dochodzi do zaostrzenia konfliktu. Dodatkowym powodem do ciągłych kłótni jest Posy, córka Seliny, która woli spędzać czas z babcią, niż z rodzoną matką. Śmierć Hectora rozwiązuje worek z rodzinnymi sekretami i jest powodem decyzji, które wpływają na życie wielu ludzi. Tymczasem oferta sprzedaży Moorgate trafia w ręce śmiertelnie chorej Melissy... Marcia Willett starą posiadłością Moorgate połączyła kilka wątków takich jak zdrada, zazdrość, miłość i śmierć. Daje to czytelnikowi poczucie różnorodności, zgrabnie i spójnie połączonej w jedną całość. Poznajemy losy kilku kobiet. Selina to najbardziej wyrazista wśród postaci. Kobieta przebiegła, intrygantka, bez czułości, wrażliwości i delikatności. Manipuluje ludźmi, wzbudza w nich poczucie winy, próbuje kontrolować na każdym kroku. Chłodem maskuje swój strach przed odrzuceniem i przed samotnością. Nie zdaje sobie sprawy, że własnym postępowaniem niszczy swoją rodzinę. Maudie żyje z kolei w ciągłej rywalizacji z duchem idealnej żony i matki, Hildy. To ciągłe poczucie bycia na drugim miejscu odbiera jej całą radość życia. Ciągle analizuje, w czym jest lepsza. Do tego ciągłe konflikty z Seliną nie pozwalają tej rodzinie normalnie funkcjonować. Melissa... Ta bohaterka bardzo mnie wzruszyła. Młoda prawniczka cierpiąca na chorobę nowotworową. Zmęczona agresywnym leczeniem, poddaje się. Chce ostatnie chwile spędzić w otoczeniu najbliższych. Kiedy znajduje ofertę sprzedaży Moorgate, wie że w tym domu mogłaby być szczęśliwa. "Tydzień w zimie" to doskonale skomponowana powieść obyczajowa. Nie jest to wyidealizowany obraz rodziny, wręcz przeciwnie. Znajdziemy tu konflikty, łzy, zdradę, sekrety, ale przeplatane miłością, przyjaźnią i oddaniem. Sylwetki bohaterów są dobrze, a nawet realistycznie nakreślone. Poznajemy ich teraźniejsze zachowania, ale postacie w swoich retrospekcjach, wspomnieniach przybliżają nam również swoją przeszłość. Możemy zaobserwować ich rozwój oraz dokonać głębszej analizy ich zachowań. To bogactwo doznań i emocji sprawia, że książkę czyta się jednym tchem i żałuje, że tak krótko trwała. Marcia Willett pięknie i ciepło pisze o uczuciach. Nie narzuca swoich rozwiązań, pozwala na dokonywanie własnych osądów. Mimochodem wyznacza drogi porozumień godnych naśladowania. Książka niesie piękne przesłanie - miłość wszystko zwycięża. Wybacza zdrady, niesie szczęście i spokój, jest ponad podziały, ponad śmierć... Czekam na kolejne powieści Marcii Willett.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wzruszająca, ciepła, czasami smutna, wręcz tragiczna powieść. Historia mogłaby spotkać każdego z nas. Czyta się znakomicie.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2012-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, ***Rak nieborak,

„Najlepsza książka bestsellerowej Marcii Willett już w Polsce!” – tak głosi opis na okładce, który ma zachęcać do sięgania po tę powieść. Może to wynika z mojej przekornej natury, ale moim zdaniem zdecydowanie lepszą powieścią jest „Letni domek”, który przeczytałam jakiś czas temu.

„Tydzień w zimie” to książka o tym jak nigdy nie możemy być niczego do końca pewni w naszym życiu. Powinniśmy pamiętać także o tym, że: „Miłości nie sprzedaje się na miarę.”

To są zdecydowanie moje klimaty…

Autorka opowiada nam jakby dwie odrębne historie – jedna dotyczy pewnej dosyć zamożnej angielskiej rodziny Todhunter, która przeżywa swoje wewnętrzne problemy, druga zaś opisuje losy młodej, śmiertelnie chorej kobiety, która pragnie przed końcem życia spełnić swoje marzenie. Obie te opowieści łączy jeden element wspólny – położona w odosobnieniu, na wzgórzu, pośród kornwalijskich wrzosowisk posiadłość o nazwie Moorgate, będąca własnością Maudie Todhunter – drugiej żony zmarłego Hectora, nestora rodu.

Z uwagi na okoliczności i konieczność załatwienia pilnych spraw Maudie potrzebuje gotówki, którą ma nadzieję zdobyć ze sprzedaży Moorgate, które pozostawił jej w spadku zmarły mąż. Kobieta zdaje sobie sprawę, że członkowie rodziny Hectora mogą nie być zachwyceni jej pomysłem, tym bardziej, że jedna z córek męża – Selina, od samego początku nienawidzi swojej macochy nie mogąc przez lata pogodzić się z powtórnym ożenkiem ojca. Zakupem wystawionego na sprzedaż Moorgate interesuje się nieco tajemnicza młoda dziewczyna o imieniu Melissa, która przyjeżdża do Kornwalii z Londynu aby obejrzeć posiadłość i zdecydować o zakupie. Przypadek sprawia, że dziewczyna spędza w swoim przyszłym domu w Kornwalii jeden zimowy tydzień. Pobyt w tym miejscu okazuje się dla niej prawdziwym darem, spełnieniem marzeń i odmienia, choć na krótko, jej smutny los.

Co z tego wniknęło i w jaki sposób Moorgate jeszcze mocniej połączyło rodzinę Todhunter z nowymi właścicielami posiadłości oraz jakie tajemnice Hector Todhunter ukrył przed rodziną dowiecie się z książki.

Ta wielowątkowa powieść obfitująca w dużą liczbę ciekawych bohaterów – szczególnie członków rodziny Hectora – przyciąga uwagę czytelnika od pierwszych stron. Znajdziemy tu wiele przemyśleń bohaterów, poznamy motywy ich działań, zarys charakterów, dowiemy się więcej o historii rodziny, o samym Hektorze, jego pierwszej żonie Hildzie, ich małżeństwie, ale przede wszystkim o związku Hectora z Maudie. Postacie dopracowane zostały w każdym calu.
Autorka w bardzo umiejętny sposób połączyła ze sobą z pozoru nie mające nic wspólnego historie, nadając im jedno zakończenie. Niestety jak dla mnie było ono zbyt zwyczajne, a mogło być zdecydowanie bardziej zaskakujące.

Ciekawy, wyrazisty język i duża dbałość o szczegóły powoduje, że książkę z przyjemnością się czyta i to wcale niekoniecznie w długie zimowe wieczory. Tydzień w zimie to książka na każdą porę roku.

Polecam.

Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2017-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Mam, Z biblioteki,
Avatar użytkownika - beatrycze66
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 2013,
Godzina dzieci
Marcia Willett0
Okładka ksiązki - Godzina dzieci

Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii Ottercombe – duży, stary dom z widokiem na morze...

Letni domek
Marcia Willett0
Okładka ksiązki - Letni domek

Zanurzona w sielskim uroku wiejskiego krajobrazu opowieść o więzach, które łączą i sekretach, które dzielą. Po śmierci matki Matt znajduje małą szkatułkę...