Tylko mnie kochaj

Ucieczka nie zawsze jest rozwiązaniem problemów, ale może być szansą na poznanie samej siebie.
Kiedy dwudziestoletnia Claire, przez problemy z ojcem, ucieka z domu jej życie diametralnie się zmienia.
Bezdomna tuła się po obcym mieście, do czasu aż los się do niej uśmiecha i otrzymuje pracę, a wraz z nią możliwość zamieszkania w małym mieszkanku nad barem. Niestety nie wszystko wygląda tak pięknie, jakby się mogło zdawać. Jej współlokatorem ma być arogancki, a do tego o dziewięć lat starszy Jared, który z jakiegoś powodu jej nienawidzi.
Co skrywa mężczyzna?
Czy istnieje choćby cień szansy na to, że dziewczyna uwolni się od ojca i będzie szczęśliwa?

Informacje dodatkowe o Tylko mnie kochaj:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2022-08-22

Tagi: romans literatura obyczajowa

Kup książkę Tylko mnie kochaj

Tylko mnie kochaj - opinie o książce

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-09-04,

Miłość i nienawiść idą w parze. Co jest silniejsze?

Nowy Orlean. Dwudziestoletnia Claire postanowiła uciec od ojca tyrana. Dość ma życia pod kloszem. Jako przybłęda szwenda się po różnych miejscach. Niespodziewanie udaje jej się dostać pracę w knajpie a dodatkowo pracodawca pozwala jej spać w mieszkaniu nad barem. Możnaby rzec, że los się do niej uśmiechnął, gdyby nie o parę lat starszy kolega barman, który traktuje ją ozięble. Czy ich stosunki się polepszą? Czy relacja z ojcem się poprawi?

„Jednak w chwili, gdy nasze dłonie się zetknęły, przeszył mnie prąd, a ciało pokryło się gęsią skórką. Poczułam coś niewyobrażalnego, coś czego nie czułam do tej pory i wiedziałam, że on również to poczuł.”

Cieszę się, że bohaterka zawalczyła o swoją niezależność i stała się odważna. Jared nie bez powodu zachowywał się jak dupek, miał swoje uzasadnienie. Jesteście ciekawi, dlaczego był taki arogancki i tajemniczy? Oboje są zagubieni i poszukują własnej ścieżki. Jeśli lubicie motyw hate-love tak jak ja, to ta lektura jest dla Was! Choć krótka to i tak urzeka. Trudno było mi się rozstać z bohaterami. Mam nadzieję, że autorka jeszcze stworzy podobne postacie i będziemy mogli przeczytać dłuższą opowieść. 🤎

„Kochaj mnie teraz i kiedy znienawidzi mnie reszta świata. Bowiem twoja miłość pozwoli mi przeżyć przez lata.
Kochaj mnie i spraw, że zacznę latać. Bowiem twoja miłość nie pozwoli mi się dłużej zatracać.
Tylko mnie kochaj a świat stanie się lepszy, bo miłość twoja, zawsze i wszędzie mnie pocieszy...”

"Tylko mnie kochaj" to krótkie opowiadanie wydane przez autorkę w formie ebooka. Jest dość krókie  ale czyta się go rewelacyjnie. Historia z wątkiem hate-love przypadnie wam do gustu. Autorka stworzyła ciekawa historie. Na małej ilości stron mamy ciekawa i, zaskakująca i intrygującą opowieść.

Claire to młoda dziewczyna, które jest jeszcze niepełnoletnia. Ucieka z domu. Ma dość ojca, który układa jej życie. Ona chce przeżyć ej po swojemu. Jednak bez pieniędzy będzie to trudne. Tak trafia do baru, gdzie udaje jej się dostać prace kelnerki.  Tam poznaje Jareda, który pracuje za barem. Od samego początku okazuje je niechęć. Ale jednocześnie broni ją przez natarczywymi klientami. Starszy od niej, z tajemniczym spojrzeniem. Między nim a Calire zaczyna iskrzyć.

Jared to młody chłopak. Gdy na jego drodze stanęła Claire, starał się ją odepchnąć. Między nimi pojawiła sie iskra, która sprawiła, że dziewczyna przyciągała go jak magnes. Jared jest zagubiony i skrywa pewną tajemnicę. Czy wyjdzie na jaw prawda kim jest?

Opowiadanie jest krótkie. Mamy tu dość dużo emocji, krótkie scenki erotyczne. Ponieważ historia mieści sie na kilkudziesięciu stronkach, fabuła nie jest bardzo rozwinięta. Bohaterowie wyraźnie opisani, i od samego początku ich polubiłam. Czekałam na rozwój sytuacji i relacji między nimi. Claire mimo młodego wieku ma w sobie siłę. Umie postawić się nie tylko nachalnym klientom, ale także ojcu. Jared ma za sobą trudną przeszłość. Jako muzyk  zasmakował sławy, narkotyków co wcale mu nie wyszło a dobre. Jednak nie wszystko stracił i ma szansę odbudować resztę. Czy Claire mu w tym pomoże? Jak rozwinie się ich znajomość?

Zakończenie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się, że Jared będzie ukrywał taką tajemnicę. Jedyne czego mi zabrakło do bardziej rozwiniętej historii. Ponieważ to opowiadanie to całość szybko się potoczyła. To sprawia, że mam niedosyt. Historia ma potencjał i chętnie bym przeczytała ja w wersji dłuższej. Lubicie krótkie i lekkie historie z ciekawym motywem? W takim razie to opowiadanie jest dla was. Polecam