U progu zagłady

W państwie totalitarnym ginie człowiek. Nikt nie podejrzewa, że ten tragiczny epizod będzie miał międzynarodowe konsekwencje. Podobnie jak misja jednego z zaufanych reżimu: Pak Li z ładunkiem wybuchowym jest coraz bliżej Watykanu. Obowiązuje tylko jedna zasada – żadnych świadków.

Frank Shepard po ostatniej akcji odpoczywa na Krecie – w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwej porze. Gorzej nie mógł już wybrać.

„U progu zagłady” przedstawia kulisy ataku terrorystycznego, którego plan narodził się w samym sercu współczesnego reżimu i nie oparł się nawet połączonym siłom służb specjalnych Ameryki, Anglii, Grecji i Włoch.

Tam, gdzie wszystko zawodzi, czasem potrzebny jest przypadek i łut szczęścia.

Informacje dodatkowe o U progu zagłady:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-06-05
ISBN: 978-83-240-3125-2

Kup książkę U progu zagłady

U progu zagłady - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2015-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Frank Shepard, oficer CIA, spędza urlop na Krecie. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić mu wypoczynku. Szybko jednak okazuje się, że urlop spędzi wyjątkowo pracowicie, bowiem na Krecie zjawia się Pak Li ze swoim niebezpiecznym ładunkiem. I tak w rajskiej scenerii rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Fabuła książki ,,U progu zagłady" ukazuje świat niedostępny dla zwykłego obywatela - świat, w którym zwalcza się przestępczość. Ważna jest tutaj polityka prewencyjna, przeciwdziałanie terrorystom, zanim ich cel zostanie osiągnięty. Często nie jesteśmy świadomi, że obok nas prowadzona jest operacja mająca na celu przechwycenie bomby. Z drugiej strony musimy zaufać służbą bezpieczeństwa, uwierzyć, że będą w stanie uporać się z zagrożeniem. ZeLenay uświadamia nam, że ryzyko istnieje - nawet w tej sekundzie jakaś grupa terrorystyczna może przygotowywać swój plan ataku, a nawet go realizować. ,,U progu zagłady" to naprawdę wciągający thriller polityczny. Trochę brakuje mu dynamiki, jednak mimo tego przeraża bardziej niż niejeden kryminał
Avatar użytkownika - Gemma
Gemma
Przeczytane:2014-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to książka, która robi ogromne wrażenie, bo dostarcza wiele emocji podczas czytania. Dynamicznie zmieniająca się akcji i liczne intrygi sprawiły, że nie mogłam się od niej uwolnić. Serdecznie polecam
Avatar użytkownika - TresE
TresE
Przeczytane:2014-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka jest znakomicie napisana i niezwykle ciekawa. Wciąga od pierwszych fragmentów. Akcja nadal nie zwalnia ani na moment, więc nie ma mowy o odpoczynku od lektury ani na moment, bo nigdy nie wiadomo, co się za chwilę wydarzy. Polecam
Avatar użytkownika - wandar
wandar
Przeczytane:2014-07-11, Ocena: 6, Przeczytałem,
Najnowsza książka Martina Zelenaya "U progu zagłady" wprowadza w świat zagadek i międzynarodowych intryg. Akcja natomiast porwała mnie na dłuższą chwilę, bo jest tak dynamiczna, że wciąga bez reszty. Polecam
Avatar użytkownika - Madeleine7
Madeleine7
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Martin Zelenay tak sprawnie prowadzi narrację w swoich książkach, że ma się wrażenie bezpośredniego uczestnictwa w opisywanych przez niego wydarzeniach. Świat przedstawiony wydaje się być światem realnym. I właśnie to sprawia, że "U progu zagłady" jest tak znakomite. Polecam
Avatar użytkownika - LauraP
LauraP
Przeczytane:2014-07-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo interesująca książka, od której nie można się oderwać, zanim nie skończy się czytać. I ani na moment nie zwalnia akcji, co jest wręcz niesamowite. Serdecznie polecam
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-06-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Martin Zelenay dał się już poznać polskiemu czytelnikowi jako sprawny opowiadacz i autor doskonałego ,,Tajnego raportu Millingtona". To, że wie o czym pisze (jako osoba prywatna Zelenay ma na swoim koncie współpracę z amerykańskimi tajnymi służbami), udowodnił już w pierwszej swojej powieści. W ,,U progu zagłady" potwierdza wysoką formę, dając fabułę o krwawym azjatyckim dyktatorze, który chce wzbogacić się na handlu bronią atomową i o emerytowanym rosyjskim generale spiskującym przeciwko Watykanowi. Tak przedstawiają się czarne charaktery, z którymi będzie musiało zmierzyć się CIA, by zapobiec ich niecnym spiskom. Książka bardzo trzyma w napięciu, świetnie nada się na wakacyjne wieczory. Polecam zarówno tę, jak i wcześniejszą powieść Zelenaya.
Avatar użytkownika - anim
anim
Przeczytane:2014-06-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
to fakt, że po raz kolejny autorowi udało się sprawić mi ogromną przyjemność z czytania. Bardzo dobra książka, fajnie napisana, są nagłe zwroty akcji, jak się zacznie już czytać nie można przestać. No i świetni bohaterowie do których łatwo się przywiązać, trudno się z nimi rozstać.
Avatar użytkownika - Vistula
Vistula
Przeczytane:2014-06-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Martin Zelenay po raz kolejny udowodnił, że ma dar do pisania. Potrafi mieszać fikcję z rzeczywistością, świetnie dozuje emocje, wie, kiedy zastosować humor, a kiedy zasiać strach i niepokój. Według mnie „U progu zagłady” ma wszystko, to co powinien posiadać dobry thriller polityczny.
Avatar użytkownika - Italia
Italia
Przeczytane:2014-06-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
„U progu zagłady” zatrważa, zmusza do myślenia i do pamiętania - stawia przed oczami przerażające sceny egzekucji, jakich codziennie dokonuje się na ludziach. Bez ogródek i skrupułów obnaża światek wywiadowczy i wskazuje na ich mocne i słabe strony. Książka jest naprawdę mocna. Warto ją przeczytać.
Avatar użytkownika - Studentka
Studentka
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 6, Przeczytałem,
Mocny thriller polityczny, który mrozi krew w żyłach. Momentami miałam wręcz wrażenie, że oglądam film szpiegowski zrobiony na światowym poziomie. Gratuluję Martinowi Zelenay’owi świetnej roboty.
Avatar użytkownika - Monika87
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Tajny raport Millingtona
Martin ZeLenay0
Okładka ksiązki - Tajny raport Millingtona

Tajny raport Millingtona nie mógłby powstać pod prawdziwym nazwiskiem. Martin ZeLenay jest pseudonimem, pod którym ukrywa się konsultant CIA, historyk...