Ucieczka na szczyt

Po kilku miesiącach od ukazania się książki Bernadette McDonald "Freedom Climbers" na rynku angielskojęzycznym, można już chyba powiedzieć, że jest to tytuł wybitny. W końcówce 2011 roku książka "zgarnęła" wszystko, co było do "zgarnięcia" w tej dziedzinie - wygrała Banff Mountain Book Festival w Kanadzie oraz otrzymała bardzo prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize. Licencja została sprzedana do wielu krajów, a Instytut Adama Mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji Polski zagranicą.

Książka wydana nakładem, wydawnictwa Agora opisuje "Złotą Erę" polskiego himalaizmu, pokazując wkład Polaków w historię światowego wspinania. Autorka spędziła w Polsce sporo czasu, przemierzając ją wzdłuż i wszerz, rozmawiając z wybitnymi himalaistami jak Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka, Janusz Majer, Artur Hajzer, Maciej Pawlikowski, Maciej Berbeka i innymi.

Oczywiście w bogato ilustrowanej książce nie zabraknie wspomnień o Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Heinrichu, Gienku Chrobaku, Tadeuszu Piotrowskim i wielu, wielu innych.

Niewątpliwie "Ucieczka na szczyt" to dla każdego miłośnika gór i alpinizmu pozycja obowiązkowa.

Informacje dodatkowe o Ucieczka na szczyt:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2012-08-01
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Ucieczka na szczyt

Ucieczka na szczyt - opinie o książce

Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2017-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017 , Mam,
"Magia złotego wieku się skończyła. Odeszła razem z wieloma wspaniałymi wspinaczami. Ale ich dziedzictwo i magia tamtych, wspaniałych czasów, pozostają w zimnym, rozrzedzonym powietrzu, najwyższych szczytów świata, niedostępnych, dla tych, którzy nie chcą się piąć tak wysoko, podejmować ryzyka, dążyć do wielkości. Dziedzictwo czeka na śmiałków." Tak kończy swoją książkę Bernardette McDonald, autorka przebojowej "Ucieczki na szczyt". Dzieło- epitafium, opisujące złotą erę polskiego himalaizmu, którego główni bohaterowie tak licznie z gór już nie powrócili. Nieliczni ocaleni, zawdzięczają to szczęściu, własnemu strachowi, rozwadze- często sami nie znają odpowiedzi. Książka dla wszystkich, których himalaizm fascynuje, encyklopedia wiedzy, okraszona pięknymi zdjęciami i tabelami z górskimi statystykami.
Elizabeth Hawley. Strażniczka gór
Bernadette McDonald0
Okładka ksiązki - Elizabeth Hawley. Strażniczka gór

Elizabeth Ann Hawley to amerykańska dziennikarka i kronikarka wypraw w Himalaje. Postać legenda, dzięki której świat poznał najważniejsze wydarzenia...

Wyjście z cienia. Szerpowie, Baltowie i triumf lokalnych wspinaczy
Bernadette McDonald0
Okładka ksiązki - Wyjście z cienia. Szerpowie, Baltowie i triumf lokalnych wspinaczy

Fascynująca historia kluczowej i często tragicznej roli Nepalczyków, Tybetańczyków i Pakistańczyków w wyprawach na najwyższe szczyty świata. Jon Krakauer ...